Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tanácsok egy idős kutyához?

Tanácsok egy idős kutyához?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Hamarosan új házba költözünk, amit rokontól veszünk, és ott hagyja a kutyáját. Egy 10 éves törpe spiccről van szó. Súlyosan elhízott, 12 kg, moslékot eszik. Nem ismeri az alap parancsokat. Nem jön, ha hívod. Nem tud játszani, pl nem megy egy labda után, vagy ilyesmi. Nem tud sétálni, mármint a kertkapun kívül megy 2 m-t, aztán lefagy és nem lehet tovább vinni. De azért okos is, pl ha valaki leteszi a földre a táskát, amiben néha hordják valahova, egyből beleugrik. A kötelező oltásokon kívül orvos nem látja. Alapvetően szobatiszta, de el van kényeztetve, és ha kint hideg van pl, akkor bent pisil. Az éjszaka közepén többször felkelnek, hogy ki és beengedjék. Ha aludtunk ott vendégségben, akkor ha megálljt az ajtó előtt, kérdés nélkül azonnal benyitottak hozzánk, mert a kutya be akar jönni. Különben egyébként hisztizik.



Sikerülhet idős korára jobbá tenni az életét? Milyen lépéseken kellene végigmenni?

Miről lehet leszoktatni és miről nem? Pl a fejhangon visítva ugatást lehet mérsékelni, ha kiegyensúlyozottabb lesz?

Ha eddig házi maradékot evett 10 évig, át térhetek fogyáshoz ajánlott tápra?

Ha van valami betegsége, ami árthat a 2 éves saját kutyusomnak, akkor hogy tudom őket elkülöníteni?


2022. márc. 13. 18:09
 1/3 mantis religiosa ***** válasza:
32%
" Öreg kutya már nem tanul új trükköket" - mondogatta nagyapám. Ha már így élt le 10 évet, vagy elfogadjátok ezeket a dolgokat, vagy keressetek más megoldást.
2022. márc. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Óriási változásra ne számíts, de lehet rajta javítani, kellő hozzáértéssel, foglalkozással és türelemmel.

Kezdetnek én megvizsgáltatnám orvossal, hogy véletlenül se legyen betegsége a másik kutya miatt, illetve akkor már rákérdeznék, hogy a túlsúlyára mit ajánl, milyen mozgatást stb.

Egyébként mindennek a kulcsa a fokozatosság. Meg lehet tanítani pl szépen sétálni pórázon. Először bent az udvaron kell gyakorolni vele, majd ha ott megy, akkor ki lehet vinni és egyre nagyobb távolságot megtenni. Mindig dicsérni és jutalmazni kell, ha valamit jól csinál. Nem tudom, hogy amúgy mennyire értetek a kutyákhoz, de behívást, alap dolgokat ugyanúgy kell elkezdeni tanítani, mintha kölyök lenne, az alapoknál kell kezdeni. Ha ezt nem tudjátok hogy kell, szerintem beszéljetek trénerrel, vagy vigyétek kutyaiskolába - sose késő.

Az elkényeztetésről meg annyit, hogy ha mondjuk hisztizik az ajtó előtt, ignorálod teljes mértékben, bármit csinál. Egy idő után rájön, hogy fölöslegesen teszi az agyát és leszokik róla.

2022. márc. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van idős kutyám, késő este és kora reggel muszály kiengedni, különben maga alá pisil. Az éjszaka közepén csak ritkán kéretszkedik ki, de akkor is ki kell engedni, különben takaríthatok... Nem poénból, meg az én bosszantásomra csinálja, szimplán öreg és kevésbé tudja már tartogatni.

Ha megoldható, szereljetek fel neki kutyaajtót.


Tanítani, nevelni, szocializálni még lehet, de azért vegyétek figyelembe az esetleges korlátait, nem biztos, hogy arra van szüksége, hogy fárasztó túrákra vigyétek, ahol más kutyák ugrálnak a hátán. Az enyém 10 éves kora körül még teljesen fitt volt (labádzott, játszott a többiekkel stb), de 13 évesen nagyon lerobbant egy betegség miatt és azóta nem igényli, hogy rajta ugráljanak...


Vidd el orvoshoz egy teljes kivizsgálásra, fogyós tápra is átálhatsz, betegsége valószínűleg nincs, a visítva ugatás meg valószínű csak úgy fog megszűnni, ha rászólsz. Sétát is próbálgathatjátok, meg úgy kb mindent, amit jónak gondolsz, bár a sulit nem erőltetném, a folyamatos ül-fekszik, nem biztos, hogy jó az izületeinek. Egyébként szerintem nem volt olyan borzalmas az élete, bent lehetett a házban, a családdal (akik persze jól otthagyták, amit nem is értek...) és nem az udvar végébe volt kizárva.

2022. márc. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!