Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy olyan...

Mennyibe kerül egy olyan mopsz ami nincs torzskonyvezve, de fajtatiszta jellegű?

Figyelt kérdés

2022. márc. 3. 08:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
86%
Olyat ne vegyél. Szaporított kutyának hívják. Általában többszáz kutya van bezsúfolva kis ketrecekbe, a saját ürülékükben, az emberi közelségből csak a bántást ismerik, a szuka kutyákat folyamatosan elletik, csak hogy legyen pénz az utódokból. Nem számít nekik, hogy beteg, ideggyenge kutyákat pároztatnak, ergo készülj fel a komoly orvosi kiadásokra, mert folyton lesz valami baja a kutyának. Remélem ennek tudatában nem fogsz szaporítótól kutyát venni, vagy törzskönyveset vegyél, vagy menhelyről fogadj örökbe.
2022. márc. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
87%
20 ezertől 70-80 ezerig is akár. Ahogy néztem 100-150 körül már törzskönyvezettek vannak.
2022. márc. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
23%
#1 nem minden esetben igaz ez, persze sok a rossz körülmények között szaporított kutyus, de attól még ők is ugyanúgy megérdemelnek egy szerető gazdit.
2022. márc. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
92%

#3 De, legtöbbször ilyenek a körülmenyek, csak ezt a vevőknek nem mutatják meg. Olyan embert pénzelnél, aki ilyen körülmények között tart állatokat? Nyilván ezek a kutyák is megerdemelnék a szeretetet, pont ezért nem kéne a szaporítókat pénzelni, hogy elmenjen a kedvük ettől. Tudod, ha nincs kereslet, akkor kínálat sem lesz.


Menhelyekre sokszor pont szaporítóktól kerülnek kutyák, azért mondom, hogy inkább onnan vigyetek, chipezve, oltva, féregtelenítve, sokszor még ivartalanítva is 10-20 ezer forintokért lehet elhozni kutyust (a teljes oltási program + az ivartalanítás amúgy lenne alaphangon 70 ezer forint). Inkább a menhelyt támogassátok, mint a szaporítókat.

2022. márc. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
91%
Vannak amúgy fajtamentések is, ahol kimondottan csak pl. mopszok vannak. Ott nézz körül, gyakran vannak kölykök, nagyrészt azok, akiket a szaporítóktól mentenek ki.
2022. márc. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
8%

1

Vicces vagy XD

Remélem ezt még te se gondoltad komolyan. Számtalan oka lehet, hogy nem fajta tiszta a kutya nem kell máris a ,,szaporítókra" gondolni azon belül is a ritka legrosszabbra.

2022. márc. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
13%

1

Most miért... Ez még nekem is fáj. Az én kutyám se törzskönyvezhető, de nem ezért. Rengeteg oka lehet ennek.

2022. márc. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
36%
Persze, ritka :D
2022. márc. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
83%
Fajtamentéstől bagóért kapol.
2022. márc. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
82%
#6 nyilván neked annyi eszed volt, hogy szaporítótól vettél kutyát és próbálsz most kardoskodni. Ettől még nem leszek jobb véleményem a szaporításról. Ha nekem nem lett volna 300 ezrem egy törzskönyvezett, egészséges kutyára, akkor menhelyről fogadtam volna örökbe. Neked miért nem tetszik ez a két opció? Csak nem te is szaporító vagy?
2022. márc. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!