Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 15 hónapos Kuvasz mellé 3...

15 hónapos Kuvasz mellé 3 hónapos Kangal vagy KÁJ?

Figyelt kérdés
15 hónapos kan kuvaszom van, és szeretnék mellé egy másik pásztorkutyát, első sorban KÁJ vagy Kangalban gondolkodok, illetve abban, hogy kan vagy szuka, mit gondoltok, melyik fajta fér össze jobban egy szintén domináns és határozott kuvasszal? Kant szeretnék inkább, arra hajlok, azok az igazi területörzők, de 2 kan még sosem volt nálunk egyidőben, ezért ebben nincs tapasztalatom.

2016. jún. 27. 15:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Én két kant semmiképpen se vállalnék be. Mégha láthatóan el is viseli őket, sosem lehet tudni.. Az én kuvasz szukám sem viseli el hosszú távon a többi szukát, pedig jól szocializálva van.

Viszont a szukát én mindenképpen ivartalanítani kell majd.

Egyébként ha mondod majd a tenyésztőnek, hogy simulékonyabb egyedet szeretnél, akkor olyat fog neked választani!:) Minden alomban vannak dominánsabb és kevésbé dominánsabb kölykök.

2016. jún. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egy eleve domináns fajtájú kutya mellé nem szabad egy másik szintén domináns fajtát választani, csak ha nagyon tapasztalt kutyás vagy és sokat tudsz az ebekkel foglalkozni!! Különben folytonos verekedés lesz a dologból, idővel pedig az egyik megöli a másikat! Kuvasz mellé válasz kevésbé domináns kutyát. Kan lehet nekem is két kanom van egy groenendael és egy akita inu. A groenendael abszolút nem domináns, az akit viszont brutálisan az. A kezdettől fogva ő volt a vezér amit a másik elfogadott és így volt rendjén, soha nem volt baj velük. De ez csak azért van mert az egyik elfogadja a másikat felette valónak és nem küzd a ranglétra felsőbb fokáért. Namármost ha a másfél éves kuvasz mellé beviszel egy szintén domináns kan-t, az hiába nő fel mellette, idővel kijön rajta a hierarhia harc és akkor jönnek a bajok. Kangal és a közép ázsiai eleve brutál kutyák, egy kuvasz mellé semmiféleképpen ne vigyél be ilyen ebeket, mert abból sok bajod lesz. HA nagyon kutyát akarsz és olyat ami őrzi a házat akkor vegyél németjuhász, vagy malinois-t ők ha odafigyelsz a kutyáidra és foglalkozol velük napi szinten, akkor elképzelhető, h nem fognak összebalhézni. Ha két kanod van, feltétlenül ivartalanítsd őket, kevesebb lesz a tesztoszteron bennük, nem akarnak majd annyira rivalizálni, illetve a növendék kutyák nagyobbra is nőnek így. Egyéb kérdésed lenne bátran írj privit. :)
2016. jún. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 okrwdw ***** válasza:
33%
Kangalt semmiképp, mert nincs tiszta vérű kangal max Törökországban.
2016. júl. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!