Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások, akik lakásban...

Kutyások, akik lakásban élnek! Hogyan oldjátok meg a kutyatartást 8 órás munkaidő mellett?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy ha a kutyát nem tudjátok magatokkal vinni, kibír ennyit bepisilés nélkül? Vagy használtok kutyapelust? Vagy megoldjátok, hogy ebédszünetben hazajussatok és elvigyétek sétálni?


És egyébként is, hogy viseli, hogy ennyi ideig egyedül kell lennie?



2022. márc. 10. 13:44
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
9%
Már bocs, de önzőség kutyát tartani, ha nem jut időd rá és nincs más sem, aki foglalkozni tud vele. Legalább félidőben haza kell menni és elmenni egy eü. sétára, ez a minimum, de azt mondom, hogy normális tartáshoz ez édes kevés. Először legyen valakid, akivel felváltva tudtok a kutyával foglalkozni, ha mást nem, akkor egy mezei lakótárs is megteszi... Nem lehetetlen feladat.
2022. márc. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
11%
Vagy ha máshogy nem megy, akkor tarts macskát, azok el vannak magukban...
2022. márc. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
94%

#11-12


Persze, nehogy már a kutya ne bírjon ki 8 órát egyedül (kölykök kivételével)

Nem lehet mindenki home office-ban. Ha normálisan van munka után foglalkozva vele akkor semmi probléma nem lesz. Ha nem bírnának ki ennyi időt teljesen egyedül akkor a világ kb. 80%-a nem is tartana kutyát xd

2022. márc. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
94%

Mivel a szabadidőmet szeretem aktívan tölteni, ezért kutyám van, nem macskám. A kutyával tudok túrázni, futni, sportolni, ezeket egy macskával nem tehetném meg ugyanúgy. Ha majd a munkahelyem kutyabarát lesz, viszem a kutyát is magammal dolgozni, addig meg ez van. Valamiből élni kell. Egyébként a pároknak sem feltétlenül eltérő a munkarendjük, gyerekkel meg még kevesebb idő jut a kutyára.

Mellesleg örökbefogadott kutyám van, aki valamikor az utcán élt, nálam még így is jobb dolga van, hogy csak teljes munkaidős munkával tudunk megélni, és nem elég a részmunkaidős fizetés. Így is nagyon sok kutya vár gazdira egy rideg kennelben.

2022. márc. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
10%
Megbocsáss! Állatkertben is kibírják szűk helyen az állatok, mégsem élet az nekik. A kutya tartás felelősség, lemondás és törődés! Munka mellett, egyedül élve ezt nem lehet csinálni. Nem véletlenül tartanak macskát sokan, akik egyedül élnek.
2022. márc. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
9%
És azt tegyük hozzá, hogy a 8 óra az csak a munkaidő. A munkába be kell érni, egészséges ember valamit reggelezik is még előtte, munka után lezuhanyzik, vacsorázik... Ez így minimum 10 órát simán kitesz. Utána meg már gyakorlatilag csak a fekvésre marad idő meg 1-2 óra kikapcsolódásra. Szerinted ez így rendben van, hogy naponta 1 óra jut a kutyára?
2022. márc. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
93%
Nem szeretem annyira a macskákat, mint a kutyákat. Egyébként ha szenvedne, annak lennének viselkedésbeli jelei.
2022. márc. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
94%
Én inkább az alvásidőből faragok le, reggel kutyával indul a nap, csak azután eszek, hogy őt kivittem. Munka után egyből kiviszem a kutyát, csak azután foglalkozom minden mással. Egyébként nem csak a séta jelenti a foglalkozást, az csak a töredéke.
2022. márc. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudom, ki hogy van vele, de én nem csak addig foglalkozom a kutyával, amíg kiviszem üríteni. Tudom, vannak olyan kutyások, akik még akkor sem a kutyára figyelnek, amikor sétáltatják, sok problémát is okoznak. Nekem a kutyával foglalkozás munkaidőn kívül kikapcsolódás, felüdülés, egyáltalán nem fárasztó nyűgnek érzem, kifejezetten jólesik egy fárasztó munkanap után, vagy hétvégén elmenni túrázni vele, kutyával többet is mozgok, mint azelőtt. Most az, hogy amíg dolgozom, ő alszik, nem kínzás, a kutyáknak amúgy is elég nagy az alvásigényük az emberéhez képest, nekik pont az én alvásidőm lenne rohadt kevés.
2022. márc. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
94%
#11 a home office sem jelenti azt, hogy egész nap a kutyával tudok foglalkozni. Persze jobb neki, hogy ott vagyok a közelben, de tök rossz, mikor hozza a kis labdáját és nem játszhatok vele. A 8 óra munka akkor is meg kell legyen. Szerinted a fán terem a pénz vagy hogy kéne eltartani? Gondolod jobb lenne neki az utcán, mint egy szerető gazdival, aki ugyan nem 0-24-ben foglalkozik vele, de nincs is erre szükség?
2022. márc. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!