Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen porcerősítőt ajánlotok?

Milyen porcerősítőt ajánlotok?

Figyelt kérdés
Yorkshire Terrier kölyökkutyus (11 hetes), sok ismerősöm ajánlotta a porcerősítőt, nekik segített a kutya fülének felállásában is de inkább az egészséges porcok miatt szeretném neki adni. :)

2022. febr. 28. 20:29
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Hát, hogy fülek tekintetében mi a téma, azt nem tudom, de az ízületeknek jót tesz, az biztos. Aniflexi a neve. Nálam idős kutya az Aniflexi plust kapta, de most hozzám is kölyök került, és a forgalmazó szerint egy kölyöknek elég az Anifexi Fit. Az ára ne rettentsen el, jó cucc tényleg, és egy Yorkinak baromi sokáig elég lesz az a doboz. (Nekem 45 kg-os kutya kapta)


[link]

2022. febr. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
Ha olyan a genetikája, hogy nem áll fel, akkor csak a ragasztás segít. Önmagában porcerősítő csak féleredményre vezet legfeljebb, aminek nem esztétikus az eredménye.
2022. febr. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem ha jó minőségű, tápanyagdús tápot/főtt vagy nyers menüt kap, akkor felesleges a táplálékkiegeszítő, ez inkább nagytestű kölyökkutyáknál, sport- és munkakutyáknál vagy időseknél indokolt.


A tenyésztő az én kutyámnak (szintén yorkim van) kollagénport adott, nekünk azt ajánlotta, de nem is kellett adnom neki, mert mikor 10 hetesen elhoztam, kb. 2 napra rá már hegyes is volt a füle. Úgyhogy akkor már inkább a kollagénport javasolnám.

2022. márc. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
42%

11 hetes korban felesleges az izületvédő.


Én 5 hónaposan adtam a lábára vitamint a kutyámnak,mert a csánkjai csúnyán kezdtek befelé fordulni, két Proart leg kúra szépen vissza egyenesítette.


Aztán 1 éves korában csináltam egy Aniflexifit kúrát.

Igazából azóta tavasszal meg ősszel kap Aniflexit.


Yorkiknak ha tenyésztőtől van, akkor már állni kell a fülüknek mire gazdához kerülnek! Illetve a tenyésztő elmondja,megmutatja,hogy hogy kell ragasztani.

Illetve fontos,hogy a szőr le legyen nyírva a füléről,mert lehúzza. Tenyésztők leszokták nyírni!


Ha nem tenyésztőtől van nos akkor bármit adhatsz neki nem biztos,hogy fog állni.

2022. márc. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem profi tenyészetből/kennelből van a kutyus, de kizártnak tartom, hogy szaporítóktól hoztam volna. A testvéreit láttuk a helyszínen, anyukát apukát is, igaz hogy ő nem törzskönyves, de az anya, apa igen. Tiszta, rendezett hely volt, nem mini yorkiként árulták, el is magyaráztak dolgokat, pl. minőségi tápokról, stb. 8 hetesen hoztuk és egészségesnek találjuk. Jelenleg "félig" áll mindkét füle (Nem áll teljesen, de nem is lóg neki). Van rá esély hogy állni fog neki teljesen? Nagyon sokat szeretnék vele mozogni mikor nagyobb lesz, (pl. Agility) most is nagyon kis hiperaktív, sokat kell vele játszani. Jelenleg tényleg nem érne semmit a porcerősítő se az ízületekhez se ahhoz, hogy álljon a füle?
2022. márc. 6. 17:16
 6/6 anonim ***** válasza:

Dehogyisnem ér az ízületvédő, de nemcsak a füle miatt, nagytestű fajtáknál a diszplázia, kistestű fajtáknál a térdficam veszély miatt ajánlott már egészen pici, 8 hetes kortól 1 éves korig folyamatosan, utána is legalább évi 2x3 hónapig nagyon ajánlott adni nekik, de akár felnőtt korban is lehet folyamatosan adni, duplán főleg, ha még hiperaktív is!

Nekem is yorkim van, én ezt adom: [link]

2023. ápr. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!