Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kistestű, könnyen kezelhető...

Kistestű, könnyen kezelhető (nem makacs/domináns) fajták csivava és tacskó mix mellé?

Figyelt kérdés

Hamarosan lehetőségünk lesz egy új kutyát magunkhoz venni. Amit szeretnénk:

-kistestű

-nem kozmetika igényes (yorki, bichon, shih-tzu kilőve ezáltal)

-közepes mozgásigényű

-könnyen kezelhető


A tacskó mixnél megtapasztaltuk milyen egy makacs kutya. Nagyon szeretjük, sokat fejlődtünk együtt, már nagyon ügyes, de elég belőle egy 😅 csivavánk nagyon ragaszkodó és szófogadó, vele sosem volt különösebb probléma, jól szocializált is


Most főként egy mopszon gondolkozunk, de a hosszúszőrű csivava is felmerült. Miénk rövidszőrű, de nagyon tetszenek a hosszúszőrűek. Viszont szívesen "kipróbálnánk" más fajtát is, ha találunk megfelelőt.


Törpe pinscher is szimpatikus volt, de őt nagy mozgásigényű, örökmozgó kutyának írják, így kihúztuk a listáról. Kutyáink szeretnek sétálni, de egy energiabomba típus sok lenne nekik.


Javasolnátok a mopszot a fent leírtak alapján? Esetleg bármi egyéb javaslat?


2022. márc. 17. 18:42
 1/5 anonim válasza:
13%
(007) Szia! Édesapám kutyatenyésztéssel is foglalkozott, így van pár tippem. Gondolom kistestű kutyát szeretnétek, én először gondolkodás nélkül rávágtam volt a yorkit, de mivel ez neked így nem felel meg, én személy szerint a Máltai Selyemkutyát másodiknak mondanám, de sajnos neki kell foglalkozni a bundájával ahogy a törpe schnauzernek is, pedig ők nagyon jó választások. Bulldogokból angol jöhetne (francia semmiképpen) a legjobban szóba, bár sajnos ezt a fajtát nem sokan szeretik (amit mellesleg nem értek) és még mondanám a Basset Houndot, ezek nem nagy mozgásigényű kutyák. Valami kisebb Beagle és a Basenji (ezeknél a fajtáknál nagyon kölünösen figyelni kell a tenyésztőre), Border terrier nagyon nagyon aranyos, bújós kiskutya. Corgi vagy Cavapoo, egyiknek sem kell foglalkozni a szőrével és nyugodt kiskutyák általában. Bármilyen kérdés van, nagyon szívesen segítek! :)
2022. márc. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Hosszúszőrűt akarsz,de nem kozmetika igényest? Ez egy kicsit üti egymást.Aminek hosszú a szőre annak jellemzően kell is kozmetika és 1-2 naponta fesülés.


Talán ez alól kivétel a Csivava,a King Charles,a Tacskó és Papillon.

De a hosszúszőrű tacskót leszámítva szerintem mind kiesik a mozgásigény szűrőn.A csivava és a King Charles nem elég aktív egy tacskó keverék mellé,a Papillon pedig sokkal aktívabb nála.

A hosszú szőrű tacskó viszont a makacsság szűrőn bukik ki.

Jack Russell,törpe pincser,foxi túl aktív.Orosz toy terrier túl makacs.



Mopsz és Francia bulldog jó,ha jó tenyésztőtől veszed.Boston terrier is kiváló választás.Ha valóban közepes mozgásigénynek megfelelően mozogtok akkor Corgi,ha inkább a kevesebb felé húz az a közepes mozgásigény akkor Whippet.

2022. márc. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Úgy értettem, hogy ne kelljen nyírni, trimmelni, ne legyen szőrös a pofija, amibe belerag a kaja. Olyan hosszú szőrrel nincs problémám, ami csak fésülést igényel.


Napi 2 órát sétálunk általában, hideg és rossz idő kivételével.

2022. márc. 18. 18:59
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

Tudom,hogy hogyan értetted és kb csak a felsoroltak ilyenek.

Cocker spánielt,Törpe snacit,Sheltiet trimmelni kell (de nyírhatóak is).Törpe uszkár szőre nem hullik,de nyírni kell.

Yorki,Shih tzu,máltai,lhasa apso,Bichonok,pekingi palota kutya,spitzek,westie,majompincs nyírós.


A maradék 4 hosszúszőrű a többi feltétel miatt esik ki sajnos.

2022. márc. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
73%

A spitz, pekingi és sheltie nem nyírós fajta. Maximum a talppárnáik között vágják vissza a szőrt.


Mopsz szerintem jó lehet, de a hosszúszőrű csivava is, hiszen a jelenlegivel is jól működik a dolog ezek szerint. Spitzek is szóba jöhetnek, ha szereted a szőrgombóc típusú kutyákat. Sheltie elég mozgásigényes, terelőkutya. A pekingi pedig nagyon érzékeny, problémás fajta. Rövid lábak, nyomott fej, hatalmas szőr. Akkor már inkább a tibeti spániel, a szőre szép hosszú, de csak fésülést igényel. A tibeti is jó választás lehet, mert kistestű (4-7kg) és nyugodtabb típus, nem igényel sok fárasztást, de bírja a sétákat.


Ha rövidszőrűt szeretnél, akkor a mopszot választanám egyértelműen. Barátságos, szelíd kutyák. Ha hosszú szőr is játszik, akkor hosszúszőrű csivava és tibeti spániel közül választanék.

2022. márc. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!