Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idős szuka kutyáknál elmarad...

Idős szuka kutyáknál elmarad a tüzelés idővel?

Figyelt kérdés

10 éves közép uszkárunknál, azt hittük már nem fog tüzelni, mert több, mint egy éve nem volt rá példa, de mégis tüzel. (régebben évente kétszer, de volt, hogy háromsor tüzelt)


Fiatalon szándékunkban állt ivartalanítani, de nem jól reagált az altatásra, így nem volt ajánlott. Egészségi állapota, kondíciója korához képest igen jónak mondható.



2022. márc. 6. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 17 évesen is tüzelt. A kutyáknál nincs klimax.
2022. márc. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Elszokott allni, en szukamnal is elallt vagy csendes tuzelese volt franc se tudja. Aztan 16 evesen kezdett tuzelni ugy hogy elotte 3 evig mar nem tuzelt(vagy csendes tuzeles)


Fel evig tuzelt folyamatosan tuzelo bugyi volt rajta. Orvos azt mondta sajnos ez elofordul. Hormonnal tudtuk volna helyre allitani,de nem javasolta a doki, aztan cisztai lettek. De utana mar rosszabbodott az allapota. Vegulis vegelgyengules miatt kellett elaltatnom.


De megfogadtam ivartalanitom az osszes kutyamat, ne idos korban legyenek problemak.


De olvastam nalatok sajnos nem altathato a kutya azert nem tudtatok.

2022. márc. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

A kutyáknál nincs 'változókor'! (Igen, tudom, kb 20 másodperc google-ban ezt kikeresni. De hát kinek van erre ideje! Intelligenciája...)

Az rég rossz jel, hogy nem tüzel! Persze az is, hogy a gazdái még 10 évesen is hagyják tüzelni. Legyen csak méhgyulladása, igaz?

2022. márc. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

#3 A kérdező írta, hogy a kutyát szerették volna ivartalanítani fiatal korában, de nem altatható! De hát kinek van ideje elolvasni a kérdést és intelligenciája megérteni az abban leírtakat.


Ha nem tüzel, akkor az hormonzavarra utal.

Beszéld meg az orvosotokkal, hogy lehet-e tenni valamit a műtéten kívül, vagy van-e valami, amire fokozottan oda kell figyelned.

2022. márc. 7. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2.vagyok


Nekunk orvos mondta, hogy elofordul, hogy el el maradhat vagy csendes tuzeles van, ami nem jar verzessel igy akar azt sem lehet eszre venni

2022. márc. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak ugye az a baj, hogy csendes tüzelés alatt is ugyanúgy pározhat. Mi nem látjuk a tüneteket, de a kanoknak radarjuk van rá. Legyél óvatos, ha pedig nem tüzel, akkor kérj a dokitól ultrahangot, nehogy baja legyen a kutyusodnak. Első voltam.
2022. márc. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!