Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Anyagilag nagyon megéreztétek...

Anyagilag nagyon megéreztétek a különbséget, amikor megvettétek a 2. kutyátokat?

Figyelt kérdés
2010. szept. 12. 22:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, most ez megint egy olyan kérdés amire valaki azt írja igen valaki meg azt hogy nem. Akinek van pénze az nem, akinek nincs pénze az nyilán igen. Ennyi az egész.
2010. szept. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Nem éreztem meg a különbséget, mert a 2. kutyánkat az úton találtam, valószínű kirakták egy kocsiból. Nem volt szívem otthagyni, hanem hazahoztam. Azóta eltelt 9 év és most is remek egészségnek örvend. :)
2010. szept. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen nagyon, bár nekem 3 van nem kettő. Főleg a kajánál meg ilyeneknél.
2010. szept. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez nagyrészt kutyafüggő. Nekem egy 60 kilós kutyám van, rengeteget eszik, a táplálékkiegészítők 2 hét alatt elfogynak, mert akkor adag kell neki stb. Nemrég hazahoztam egy kistestű kutyát, a másik kutyához képest alig eszik, a nyakörv stb. olcsóbb, mint egy nagyobb kutyának. Tehát összességében nincs sokkal több kiadásom. Egyedül az állatorvosnál fizetek többet, bár mivel nem egyszerre viszem őket, nem tűnik fel a plusz kiadás.

Ez mondjuk pénztárcafüggő is. Van akinek 1000Ft is soknak számít, másnak meg nem.

Viszont ha "ki kell centizned" a kiadásaidat, már nem jó, mert lehet, hogy a kutyádnak egyszer komoly betegsége lesz, ami akár több 100ezer Ft-ot is jelenthet pluszban. Ezeket sosem lehet előre tudni.

2010. szept. 13. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az attól függ, hogy hogyan tartod a kutyádat.

A költségek mindenképpen megkétszereződnek.

2010. szept. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mindennapokban nem érzem a különbséget.

De az orvosi költségnél igen. Nem kell ahhoz betegesnek lennie a kutyának, hogy vagyonokat hagyjunk a dokinál. Én pl. pár hónapja másfél hét alatt 150 ezret hagytam az orvosnál (és sajnos nem maradt életben a kutyám). Ez a kiadás egy kutyánál is megterheli a pénztárcám. De én mikor örökbefogadtam őket számoltam ezzel is. Amíg 1% esély is van, hogy a kutyám fájdalom nélkül élhet addig a pénz nem "érdekel", kifizetek bármennyit rájuk. (És nem azért mert teli vagyok pénzzel, inkább én mondok le hónapokig mindenről utána) A másik kutyámnál is egészségügyi problémák vannak már, az ő gyógyszereire is több ezerte fizetek ki minden hónapban.

Úgyhogy igen, én érzem a különbséget.

2010. szept. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nagyon megéreztni, de nem anyagilag. minden rend és nyugalom felborul, az udvarral együtt.
2010. szept. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!