Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Városi kutyások, főleg akiknek...

Városi kutyások, főleg akiknek kisebb méretű kutyusa van: nem zavar az hogy mikor kimentek sétálni akkor - kikerülhetetlenül - másik kutyák vizeletébe (esetleg emberibe bizonyos helyeken) sétál bele, a szőrzetével felveszi a füves, bokros helyeken?

Figyelt kérdés

Vagy a füves területeken, kakil a kutya, oké hogy felveszem kakizacsival és dobom a kukába de a fű azért kakás maradhat.

Nem beszélve a fél nem szedet ürülékekről és a vizeletekről.

Olyan hatalmas mennyiségű kutya van pl. Budapesten a parkokban, hogy gyakorlatilag minden csupa pisi.


Tehát sétál a kutyád és belesétál ezekbe a fűben, a betonon stb.


Gondolom senki nem füröszti a kutyáját minden séta után.


Az én kistermetű kutyám a látszólag tiszta, gondozott füves Bp-i parki séta után bűzlött a kutya vizelet szag után.


A járdán, sarkokon, fák, kiszögellések, objektumok körül kikerülhetetlenül ott van több rétegben a kutyapisi.


Szóval megoldás?



#kutya higiénia, séta
2022. márc. 15. 11:43
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Javítom mert át lett írva :"Nem beszélve a fél nem szedet ürülékekről és a vizeletekről."


Nem beszélve a fel nem szedett.....

2022. márc. 15. 11:46
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
Törlőkendővel áttörlöd vagy nagyon lihgt-ba lemosdatod
2022. márc. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
light-ba
2022. márc. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem is amit a #2-es írt. Tappancs alapos mosása.
2022. márc. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Én attól borultam ki hogy lábát - zuhanytálcában - alaposan megmostam, de a pofiján, kétoldalt (a puszizós helyen) a bundája csatakos és bűzös volt a kutyahúgytól.
2022. márc. 15. 12:09
 6/16 anonim ***** válasza:
55%
Én alaposan lemosnám valami samponnal.
2022. márc. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%
6# naponta 3X fürdetni? :-o
2022. márc. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%

1.De,minden alkalommal amikor felviszem vizes baba popsi törlővel áttörlöm a mancsát.Rengeteg szőr van a tappancsai közt főleg a kozmetikus előtti 1-2 hétben,és az büdösödik pisi nélkül is.

2.Megesik,hogy a kutya a saját vizeletébe is bele lép vagy épp lepisili a lábát.Kertben lévő kutya lába is hugyos,csak a sajátját hordja körbe.

3.A cipőddel is felviszed a lakásba akár csak az ajtóig.Onnan is szét tudod hordani papuccsal/zoknival és csupasz talpal is elég elsétálnod az ajtó előtt vagy ahol előtte cipővel jártál.


Nincs olyan,hogy városi vagy épp vidéki kutya koszosabb.Mind egyformán koszos,kijárós.Vidéken és városban is van aki kozmetikáztatja és rendszeresen fürdeti a kutyát.Aki nem az itt se ott se teszi (pl rövidszőrűt az átlagoshoz képest már sűrűn fürdeted,ha 3-6 hónaponta fürdeted)


Mindenki megszokja a környezetében lévő átlagos bacikat.Amivel minden nap érintkezel az rád többé kevésbé semmilyen hatással nincs.Ezért nem kell steril környezetet csinálni otthonra sem.Minél jobban fertőtleníted még a fertőtlenítőt is annál könnyebben betegszel meg.


Ez igaz a gyerekekre is.Nekem a gyerekeim születésüktől fogva érintkeznek kutyával.Városi kutyával.Naponta több séta,más kutyák,az említett "minden pisis" területek,mindennel érintkezik a kutya,a kutya pedig minimum passzívan a gyerekekkel hiszen otthon a szőnyegekre ő is lefekszik.(nálunk állat nem mehet az ágyra)

2022. márc. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
37%
#7 a pofijára gondoltam.
2022. márc. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
82%
9# az egész kutya hugyos, hasa, lábai és az arca.
2022. márc. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!