Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan és mikkel ápoljátok a...

Hogyan és mikkel ápoljátok a kutyátokat külsőleg?

Figyelt kérdés
Szoktam látni ilyen fültisztító cuccokat, szemápolót, fogápolót, esetleg fogkrem fogkefe... Ezeket szükségesnek érzitek?
2022. febr. 27. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Kefe az alap.

Évente egyszer szoktam rutinszerűen fürdetni + ha esetleg összekoszolja magát (pl. belehempereg valamibe), ez évente 1-2 alkalom pluszban.

Sok rágnivalót veszek neki, ez karban tartja a fogait (doki is mondja, hogy a korához képest alig van fogköve).

Fülével, szemével sosem volt gond eddig.

2022. febr. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Fogápoláshoz nekem állatorvos inkább gézlapot javasolt, nem kutyafogkefét, hogy azt a lapot tekerjem az ujjamra, és arra kenjek kutyafogkrémet, viszont ahhoz, hogy megszokja, hogy nyúlkálok ilyen formában a szájában, azt mondta a doki, hogy ne kutyafogkrémmel kezdjem, hanem májkrémmel például, szóval valami olyannal, amit amúgy is szeret a kutya. Aztán ha megszokta, akkor lehet fogkrém. Egyébként alapvetően rágcsát kap fogtisztítási célból.

Fürdetni 1-2 havonta szoktam, vagy ha nagyon összekoszolja magát, akkor használok élősködők elleni kutyasampont is, így kap egy kis külső védelmet is (amúgy tablettát kap havonta).

Kifésülni tavasszal szoktam jobban, akkor egy második kutya kijön belőle.

Szemével, fülével nem volt még gond.

2022. febr. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A rövidszőrűt furminátorral fésülöm, a hosszú szőrűt tükrös kefével, vedléskor pedig gereblyével (tényleg ez a neve :P ). Van egy drótos féle keverék is, őt kézzel trimmelgetem, de van aljszőre is, azt pedig a bontókefe gyönyörűen kihozza.


Évi párszor megfürdetem őket, kb havonta vágom a karmukat, fogukra rágcsát kapnak, illetve az egyik kajába keverhető port.


Szemükkel nem csinálok semmit, nem olyan fajták, h lenne könnyfoltuk. Fülüket pedig néha nedves popsitörlővel takarítom ki, de az sem szokott vészes lenni, ha nagyon zsírosodik a kutyád füle, akkor megéri fültisztítót venni, vagy egy hipoallergén táp is segíthet.

2022. febr. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kefe és karomvágó olló alap szerintem. Heti párszor fésülöm őket (rövidszőrűek) és havonta vágom a karmukat (egyiknek farkaskarma is van a hátsó lábain)


Mivel fog problémákra hajlamos fajtájú kutyáim vannak, ezért én naponta mosom a fogukat. Baba fogkefe (mert kistestűek) és Orozyme fogkrém, ez kimondottan kutyáknak/macskáknak készült, nem baj, ha lenyelik. Idősebbik kutyám már 2x volt fogkő eltávolításon, 1x foghúzáson. 13 éves és már eléggé foghiányos, ami megmaradt is mozog. Tápot áztatva kapja. Sok pénzt ott hagytam az állatorvosnál a fogai miatt. Többieknél inkább szeretném ezt megelőzni.

2022. febr. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, ez lemaradt. 3 havonta fürdetem őket hipoallergén samponnal. Kinti-benti kutyák.
2022. febr. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Minden nap átfésülöm.

Havonta egyszer fürdetem.

Kozmetikus vágja a karmait, tisztítja a füleit, ha kell. Szemápolót nem használok, fogápolásra marhabőr rágócsontot adok neki és ha kell, elviszem fogkőleszedésre.

2022. febr. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!