Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnánk leszoktatni a...

Hogyan tudnánk leszoktatni a kutyát arról,hogy ne vadássza le a szárnyasainkat?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves Alaszkai malamut fajtájú kutyusunk. Nem rég került hozzánk és mint kiderült, előszeretettel öli meg a szárnyasainkat (libák,csirkék). Erről hogy tudjuk "leszoktatni"? Már ha le lehet.

Sokan mondják, hogy sajnos nem lehet,mert ez a vadász ösztön náluk,de én azért bízom benne, hogy van rá valamiféle megoldás az elkerítésen kívül (elég könnyen kiszabadul a kis helyéről).


2022. febr. 23. 17:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
Nincs megoldás. El kell keríteni a szárnyasokat úgy hogy a kutya ne férjen hozzájuk. Lehet persze próbálkozni ráolvasással, kutya pszichológussal, kineziológiával, leszoktató tréninggel, vasárnapi iskolával, De ha egyszer az az ösztöne, hogy elkapja és kinyírja a szárnyast, akkor ezt fogja csinálni.
2022. febr. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%
Kerítsd el a szárnyasokat.
2022. febr. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%
Ragadozó állat, azt hittem természetes hogy szeparálod a teljesen védtelen zsákmányállatoktól.
2022. febr. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%
Sehogy. Elkülönítés.
2022. febr. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
93%

Ha még kiskutya volna, akkor össze tudnád valamennyire szoktatni.

De mivel már 2 éves, és valószínűleg ez előtt még nem kellett együtt élnie zsákmányállatokkal, így tényleg csak az marad, ha elszeparálod a szárnyasoktól, teljesen.

2022. febr. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
76%
Tipikus felelőtlen állattartás , sem a kutya sem a többi háziállatra nincs felügyelve biztonságosan elzárva .
2022. febr. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
21%
Alaszkai malamut nem vadász kutya. Nyilván a legegyszerűbb megoldás az elkerített, de nyugottan raszolhatsz/csaphatsz a kutyára ha rosszat csinál. Alapvető oktatás ha jót csinál jutalmazod ha rosszat büntetés. (Nyilván ne verd agyon a kutyát a lényeg az, hogy megijedjen)
2022. febr. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
36%
Pavlov elverte a kutyáját egy megölt szárnyassal, tudom nem kellene, személy szerint én sem alkalmaztam a fizikai fenyítést soha egy kutyámnál se de nem is volt ilyen probléma velük.A Pavlovos dolog viszont tényleg így volt és saját leírása szerint működőtt.
2022. febr. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
51%
Honnan van a kutya? Tudsz valamit az előéletéről? Nagyon fontos lenne az elkülönítés akkor is, ha hosszú idő alatt meg tudod tanítani. Nekem utcáról mentett kistestű, részben terelő részben fene tudja, milyen egyéb kutyám van. Az utcán élt azelőtt, nyilván túl kellett élnie valahogy, biztos, hogy vadászott. Díszmadarak mellé került, ő is vadászott volna rájuk, ha hagyom. Szeparáltam, takartam. Idővel megszokta a madarakat, bár az utcán felröpteti a galambokat, de az itthoni tollasok nem kaja, ezt tudja. De ez idő volt, addig muszáj volt szeparálni, hogy ne is férjen hozzájuk.
2022. febr. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
52%

Nyilván meg lehet nevelni kemény munkával. Ami lehet, hogy évek lesznek. Ha ott vagy, le tudod tiltani? El tudod érni, hogy ne induljon el rájuk? Ne is figyeljen rájuk? Ha nem és fogalmad sincs, hogy mit tegyél, akkor viszont egy normális kutyaiskola vagy egy jó házhoz járó tréner elengedhetetlen lesz!


Ha nem vagy ott, akkor viszont igenis szeparálni kellene őket egymástól!

2022. febr. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!