Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tanácsokat szeretnék kérni a...

Tanácsokat szeretnék kérni a kutyám ápolásában?

Figyelt kérdés
Egy kérdést szeretnék feltenni, remélem kapok választ. Nekünk egy keverék drótszőrű kutyusunk van, akit kint tartunk, mert a szüleim (főképp anyukám) nem szereti a benti kutyákat. Ezért sajnos nem vihetem be. Ez nem is lenne annyira rossz, ha kint szabadon lehetne. Sajnos a szomszédunkhoz szabadon át tud szökni, ahonnan egyszerre kituda menni az utcára is. Nálunk normális kerítés van, viszont a szomszéd nem képes megcsinálni azt a részt, ami az övé. Ezért lánc helyett egy erős hosszú madzagon tartjuk, ami könnyű és nem húzza a nyakát, van elég helye mozogni is, futkározni is sokat tud a helyén, de én akkor is jobban örülnék, ha szabadon lenne, mert így annyira koszos a szőre. Ráadásul neki enyhén drótszőre van és fekete fehér színű. Szerintetek hogy tudnám ápolni így a kutyust? Nyáron szoktam fürdetni, azt is kint egy lavórban, és könnyen megszárad neki olyankor. Meg is nyírtam most a nyáron. De ilyenkor annyira szörnyű a szőre állapota. Nemtudom mit tegyek.

2022. jan. 25. 20:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Fésűld rendszeresen.
2022. jan. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a szomszédot, hogy megengedi-e, hogy helyette ti tegyétek fel a dróthálót a feléje eső oldalra. Ha megengedi, akkor rakjátok fel.
2022. jan. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Amúgy tilos tartósan kikötve tartani a kutyát, már 6 éve. Biztos hogy nincs elég helye mozogni, még ha szabadon lenne a kertben, akkor se mozogna eleget. Valahogy oldjátok meg ezt a kerítés ügyet. Nem értem hogy tud átmenni a szomszédhoz, ha a tiétek elvileg jól van megcsinálva.
2022. jan. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Olyan faluban élünk, ahol nagyon sok kutya van láncon tartva. Nálunk tényleg annyira hosszú az a madzag, hogy rengeteg helye van a kutyusnak. Vannak sokkal rosszabb esetek, ahol a miénknél kétszer nagyobb testű kutyákat negyed akkora láncra kötnek, nekik tényleg nincs semmi szabad hely, ahol tudnának furkosni vagy nyugodtan mozogni. Mi esetünkben nyáron mindig van árnyékos helye, napsütötte helye, egy sövény amihez szintén hozzáfér és 2 házikó, az egyik teraszos. Jól is érzi magát, csak számomra zavaró, hogy nem tudok vele játszani úgy, hogy nincs a madzagon. Fésülni szoktam, de a fehér kis szőrén látszik nagyon, hogy koszos. Nemtudom mit csináljak, hogy tisztíthatnám meg természetesen fürdés nélkül.
2022. jan. 25. 20:46
 5/10 A kérdező kommentje:
Illetve azt már elterveztem, hogy majd nyáron mikor anyáék nem lesznek otthon, a kádban fogom megfürdetni, ott könnyebb lesz szép eredményt kihozni a szőréből.
2022. jan. 25. 20:47
 6/10 A kérdező kommentje:
A kerítést pedig megkérdezem és apukámmal megcsináljuk
2022. jan. 25. 20:48
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Vidd el kutyakozmetikushoz.


En is kutyakozmetikus vagyok. Ha kinti kutyat hoznak hozzank telen akkor legalabb egy 1oraval tobbet marad nalunk pont ezert, hogy mivel a szorhagymak meg nyomjak ki a vizet igy hiaba full szarazra fujjuk. Picit helyenként vissza vizesedhet, akkor rafujunk meg. Csak szolni kell a kozmetikusnak, hogy maradhat e meg kozmi utan kicsit, mert teljesen kinti.

Illetve kerhetsz igazitast is amikor rendezettebb lesz a bundaja.



De ha nem akarjatok elvinni akkor bizony varni kell a jo idore.

2022. jan. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Erre is gondoltam, viszont sajnos nincs hozzászokva ahoz, hogy más kutyákkal találkozik, nemtudom hogy viselkedne a kozmetikusnál, vagy hogy engedné e, mert annyira izeg-mozog stb. Emberekkel nagyon barátságos, senkit nem bántott, csak ugrál és igazából nincs semmire betanítva, kis falusi kutyus
2022. jan. 25. 22:11
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha jelzed ezt előre a kozmetikusnak és rugalmas akkor biztos úgy keres időpontot, hogy ne legyen gond abból ha más kutyákkal nem biztos hogy jól jön ki. Vagy ha mégis átfedesben érkeznének a kutyuk akkor megoldja,hogy pl az előző kutyás elszeparalja addig míg nem jön érte a gazdi. Én például mindig megszoktam kérdezni, hogy kijön-e más kutyákkal mert csak akkor engedem össze őket.


Egy próbát megér.


(Egy másik kutyakozmetikus :) )

2022. jan. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, de szerintem a kutyának pont huszadrangú probléma, hogy nem hófehér a szőre...


Fontosabb lenne neki, hogy mehessen sétálni, játszanak vele, tanítsanak neki trükköket, simogassák vagy legalább felügyelettel szaladgálhasson az udvaron. Viszont ne érts félre, már az nagyon szép dolog tőled, hogy bárhogyan is foglalkozni szeretnél vele.


Most elégedj meg a fésülgetéssel, nyáron pedig nyírd le és fürdesd meg.

2022. jan. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!