Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség, örököltem egy...

Segítség, örököltem egy nagyon gyáva kutyát, hogy szoktassam magamhoz?

Figyelt kérdés

Voltak már kutyáim és tudtam velük bánni, ez a helyzet új. Tanyára költöztem és itthagyták nekem a kutyát. Négy év körüli kan, úgy néz ki, mint egy sovány kuvasz, de keverék. Az egyelőre megoldhatatlan probléma, hogy fél tőlem, mint a tűztől. Már az első alkalommal lesunyt füllel-farokkal maga alá pisilt, amikor szóltam hozzá. Még nem itt laktam, amikor már megismert, a kezdeti félelem elmúltával jött utánam és dugta az orrát a tenyerembe, de szinte mindennap elölről kell kezdeni vele a barátkozást, még most is, amikor már egy hete itt lakunk. Amikor az előző gazdi itt van, akkor madarat lehet vele fogatni és játszik velem is, ahogy magunkra maradunk, újból fél. Gondolkodtam már sétán, de az nem lehet neki túl nagy kaland, mert a tanya nincs bekerítve és átjár a szomszéd kutyákhoz bandázni, meg jól elkergeti az errefelé kódorgó vadakat.

Kutyaiskolára nem érünk rá, meg talán nincs is a környéken.

Valami ötlet?



#Tanyasi kutya #Gazda váltás
2022. márc. 3. 14:56
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Etesd jól, mert sovány, legyél nagyon kedves hozzá, és egy hét kevés, de 4-5 hónap múlva bátrabb lesz veled is.
2022. márc. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

Nekem majd fél évembe került..befogadtam egy kóbor kutyust..mindentől és mindenkitől félt...bármit csináltam...

Aztán egyszer mentem haza,láttam fut felém..rámugrott és megpuszilt:)

Szóval csak türelem...

2022. márc. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Verték, ezért fél ennyire. Tanyasiak gyakran csináltak ezt, sok idő, türelem kell hozzá. Ülj oda mellé napi szinten, először beszélj hozzá, adj neki jutalomfalatokat. Szépen lassan szoktasd magadhoz, ne emeld fel a hangod ha ott van. Ha látod a javulás, hogy odaenged magához, próbalkozhatsz simogatással, majd sétákkal. Sajnos trauma érte, ezért fél az emberektől.
2022. márc. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, az látszik rajta hogy verték. Sőt az is, hogy férfi verte, mert a nőkkel nem annyira bizalmatlan, meg az előző gazdi is nő volt. A kedvence a friss kenyér, jobban szereti a húsnál is. Megeszi a száraztápot is, de nagyon keveset mindenből. Ma ahogy hazajöttem az autómat jól megugatta, a farokcsóválásából láttam, hogy ideges, jött utánam, megálltam és vártam. Először alaposan végigszaglászott, aztán megnyalta a kezemet, de amikor óvatosan hátrafordultam, behúzott farokkal elszaladt.
2022. márc. 3. 17:26
 5/10 anonim ***** válasza:
22%
Azért kenyeret ne adjál már neki, az nem kutyának való.
2022. márc. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Gugolva tenyerrel felfele hivd magadhoz. Ebbol latja,h bekes szandekod van.

Sorrendisegi szabalyokat tarsd be,attol megnyugszik es fonoknek tekint.

2022. márc. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
3as vagyok, anyukám foglalkozik ilyen kutyákkal, volt amelyiket 3 évig kellett emberhez szoktatni. Nagyon durva esetek tudnak lenni, de egyébként a tiéd nem feltétlen vészes. Gondolom kint van a kertben, ha van kerítés és tud futkározni az egy jó dolog. A te előnyöd az, hogy nem akarod továbbadni, gondolom én. Ha nem bántod, nem emeled fel a hangod akkor idővel javul. Gügyögj neki, komolyan mondom, a kutyusok szeretik. Mutasd a tenyered napi szinten, majd ha engedi simogasd meg. Nem kell sietned, ha már kint van és nem bántják jó dolga van. Kajával is lehet csalogatni, csak ne próbáld erővel simogatni, csak ha hagyja. Ezeket ajánlom.
2022. márc. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Elfelejtettem, hogy tanyán élsz, ott is jó, bár figyelni kell a többi kutyára, mert ha bántják, akkor visszaeshet a viselkedése az emberek irányába is. De ha a többi állattal ki jön, az pozitív jel.
2022. márc. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Eltelt három hónap és a helyzet siralmas. A páromat 10 esetből nyolcszor vidáman körülugrálja, kétszer fél tőle. Tőlem 10 esetből 80 fél, kétszer magától odajön. Ma délelőtt ha a közelében voltam vagy felé mentem, mindig behúzott farokkal elsomfordált. Eddig még soha nem keménykedtem vele, a béke és a bizalom kedvéért ráhagytam mindent, de fogytán a türelmem. Komolyan gondolkodom, hogy leadom egy állatmenhelyen, mert ez a kutya alkalmatlan házőrzőnek. Ha három hónap alatt nem sikerült neki, van esély arra, hogy valaha el fog fogadni a gazdájának?
2022. máj. 26. 18:08
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok türelem. Nem szabad siettetni.

Sok ilyen félős kutyát újra kell szocializálni. Meg kell szoknia a hangodat, meg kell tanulnia mikor fenyegető és mikor barátságos. Beszélj hozzá nagyon sokat, de halkan, ne emeld meg a hangod.

Nem szabad a kutya fölé hajolni, az fenyegetésnek veszi. Ne nagyon néz a szemébe sem, az is frusztrálhatja. Üj le mellé vagy a közelébe, és várd meg amíg ő kezd el nyitni feléd. A kutyák kíváncsiak, egy idő után meg fogja nézni mit csinálsz. Ha a simogatástól is fél, ne simogasd meg ha közel megy hozzád. Eleinte nem biztos hogy összeköti hogy van jó érintés is.

Ne kajával csalogasd, akkor nem fog igazán megbízni benned, inkább csak elvisel a kaja érdekében. Eleinte nem is kell kézből etetni. Mikor közel jön hozzád csak tegyél le neki a földre ennivalót. Ha már bátrabb, kevesebbet kell várnod hogy oda jöjjön hozzád, a kezedből adhatod neki a kaját. De semmiképp ne nyomd az arcába, csak tedd a tenyeredbe a jutalomfalatot, és várd meg amíg el nem veszi. Eleinte mindig a földhöz legyen közel a kezed. Ha már mer enni a kezedből, amikor vacsorát kap, akkor is adhatsz neki kézből.

Utána óvatosan meg is érintheted. Ne a fejével kezd, és mindenképp úgy nyúlj hozzá hogy lássa mit csinálsz. Ha már nem zavarja, nem rezzen össze attól ha megsimogatod a hátát, oldalát, megpróbálhatod a fejét is, de csak szemből hogy lássa nem akarod bántani. Először a feje oldalát a fülénél simogasd.

Ha már annyira megbarátkoztatok hogy esetleg tudsz rá pórázt rakni, akkor vidd el sétálni. Eleinte elég ha egy két kört menetek a kertbe. Ha megáll ne rángasd, te is állj meg, gugolj le mellé. Ne simogasd meg csak, beszélj hozzá, kaját se adj neki. Ha tudtok menni egy kört jutalmazd meg, adj neki kaját.

És szépen lassan hozzád fok szokni. Ha már biztosan tud pórázon menni, elkezdheted tanítani is. De sose szidd le ha valamit nem tud.

Mire idáig eljuttok, kell legalább 4 hónap napi foglalkozás mellet is, de inkább egy fél év.

Légy türelmes vele

2022. máj. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!