Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik a legjobb...

Szerintetek melyik a legjobb kutyás sport?

Figyelt kérdés

Csináljátok is vagy csak álmaitok kutyás sportja?

Ha sportoltok is milyen szinten vagytok, milyen kutyával?

Tudatosan választottátok a kutyát a sporthoz vagy csak így alakult?

Mik a sport szépségei és nehézségei a tapasztalataitok alapján?

Miért tartjátok hasznosnak azt a sportot?


Nekem minden válasz hasznos lesz!!!



2022. febr. 17. 21:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Szánhúzás.
2022. febr. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%

Futás és agility


Jelenlegi kutyáim nem alkalmasak rá, de majd szeretnénk egy mudit, aki biztosan bírni fogja. Most egy csivavám és egy tacskó keverékem van. A tacsi mix mozgékony, de hátát nem szeretném ilyen terhelésnek kitenni, úgyhogy ez csak jövőbeli terv marad.

2022. febr. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
39%
Labdazas, szaladgalas mas kutyakkal, kirandulas es pancsolas valamelyik toban vagy folyoban. Mas kutyas sportot nem ismerek :)
2022. febr. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
9%

off :)


Lattal mar valaha sportolo farkast? :))) (marpedig az a kutya ose!)

2022. febr. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%

Agility:


Versenyzünk is, A2-es a kutyám, aki egy keverék, félig tudatos választás volt, hobbiból lehet vele gyakorolgatni, mindketten imádjuk ezt a sportot, de vannak alkalmasabb testfelépítésű kutyák is, illetve mivel nem nálam nőtt fel, a komplett kölyök kori alapozás kimaradt.

Azért szeretem a sportot, mert tele van kihívásokkal, célokat ad, de úgy érzem, hogy a zömét teljesíteni tudjuk sok sok tudatos gyakorlással, illetve szinte minden kutya űzheti, kevésbé épül az ösztönökre és így talán nagyobb szerepe van a képzésnek, mint egy jó genetikának. Kapcsolatépítés szempontjából tartom hasznosnak, illetve szuper időtöltés, nem csak a kutya fárad el, a gazdinak is kell a pályán dolgoznia.

Hatalmas nehézsége, hogy elég nagy a felszerelésigénye, rengeteg (drága) akadály kell hozzá. Főleg mikor "összerakod" a kutyát, érdemes napi párszor pár percet gyakorolni az adott feladatot (pl zóna, szlalom).


Bikejöring


Ez teljesen hobbi, nem voltunk még versenyen, ugyanaz a kutya. Szuper benne, hogy a kutya és a gazda is egyaránt elfárad és a kutya sebességén tudtok dolgozni. Ami jelenleg kevésbé tetszik, hogy nincs hozzá igazán alkalmas kutyám, hogy versenyezzek (hosszú lábú, 30-40 kg-os, aki szeret húzni és gyors, ignorálja a többi versenyzőt munka közben), illetve sokszor ki kell hagynunk az edzésekeket a sár vagy a hatalmas szél miatt, nyáron meg nem ajánlott.

2022. febr. 18. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
16%
Együtt fekvés a kanapén.
2022. febr. 18. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 NTBS ***** válasza:
100%
Engem legjobban a szánhúzás érdekel, de nyilván nem gyakorlom aktívan.
2022. febr. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Flyball. :)
2022. febr. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
92%
Nekem az agility tetszik, még sosem foglalkoztam vele, jövőbeli terv esetleg sportos kölyköt venni és együtt űzni. Az fogott meg benne, hogy rengeteg videót láttam róla, és mindig egytől-egyig látszik a kutyán, hogy imádja, és alig várja, hogy futhasson, ugrálhasson, és mikor végeznek és a gazda megdicséri őket, szinte ragyognak az örömtől.
2022. febr. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
46%
A kutyák -ha megszeretik- imádnak úszni. Persze ez csak nyáron lehet, de hallottam, hogy létezik kutya uszoda is valahol...
2022. febr. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!