Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Használt valaki kutya sebre...

Használt valaki kutya sebre Dr. Kelen Petmed seb sprayt?

Figyelt kérdés
Kutyusomnak lábán egy nehezen gyógyuló seb van, érdekelne hogy mennyire érdemes kipróbálni ezt a sprayt rá? Nem csípné?

2022. márc. 7. 09:44
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Állatorvosnál volt már? Ha nehezen gyógyul a seb egyéb probléma is okozhatja, pl. anyagcsere zavar, vagy érrendszeri probléma. Illetve táplálkozásáról is írhatnál bővebb infót, mert ha emberi kaját is adsz neki, akkor bizonyos ételek is kiválthatják ezeket.
2022. márc. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen voltunk vele természetesen állatorvosnál Ő tanácsolta hogy ne engedjük nyalogatni a sebet, fertőtlenítsük illetve hagyjuk levegőzni. A legfőbb probléma az hogy pont olyan helyen van a seb ahol jobban mozog a bőr és ezáltal újra és újra fel reped a seb ezért is érdekel hogy hasznos lehet e a spray vagy teljes mértékben bízzuk a természetre a gyógyulást
2022. márc. 7. 10:23
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Csekkoltam teafaolaj és boroka, ezustkolloid, mentol, levendula, citromolajat tartalmaz.


A teafaolajat azt írja, hogy mérgező kutyákra nézve a kutyabarát.hu oldal. A menthol, citrom ezek kimaródást okoznának szerintem. Ugyanis a menthol inkább izületekre való, a citromnak fertőtlenítő hatása van, de azért az olaj koncentráció sem mindegy milyen.


Sebeknél első körben a fertőtlenítés, tisztán tartás, és gyulladáscsökkentés nagyon fontos.


Pl. azt sem tudjuk milyen seb? Mert nagyon nem mindegy hogy beakadt valamibe,e setleg egy szöges drótba, vagy egy kullancs csípte seb, vagy fekély vagy micsoda? Hogyan keletkezett? Ha másik kutyával kapott össze nagyon fontos, hogy minél előbb állatorvoshoz kerüljön, mivel veszélyes, nagy a rizikója a hematóma kialakulásának.


Kevés az infó.

2022. márc. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kék Lukács.
2022. márc. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

De kérdezd meg az állatorvost. A weboldal rendben van, csekkoltam a cégjegyzékszámba is, csak ami eltérő, hogy az igazgató nem állatgyógyászattal foglalkozik, legalábbis a google ezt mondja, egyelőre nem találtam hasonló nevűt, aki állatgyógyászattal foglalkozik, és azért ami jó embernek az nem biztos hogy kutyának is.


Jó dolog a gyógynövény, de azért nem árt egyeztetni, hogy állatoknak mi az ami jó, mert vannak pl. ellentétes hatások.


Pl. a fokhagyma, hagyma embernek jó, de pl. kutyának, macskának veszélyes, mert keringési problémát okoz.


Illetve nem árt ismerni, hogy melyik gyógynövény mire való.


Amúgy pl. a körömvirág gyulladáscsökkentő, és sebgyógyulást segítő,a kakukkfű fertőtlenítő, antiszeptikus. Kérdezz rá állatorvosnál.

2022. márc. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

* beakadt valamibe-e, esetleg


Bocsánat tipoztam.

2022. márc. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Továbbra is leginkább az érdekel használta e valaki és neki mi a tapasztalata vele. Én is el olvastam minden leírást róla láttam mi van benne és gondolom nem véletlenül van kutya és macska részére ki fejlesztve. A kutyus sebe pedig nem tudjuk hogyan keletkezett feltehetően valamivel fel hasitotta a bőrt. Illetve mint mondtam volt állatorvosnál, 2x is nincs komoly gond és nem egy óriási sebrol beszélünk. Ezt a terméket pedig az allatorvos látogatása után dobta fel nekem egy hirdetés gondoltam meg érdeklődöm van e itt aki használta már.
2022. márc. 8. 16:01
 8/9 A kérdező kommentje:
Azóta a kutyus sebe teljesen be gyógyult de másoknak talán hasznos lehet ezért le írom : meg rendeltem a sprayt, nekem pont volt egy kicsike seb a kezemen ezért bár lehet butaságnak hangzik de ki próbáltam magamon és baromira csípett így a kutyuson még véletlenül sem merném használni.
2022. ápr. 19. 17:19
 9/9 anonim válasza:
Én folyamatosan használom 3 kutyán is. Nekünk nagyon bevált. Kettő kutyám romkutató. Folyton vannak rajtuk kisebb-nagyobb sebek. Mivel van benne egy kevés alkohol valóban csíphet. Amikor ráfújom, akkor szájjal is fújni szoktam, hogy az alkohol gyorsabban elpárologjon. Még a giga hisztis Bolognese sem panaszkodott soha miatta.
2022. okt. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!