Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy labrador meg tudja védeni...

Egy labrador meg tudja védeni az embert más kutyáktól?

Figyelt kérdés
2010. szept. 13. 18:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

gondolom

miért milyen kutyáktól félsz?

2010. szept. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
nem jellemző ... semmi agresszivitás nincs benne
2010. szept. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

NEM!


Alkalmazása:

Noha gyakran vadásznak is vele, a Labrador retriever leginkább családi kutyaként népszerű. A kutyás sportok csaknem minden ágában nagyszerű eredményeket érhet el, és különféle feladatokra is könnyen betanítható. Az egyik leggyakoribb vakvezető kutya, de igen népszerű a kábítószer-keresői, lavinamentői és általános Labrador mentői szerepkörben is. Gyakorlatilag bármilyen kutyás sporttal érdemes lehet megpróbálkozni.


Őrző-védő munkákban rossz, ahhoz egyszerűen nem megfelelő a természete.


[link]

2010. szept. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kössz a válaszokat! Már utána néztem egy csomó helyen és tetszik is meg játékos meg ilyenek. Csak faluba lakom és minden háznál van kutya és simán kijönnek minden honnét pl: a két szomszédunk kutyája mindig nálunk futkozik.
2010. szept. 13. 18:53
 5/11 anonim ***** válasza:

Felejtsétek már el ezt a labrador = 0 agresszivitás.

Unokatestvéreméknek van egy, abszolut nem nevelték, nem szocializálták(szégyen) és egy vadállat. Gyerekeket már messziről kiszúrja és ugatja.

A kutyák, ha jó a kapcsolatuk a gazdájukkal, és érzik, hogy most nagy baj van, megvédik az "istenüket". Az már más kérdés, hogy mit ér egy kutya két kutya ellen.

2010. szept. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

labrador is kutya

tűzbe menne a gazdájáért

és nem is feltétlen komál minden kutyát

2010. szept. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Labradorom van, mentett, három hónapos korában csontsoványan került hozzánk. Azóta járunk kiképzésre, (három éve), és nagyszerű őrző-védő munkában. Simán legyűri a németjuhászt, a cane corsot. Értem bármit megtenne. Mentett már meg hajléktalantól, részegtől,cigányoktól(bocsánat,nem vagyok rasszista) és kóbor kutyáktól. Minden csak nevelés kérdése. Elenben a hat és kilenc éves gyermekeim ugrálnak rajta, nyúzzák, fülét húzzák, bármit megtehetnek vele. Viszont egy esti sétánál egy szavamba kerül, ha félek, és fenyegetve érzem magam, bárkit sakkban tart, támadni csak és kizárólag vezényszóra.
2010. szept. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat utólsó válaszolótol kérdezem kiképzés nélkül is legyürne egy németjuhászt?
2010. szept. 14. 20:37
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem utolsó vagyok.


Szerintem az hogy egy labi le tudna e gyűrni egy jucit az egyed függő. Függ attól hogy mennyire domináns maga az egyed. Nekem régen nj.-m volt. Nem kötekedett egy kutyával se. Viszont amikor egy dobi rátámadt, vagy egy újfund. mix kegyetlenül bunyózott. Ismerősöm bullmája meg csak visított amikor egy nagy testű mix rátámadt.

Nekem most kanárim van. ( Dogo canario ) Itt is egyed függő a dolog, és nem mindenki kezébe lehet ilyen kutyát adni. Belőlük sokkal inkább elő lehet hozni a vadállatot ( kutyára ), de Én inkább a visszafogásra fektettem a hangsúlyt. És még így is vigyáznom kell ha netán odajön egy idegen eb. Nem azért mert féltem az enyémet, sokkal inkább a másikért aggódom. A szukám kötözködősebb mint a kanom, a csajszival egyedül csak én bírok az utcán, és csak hosszú pórázon lehet kivinni.

Emberekkel mind a kettő nagyon jól elvan az utcán. Bárki meg tudja simogatni őket. Imádják a gyerekeket. Kivételt képeznek a hajléktalanok, és az alkeszek. Területen belül már más a helyzet. Ott mind a kettő őrjöngő vadállat.

Remélem segítettem. :-)

2010. szept. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti vagyok. A labrador alapjában véve vadászkutya. Erre van tenyésztve(kennelfüggő), és ha senki sehogyan sem alakítja a viselkedését, akkor egy aktív, pörgős, de mindenkit szerető kutyává válik, mert ezt kívánják az ösztönei. Egy vadászaton nem támadhat meg senkit, nem szabad zajongani, nem szabad rohangálni, ellenben egsz napos, kimerítő munka egy kutyának. De baármilyen kutya bárhogyan alakítható, csak elég korán kell kezdeni. Egy visító szobacirkálóból is ki lehet hozni egy nyugodt, békés kutyát, és egy német dogot is lehet igazi házőrzővé nevelni, minden csak szakértelemtől és hozzáértéstől függ.

Kicsit hosszú lére eresztettem, de a lényeg, hogy 99,9%-ban kiképzés nélkül egy labrador a betörőnek még meg is mutatná a széfet, ha játszana vele egy kicsit. Ha labradort szeretnél mindenképpen, ajánlom maximálisan, de őrző-védőre képezni kell. nagyon pici az esélye, hogy belenyúlj egy olyan egyedbe, aki magától is ilyen lesz.

2010. szept. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!