Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik a legjobb...

Szerintetek melyik a legjobb kutyás sport?

Figyelt kérdés

Csináljátok is vagy csak álmaitok kutyás sportja?

Ha sportoltok is milyen szinten vagytok, milyen kutyával?

Tudatosan választottátok a kutyát a sporthoz vagy csak így alakult?

Mik a sport szépségei és nehézségei a tapasztalataitok alapján?

Miért tartjátok hasznosnak azt a sportot?


Nekem minden válasz hasznos lesz!!!



2022. febr. 17. 21:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Én sok mindent próbáltam az enyéimmel, mindegyiknek megvan a maga szépsége, nincs kifejezetten kedvencem, olyan viszont több is, amivel nem tudok azonosulni (például dog dancing, nekem nincs hozzá türelmem, hogy hónapokig építsék fel egy kurt)


Sup, agility, puller, obedience, canicross, bikejöring, nyomkövetés. Ezek közül talán a sup a kedvenc, bár inkább közös időtöltés, mint sport, ha így belegondolok

2022. febr. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

IGP/Schutzhund!


Sokoldalú sport, kutyát és embert próbáló. 3 fázis, a kutyának és a felvezetőnek teljesen együtt kell dolgoznia. Nyomkövetésen a kutyában kell bízni, engedelmesben összehangolva dolgozni magas szinten, az őrző-védő pedig magáért beszél, extrém körülmények között is kontrollálni kell a kutyát.


Tavasszal megcsinálom a BH-t (ami követelmény az IGP1 szinthez), utána télen pedig az 1-es szintet. Tudatosan választottam hozzá kutyát, direkt erős IGP vonalból.


Imádom az egészet, ez egy életstílus.

2022. febr. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyutt kocogas a kutyammal.
2022. febr. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Terelés, erre tenyésztem a kutyáimat, két tenyészszukám 3as szinten versenyzett, nagyon szerettem. Egy kihívásokkal teli, természetközeli sport, amit sajnos csak az tud értékelni, aki benne van. Nem látványos, cserébe munkaigényes így elég kevesen űzik...

A harmadik generációs saját tenyésztésű kutyámmal sajnos csak 1-es szintig jutottunk (nem az ösztöne vagy a lelkesedése volt a gond), aztán megfeneklett a dolog, ez a munka olyan kapcsolatot és kommunikációt igényelt, ami kettőnk közt nem alakult megfelelően, így vele új irányt vettünk...

Így jött a bikejöring. Illetve a futás, de a canicrosst csak a magunk kedvéért űzzük, bj-ben versenyzünk.

Emellett belenyúltam már sok sportba, frizbizni mindegyik kutyámmal frizbiztünk, alap freestyle trükkökig, folyamatosan túrázunk, néha napokig elvagyunk és sátrazunk a hegyen. Őrző-védőt is alapoztunk mindenkivel, hogy lássam e téren mit mutatnak, de ez az irány sosem fogott meg. Agilityt nagyon hobbi szinten próbálgattuk, a nagy test miatt nem szeretek maxit ugratni, de az agival járó közös munkát, irányítást, alapozást igen. Ha lenne a környéken, szívesen flyballoznánk is, amikor próbáltuk, nagyon élvezték.

2022. febr. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!