Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya név ami nem név? Kérhete...

Kutya név ami nem név? Kérhetek ötleteket?

Figyelt kérdés

Mindenképp olyasmi nevet keresnék ami valójában nem név mint a Lili, Tobi, stb nevek.

Pl amik eddig tetszenek a Szürke, Bíbor, Róka, Barka, ilyenek, tehát akár szín, állat bármi lehet, csak ne Muffinka vagy Morzsi kaliberű lehetőleg. Közepes testű kutyának, kan vagy szuka még nem dőlt el, de ezek úgyis uniszex nevek nagyjából.



2022. márc. 9. 12:54
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Városnevek (Boston, London, Tokió stb.(

Bolygónevek

Gyümölcsök, növények

Nekem a nemesgázok nevei is tetszenének névként (Radon, Xenon, Neon stb.)

Autó típusok (Vectra pl)

Tulajdonságokból egy rakat van, de ugye az úgy jön akkor, amikor nálatok van a kutyus.


De amúgy akármi lehet, nehéz sorolni ötleteket, mert nekem is teljesen random jönnek.

2022. márc. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
61%

Sok igazság van abban, hogy a kutya személyisége is meghatározó. Nekem volt több ötletem is, végül a kutya "valasztott": mondogattam neki azt a 2-3 nevet, ami versenyben volt, es amelyikre jobban felfigyelt, azt kapta. Valószínűleg számított a kiejtésem, hangsulyom, ahogy a betűket formálom.


Kérdésre is válaszolva, nemrég hallottam hónap, évszak neveket, szerintem azok is találóak: pl June, April, Summer

2022. márc. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
55%
Enyém Pind-úr
2022. márc. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

Köszi köszi, tök jókat írtok, jókat nevettem.

A bolygókról jutott eszembe még a Plútó, hiszen a miki egérben is volt a kutya. Van igazság benne hogy ha nálam lesz jobban eldöntöm... Addig nyugodtan írhat még akinek eszébe jut.

2022. márc. 9. 21:19
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

A Szürke, Bíbor, Róka és a Barka is kifejezetten tetszik :)

Tudom nem mindenkinek szempont, de nekem fontos volt, hogy olyan neve legyen a kutyámnak, ami nem hangzik el minden futtatóban,ezért nem lett az én kutyám a 4. Marcipán a környéken :D ami persze lehet butaság, de végül találtam olyat, ami tökéletesen illik rá, jobban mint a Marcipán :)

Néhány itt felsorolt, mint a Szeder, Málna, Mangó, Chili szerintem elég gyakori, azért is tetszik, amiket te írtál, mert a Barka kivételével még sehol nem hallottam egyiket sem és nagyon jó, hogy ennyire egyedi ötleteid vannak.

Én abban sem hiszek, hogy ránézésre meg lehet mondani, hogy hogy hívják és majd akkor találsz hozzáillő nevet ha találkozol vele. Nekem mindkét kutyámnak megvolt már előre a neve, mégis úgy érzem, hogy ezek tökéletesen jellemzik őket, úgysem egy nap alatt ismered meg és szerintem minden gazdi meg is van győződve róla, hogy passzol a neve a kutyájához, mert mindenki megtalálja magának, hogy miért pont az a név passzol. Nem akarok ezzel senkit megbántani, de az ilyen utolsó pillanatokból születnek a Zokni, Folti, Füles, Zsemle, Picúr típusú nevek, amik egyrészt elég tucatok, másrészt meg egy külső tulajdonságára vonatkoznak. De ez teljesen szubjektív, ez csak az én álláspontom és ettől egy Zokni, Folti stb. kutyus sem lesz kevesebb.


De hogy írjak konkrét ötleteket is, teljesen random, amik nekem tetszenek (tuti lesz közte olyan, ami valaki szerint szintén tucat, de én nem vagyok olyan kreatív, mint a kérdező):

Rakéta, Nitro, Zseton, Herceg, Royal, Lady (na ez pl. tuti tucat), Vadász/Hunter, Árnyék, Doki, Líra, Vihar

2022. márc. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Bendzsó, Zsömle/Zsömi, Puppy,
2022. márc. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Ha már színek: Ordas pl.? Szerintem jó név, ha illik rá. Vagy Zombie. :)) Ha illik rá. :D


Ismerős kutyák, amiknek nem keresztnév a nevük:

Dolli, Negro, Mazsi, Rexi, Tyson, Rambo, Vitéz, Fickó, Öcsi, Folti, Morgó, Lexi, Totó, Nero, Harry


De mondjuk filmes/könyves vagy mitológiai nevek szerintem nem hatnak úgy, mint keresztnév: Hektor, Apolló, Zeusz, Remus, Odin, Wotan, Freya, Frodó, Vader, Yoda, Neo, stb.

2022. márc. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!