Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szomszédom kutyája nagyon...

A szomszédom kutyája nagyon súlyosan megtépte a kutyánkat! Ráadásul nem volt benne annyi gerinc, hogy szólt volna még csütörtökön, amikor a dolog történt, csak ma délelőtt szólt hogy nem tudja mi lett a kutyával, de ott fekszik náluk. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Szegény kutya mit szenvedhetett, de még mit fog az én 5 éves kisfiam ha meglátja, mert nekem kell kezelgetni a kutyát és még az sem biztos, hogy életben marad.. Az orvos azt mondta 1 - 2 nap és elválik!Mit tegyek? A gyerekkel? A Szomszéddal? A kutyával?
2010. szept. 11. 16:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy ki szegte meg az ebtartásról szóló törvényeket, jelen esetben azt, hogy melyik gazda kutyája tudott kijutni az ingatlanról, ahol lakik.

Aki kutyája az ingatlant elhagyva kárt okoz, ott a gazda felelőssége egyértelmű.

Mi nyaraláskor jártunk úgy, hogy vittük a kutyákat, pórázon és kilógott egy kutya az egyik kertből. A mi kutyánkat varrni kellett, engem meg ellátni sebfertőtleníteni. Gazda sehol. Aztán telefon>policáj, gazdi meg fizetett!

2010. szept. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy lehet, hogy csütörtökön történt és nem láttad? Ki tud szökni, nem kerestétek?Kerestétek, de nem szólt a szomszéd?


És a kisfiadnak meg őszintén megmondod, hogy beteg a kutya és megpróbálod meggyógyítani...nem kell kamuzni...


Azt pedig jó lenne tudni, hogy tényleg, hogy marták így össze, mert ha a kutyád kiszökött, akkor már bocsi, de te vagy a hibás...

2010. szept. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát igen, ha a te kutyád ment át a szomszédhoz, akkor a másik kutya csak a területét őrizte, itt a szomszéd akkor hibás, ha a te kutyádat ő vitte át. Persze annyiban mindketten hibásak vagytok, hogy ezek szerint a kutyák át tudnak járni, csak a szomszéd nyilván megkötötte a sajátját, vagy az épp nem fér át a résen.
2010. szept. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag te vagy a hibás, a másik kutya szerintem semmiképp, csaka területét őrizte. A szomszédnak persze kellett volna szólnia egyből a dologról, ha tudott róla, bár én nem értem, két napig hogy nem kerestétek a kutyát??? Az enyém ha csak egy percre is eltünne, megbolondulnék az aggodalomtól.
2010. szept. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem jó a kérdés! "A gyerekkel? A Szomszéddal? A kutyával?!" Talán így! A gyerekkel? A kutyával? MAGAMMAL!!!!
2010. szept. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat! Az én kutyán eddig még soha nem ment ki az udvaromból, de a szomszéd kutyája az én udvaromon az én szemem láttára két harapással gyilkolta meg a cicámat! Az én kutyám még soha nem kapart lyukat a kerítés alatt, de a szomszéd kutyája úgy jár kel az udvaromon mintha a sajátja lenne. Sajna olyan házba költöztünk ami 2,5 évig üresen állt csak az nem ment át a kerítésen aki nem akart legyen az ember vagy állat! Amennyire tudtuk rendbe hoztuk kicseréltük a kerítéseket, de egyenlőre nincs anyagi fedezetem 2 m magas kőkerítésre..... És igen elmondtam a kisfiamnak hogy mi történt a kutyával de nem kívánom senkinek azt hogy átélje amit én és a fiam átéltünk.....

Ja és hogy hogy került a kutya a szomszéd kertjébe? Látjátok erre én is kíváncsi lennék, meg arra is, hogy a befelé nyíló olyan erős kalabínert amit csak a férjem tud nyitni, hogyan nyitotta ki a másik kutyám, és hogyan engedte el magát?

2010. szept. 13. 18:31
 7/13 A kérdező kommentje:

Ja!

Igen én kerestem a kutyát! Ettől a szomszédtól is kérdeztem, hogy nem látta-e? Jártam a kutyamenhelyen, vittem fényképet, hogyha beviszik netalán hívjanak. Végig jártam az utcákat a környéken.... Csak én dolgom és ezt csak csütörtökön este 18:00 óra után kezdtem el, amikor haza értem.

Persze igazatok van mit keresett a szomszédomba a kutya! Csak az a baj, hogy ott volt a kutya ahová az Ő kutyájuk sem jár be a hátsó kertbe a kinti WC.-jük mögött.....

2010. szept. 13. 18:37
 8/13 anonim ***** válasza:
51%

honnan veszed, hogy nem volt annyi gerinc benen?

és ha nem is tudott róla?

te írtad, hogy végül is hátul megtalálta, ahol nem szokott járkálni

ha csütörtökön direkt nem szólt volna, akkor biztos, hogy nem is tudott róla szerintem, de ha direkt csinálta akkor egy ordenáré f@szkalap, de hidd el, hogy ilyenből nagyon kevés van

de ha nem jár arra, akkor hogy talált a kutyára?

ha élt akkor gondolom adott ki valami hangot, és úgy talált rá, mielőtt szólt volna

amúgy ha ez csütörtökön volt, akkor azóta ott feküdt, szerintem szomjan döglött volna ha 2 napig nem kap inni egy sok vért vesztett kutya ha nem vérzik el 1 napon belül

2010. szept. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hogy van a kutyus?Remélem,hogy meggyógyul.Különben én mindenképpen feljelentést tennék.
2010. szept. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Feljelentést csak akkot tudsz tenni ha az a bizonyos hátsó rész a Te területeden van. Ha az övén akkor egész biztos, hogy téged büntetnek meg. A doki adhatott volna fájdalom csillapítót meg antibiotikumot a kutyádnak. Ha kapott akkor nem szóltam semmit. Harapott sebet nem szabad varrni, mert akkor nem tud kifolyni a trutyi.

Hogy van a kutya?

2010. szept. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!