Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák, kismamik, akik már...

Anyukák, kismamik, akik már mindent megvettetek a babának és a kórházi csomagba?

Figyelt kérdés

Összeírta a védőnő, hogy mi kell(kiságytól kezdve a kórházi csomagon át minden..) én pedig ma összeszámoltam egy közeli bababolt viszonylag megfizethető áraival, 140.000 Ft-ra jön ki(a babakocsink már meg van, a mellszívó is ezek nincsenek benne, se a kis-kád) Másnak is ennyire "sok" volt? Miket vettetek? Mire mennyit költöttetek? Akinek van ideje leírná kb. mit vett?(januári baba lesz)


25hkm.


2011. okt. 12. 12:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Az valóban sok. Egyébként szinte semmit nem kell bababoltban venni. Én a tescoba, auchanban, corában vásároltam be. Mellszívót előre felesleges venni, mert nem tudod, hogy kell e. Nekem medela kézi volt, nagyon egyszerű és nekem tökéletesen megfelelt a maradék tej kifejésére. 2-3e újan. Babaruha túl sok nem kell, néhány 56/62es. Mindenből egy pár darab. Legyen vastagabb, vényabb. Hosszú ujjú body is egy pár. Sapka, overál.

A kiskádat is be lehet szerezni bmelyik nagy áruházban, vagy akár százforintosban is, annak sem kell több ezer forintosnak lennie. Ha több helyen vásárolsz akkor sokat spórolhatsz.

2011. okt. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mi a következőket vettük:

-babakocsi

-5 rugi

- 4 kis pulcsi

- 2 harisnya

-5pár zokni

-8db hosszujjú és rövid ujjú body

-kiságy+matrac

-pelenkázó (merev)

-ágynemű, lepedők

-vastag/vékony pléd

-10db textil pelenka (fehér)

-3db textil pelenka (mintás)

-tusfürdő, törölköző, kifogó

-sampon

-popsitörlő

-babaolaj

-púder

-lázmérő

-cumi

-cumisüveg

-olló

-pelenka

-baldachin+ fejvédő

-pelenka (1 cs. újszülött, 1cs. 1-es Pampers)

-Ruha amiben hazahozzuk.

a többi: kis kád, bundazsák, alvózsák, meg még sok kis ruha meg van. Innen-onnan, használtan. nekünk babakocsival együtt 180 000 Ft fölött volt, de a bababoltban,ahol vásároltunk 10% kedvezményt adtak a végösszegből. Persze mindig figyeltük az akciókat. Lassan apránként vettünk meg mindent. Kellemes babavárást!

2011. okt. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is Tescoba, Auchanba és DM-be vásároltam. Apránként vettem meg mindent és ünnepekre (Karácsony,szülinap) hasznos dolgokat kértem a családtól(pl légzésfigyelőt többen összedobták). Tartottak nekem babaváró bulit, ahol az ajándékokat a legjobb barátnőmmel vettük meg, mert a csajok összedobtak egy kis pénzt, én meg elkölthettem babacuccokra. Abból vettem textilpelenkát, cumisüveget, melltartóbetétet, hajkefét, körömollót, meg ilyen apróságokat... Ruhákat sokat kaptunk ajándékba is meg kölcsön is. Ágyat is kaptunk rokonoktól. Szóval mi sok mindent kaptunk, a többi dolgot meg megvettem én , de nem bababoltba! Az nagyon drága!

2011. okt. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
A mellszívót én is úgy kaptam, a sógornőmé volt, de ő nem használta, csak megvették. Mindenből a legolcsóbbat néztem, mégis ennyi lett, pedig nekem is csak azok vannak mint neked, kedves 2. Mondjuk nekem benne van az is amit a kórházba viszek, meg én hálózsákot is szeretnék venni éjjelre, talán ennyivel van több. Mert itt reggelre eléggé kihűl a lakás...
2011. okt. 12. 12:43
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia nekünk nagyon sokra jött ki igy is hogy egy darab ruhàt nem kelett venni...melszivo,kisägy pelenkàzo,babakocsi(amire mindenki azt mondja hogy nem jo :((( ) stb... rengeteg pénzbe került én màr össze se szàmolom hogy mennyit költöttünk ha csak ezt 3 hàrmat irom le :babakocsi (nem a legjobb)kb 40E+melszivo+8E+kisàgy ,pelenkàzo,szekrény 40E ez a hàrom csak 88 ezer és ebböl a melszivo és a gyerekszoba hasznàlt :( a többit meg össze se merem màr szàmolni... de nem is gondolkodom ezen vàrom a pici kislänyomat :) üdv 36hkm :)
2011. okt. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Niktoon ***** válasza:
100%

A bababoltot úgy kerüld el, ahogy csak tudod! :) A legdrágább helyek!

Én most várom a második babámat, 30 hetes vagyok, és már minden megvan. Nagyon sok mindent meg tudsz venni használtan, nagyon jó állapotban, szinte új dolgokat féláron! Nézz fel a vaterára, vagy ha van lehetőséged látogass el bababörzékre. Most vettünk új autósülést a babónak a brendon.hu-n újszülött kortól használható 7000 Ft volt, a bababoltban ugyanaz 25000 Ft-ba (!) kerül! Kiságyat, pelenkázót szintén tudsz használtan venni, a babakocsit mi 18 E-ért vettük, 40ről volt leárazva! Teljesen új, csak folyamatosan nézni kell az akciókat is. A ruhákat meg tudod venni a vaterán, sok 1 Ft-os aukció van, rengeteget tudsz spórolni, bodykat vettem 120 Ft-os darabáron, ami a baba boltban 1500 FT darabja.

Esetleg ha van a közeledben anyuka megkérdezheted, hogy nem-e adja el a baba dolgait, kinőtt kis ruháit.

Muszáj spórolni, mert ilyen árak mellett az ember megbolondul! Aventos cumit (újat) is most vettem 200Ft volt darabja, a boltban 1200 FT. Meleg szívvel ajánlom a vaterát. Jó babavárást!

2011. okt. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
28hetes kismama vagyok, és a dolgok fele már megvan. Mi úgy oldottuk meg, hogy ismerősöktöl kaptuk el használtanan a dolgokat, amelyek szépen meg vannak vigyázva, sőt a kiságy 2-szer használt (újan kb 70ezer lett volna), meg vannak kis ruhák, hordozó, babakocsi, 2komplett ágynemű a kiságyra, nekem megvannak a korházi cuccaim (azt anyósom szerezte be), szóval eddg még semmit nem költöttünk, és nagyon szép cuccank vannak.Ezért ajánlom neked is, hogy kérdezz körbe,kinek mi van megvigyázva és így sokat megspórolhatsz.
2011. okt. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
69%

elárulnád, hogy mi a szöszt akarsz venni a kórházi csomagba? Én csak tisztasági betétet vettem meg a bimbóvédőt. Nem kell egy kórházi csomagért külön köntöst, külön papucsot meg külön pizsamákat venni! Így persze, hogy csillagászati lesz az összeg!!!


Egyébként ha leírnád a konkrét listádat, könnyeben tudnánk segíteni, megírnánk, hogy mi felesleges. Pl. a hálózsák még nem fog kelleni az első 2-3 hónapban.

2011. okt. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Nem veszek új dolgokat a kórházi csomagba, nem őrültem meg, annyira:)))


Írom a listám amit a védőnőé alapján csináltam:)


Pelenka 1 csomag újszülöttnek való

10-15 db textilpelenka

Néhány rugdalózó(van egy pár, lehet, hogy annyi is h nem is kell vennem)

Hálózsák, pizsi és Levegőztető zsák(ezt is fogok kapni)

Kabát

Sapka

Harisnya, zokni(ezek is vannak, 2-3 harisnyát kell még vennem és ennyi)

Kiságy és minden hozzávaló(baldachin, ágynemű, gumilepedő, takaró)

Popsitörlő

A férjem kiskádja még megvan az sem kell:)

Körömvágó olló, hajkefe, kifogó(ebből csak 1et veszek, mert van egy, ami még az enyém volt)

Mellszívóm is van

Előke

Kiskanál

Etetőpohár

Lázmérő

Orrszívó

Babakocsi, hordozó(használtan vettük)

Takaró a babakocsiba, kiságyba

Pelenkázóra szivacs és eldobható alátét


Nekem:

Szoptatós melltartó, melltartóbetét, néhány eldobható bugyi, vastag betétek(30 tena-s és 25-30 always éjszakai), popsitörlő(wc papír "helyett", olvastam, hogy a wc papír ilyenkor nagyon kellemetlen), mellszívóm van, a mellszívóhoz fertőtlenítő folyadék és mellápoló kenőcs(a legolcsóbb fajtát számoltam mindenből)

2011. okt. 12. 14:26
 10/18 anonim ***** válasza:

Hú, ez nagyon sok. Ha rám hallgatsz, elfelejted a bababoltot. Cumi, cumisüveg, hőmérő stb ügyben Dm, Rossmann, Müller. Babaruhát Auchan, Tesco, ilyen nagy bevásárlóközpontok, ahol érdemes szétnézni.

Mi kaptuk a kiságyat és a kádat klcsönbe, a babakocsi 30ezer volt akciósan egy bababoltban, na, ezt pont kifogtuk. A mérleget kölcsönöztük boltból. ruhákat nagyon sokat kaptunk használtan, illetve úgy is vettem bizományiban.

2011. okt. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!