Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorki kölyökkutyust hány...

Yorki kölyökkutyust hány hetes/hónapos kortól lehet megfürdetni?

Figyelt kérdés
Be ment a szekrény mögé és elég poros lett szegényke, ti hány hetes/hónapos kortól fürdetnétek meg egy ilyen kicsi kutyát?

2022. febr. 22. 18:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Most mennyi idős? Én 13 hetesen fürdettem először és azóta havi 1x szoktam. Annál gyakrabban nem ajánlott.
2022. febr. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
10 hetes
2022. febr. 22. 18:41
 3/9 anonim ***** válasza:
17%
Kutyát nem nagyon szabadna fürdetni max csak féléves korától!
2022. febr. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
#3 ez nem igaz, fontos lenne már kisebb korában is hozzászoktatni. És sokat jártam utána a témának és mindenhol azt írják, hogy 16 hetes koráig mindenfélével érdemes megismertetni, köztük a fürdetéssel, fésüléssel is, hogy később jobban tolerálja ezeket.
2022. febr. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
3 hónaposan szoktuk először kozmetikushoz vinni,hogy szokja is minél hamarabb.Ilyenkor még nem dobod be a mély vízbe azzal,hogy egy teljes nagy nyíráson meg mindenen át kell essen egy kellemes tempós igazgatást kap így nem marad benne trauma akkor se,ha egy kölykökkel kezdőbb kozmihoz kerül.:)
2022. febr. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, én is 3 hónaposan kezdtem hordani és hiába kedves, türelmes a kozmetikus, akkor is utálja az egészet a kutya :( Szerintem kevés kutya tűri nyugalommal, félelem nélkül a karomvágást, szőrnyírást meg mindent, ettől függetlenül persze tényleg kicsi korától szoktatni kell.
2022. febr. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Pedig alap esetben a kutyák szeretnek fodrászhoz járni.Nasit kapnak,megkönnyebbülnek,nyugodt környezetben vannak..

Nekem legalábbis a 3 Yorkie és a Shih tzu is nagyon szereti.


Nyílván kutya válogatja,de akkor is érdemes mihamarabb vinni,hiszen minél kevésbé van hozzá szokva annál rosszabb neki is és a kozmetikusnak is.

Lehet,hogy a "nem tűri" kategória egy "nagyon rosszul tűri" lenne,ha nem lenne akár csak egy kicsit hozzá szokva :)

Láttam én már spánielt is szájkosáron,ahhoz a bájos pofihoz nagyon nem passzolt,de úgy vergődött az asztalon,hogy csodálkoztam hogy elvállalták.

2022. febr. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7 lehet kozmetikust kell váltanom akkor. Mert mondjuk engem annyi zavar benne, hogy mindig közel hajol a kutya arcához és látom rajta, hogy kellemetlen neki. Nyilván ki szeretné, ha egy idegen az arcába mászik, talán ez stresszeli.
2022. febr. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan fürdetheted. Yorkimat is fürdette a tenyésztőm mielőtt elhoztam 9 hetesen. Uszkárokat is normális emberek szoktatják pofaszőrnyíráshoz, körömvágáshoz, stb... piciként.
2022. febr. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!