Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 15 hónapos német juhász...

15 hónapos német juhász kutyámnál babéziát állapítottak meg tegnap. Kapott Kapott Imizolt meg Shotapen injekciót. 3.napja nem eszik, inni iszik. Fekszik, kedvetlen, de néha felkel. Viszont most vérzett az orra. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

2022. febr. 18. 15:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért itt kérdezősködsz, a babézia nem játék, még egy kifejlett felnőtt kutya is belehalhat. Eleve folyamatosan, rendszeresen kellene kapnia az infúziót.
2022. febr. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 éve volt az a kutya. Kapott imizolt aznap meg kb 2 órán át infúziót. Aztán azthiszem 3 napig hordtam vissza infúzióra és a 3.napon kapott még egy imizolt.

Elég hanyagul lett ellátva a kutyád ahhoz képest, hogy ez egy komoly betegség.

2022. febr. 21. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Beszéltél az orvossal az orrvérzésről?
2022. febr. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Bocsánat, elnéztem, inni iszik (én voltam az 5-ös), de az infúzió mindenképp jó lenne.

Nekem két kutyám is volt babéziás, egyik sem kapott infúziót, csak gyógyszereket, mindkettő meggyógyult, de a betegséget viszonylag korai stádiumban kezelni kezdtük.

2022. febr. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Nem javasolt infúziót. A vérképe nem volt olyan rossz. Szerencsére már meggyógyult, de kapott a 2 injekció után még antibiotikumot tablettában. Kullancsvédelemre Simparica Trio tablettát kap. Tavaly is ezzel védekeztünk, csak télre fel volt függesztve. Mindenesetre tanultam belőle, hogy télen is kell.
2022. márc. 4. 16:40
 16/16 anonim ***** válasza:

Jó hír, hogy rendbe jött. Évek óta lehet tudni, az enyhe telek miatt egész évben van kullancs. Tavasszal-ősszel persze tobzódnak a legjobban.

Azt ajánlom, a gyógyszerek és a babézia után csinálj a kutyádnak egy máriatövis olajos kúrát. meghálálja a mája.

2022. márc. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!