Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a harapdá...

Hogyan szoktassam le a harapdálásról?

Figyelt kérdés
Hogyan szoktassam le 5 hónapos kutyámat a harapdálásról? Egyik pillanatban teljesen nyugodtan fekszik aztán elkezd kapkodni a kezünk után csipkelődik. Nem erősen de azért kellemetlen...Nem agresszív inkább játékos de nagyon zavaró. Tudom hogy kölyök még de hiába a "NEM" szó is minden egyes alkalommal, hiába hagytuk abba ilyenkor a játékot egyszerűen úgy érzem hatástalan... Főleg este zavaró mikor már mindneki pihenne és ő még vígan harapdál minket.. Egyébként tacskó. Hogyan tudnám le szoktatni róla? Köszönöm a válaszokat

2021. dec. 12. 23:53
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Sehogy. A kölyök kölyökként viselkedik. De fel fog nőni és lassacskán el fogja hagyni a harapdálást. Ha már elviselhetetlenül zavaró, annyit tehetsz, hogy elhúzod a kezed, nem figyelsz rá, mellőzöd (idővel meg fogja szokni, hogy nem ő dönti el, mikor van játékidő, hanem te, mert te vagy a falkavezér). Próbáld meg elvonni a figyelmét egy kicsike plüss állattal, amit odaadsz neki! (A testvéreméknek két törpe tacskójuk van, ők is kölykök, hasonló a helyzet. Ha nem ülsz le hozzájuk a szőnyegre és nem veszed kézbe őket, akkor azért eléggé kevés a valószínűsége, hogy elérik a kezedet. :))
2021. dec. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%

Persze hogy harapdál, ez a kölyökkutyák dolga.

Ha még pörög este mikor ti már aludnátok, akkor több foglalkozás, fárasztás kell neki a nap folyamán. Teli van energiával, ezt le kell vezetni mire alvásra kerül a sor.

Tudom hogy nehéz és fárasztó, örökmozgók, de ez együtt jár a kölyökkutyával. Majd idővel lenyugszik. Ha most öt hónapos, akkor max egy év és beáll a ritmus.

2021. dec. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
61%
Én is próbálkoztam mindenféle humános módszerrel, de le se szarta. Aztán egyszer úgy megharapott, hogy lekevertem neki egy pofont(nem túl erőset, csak hogy érezze), érdekes módon azóta visszavett az arcoskodásból. A kutya az kutya, van, hogy csak az erőből ért.
2021. dec. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%

A kutya nem úgy születik, hogy ismeri a "nem" szót! Ha te azt nem vezeted be megfelelően, ha ahhoz nem társítasz semmit, akkor persze, hogy nem hallgat rá. A tiltásnak legyen következménye!


Ha ezt nem tudod kezelni, sürgősen keress fel kutyaiskolát!

2021. dec. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
72%
én újságpapírral megcsapkodtam, ha harapott
2021. dec. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!