Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kezdett kijárni?

Miért kezdett kijárni?

Figyelt kérdés

Van egy hihetetlenül okos rotink. Soha, de soha nem ment ki az udvarunkból/telkünkről. 3000 nm. Szóval van helye. Volt egy tacsink is egy öregecske, úgy kaptuk, az folyton kijárt, de soha nem ment utána. Most van egy másik tacsink, picike még. Az az egyik részen kijárt, átfért a vadhálón. A roti akkor se ment ki. Na most hétvégén megcsináltuk, hogy ne tudjon a tacsi kimenni. Erre a héten találtak/csináltak maguknak helyet ahol ki tudnak menni. És most ment a roti is. Pedig a másik helyen is ki tudott volna menni ha akrt volna.

Egyszerűen nem értem, hogy most mi lehet az, ami kivonzza. Amiért kimegy. Se kaja se semmit nem adnak neki. Mi meg adunk ugye nekik rendesen enni. Szóval még az se. A roti szuka, de meg van műtve, szóval még az se hogy tüzeljen. A kicsi kan, 6 hós. Majd ki szeretnénk heréltetni. Az lehet most így a tavasz miatt megy a töke után. De, hogy a roti miért?

Ha esetleg valaki tud rá valamit, vagy ötlete, vagy volt ilyen neki, azt megköszönöm, ha megírná.

Van vele foglalkozva meg minden. Dolgozunk azon, hogy ne tudjanak kimenni. Eddig is dolgoztunk rajta. De az előző tacsink is olyan volt, hogy mindig talált magának kiutat, ha nagyon akart. Most is meg lett, hogy hol mentek ki, megcsináltuk, erre kimemt máshol.



2022. márc. 19. 08:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Nevelni kell. Az én tacsim akkor se megy ki, ha kinyitom a kaput. Tudja, hogy kapun kívül csak ha póràz van rajta. Olvass, nèzz videót, keress fel kutyasulit. Segíteni fognak.
2022. márc. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%

Édes bogaram milyen évszak van? Tavasz. Mi van tavasszal? Párzási időszak. Ivaros a kutya? Valószínűleg igen.

Ha nem akkor pedig nem viszed eleget sétálni, nem éri elég inger. Megoldja magának.

2022. márc. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#2.

Te elolvastad egyáltalán, hogy mit írtam? Vagy csak a kérdést?

2022. márc. 19. 09:22
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Húzz ki villanypásztort 15 és 40 cm magasan és a kerítés közelébe se fognak menni. Egy rotit önsétáltatni hagyni nettó parasztság.


Szerintem azért ment a tacsi után, mert most jutott el oda, hogy "na, akkor megyek én is a haverral", most lett olyan és akkora lyuk, amin ő is úgy gondolta, hogy ki kell menni vagy szimplán ment volna a többi kutyához bandázni, de ez talán mindegy is...

2022. márc. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4

A telek méretét csak azért írtam, meg hogy van neki helye, hogy nem egy kis 500 nm es területre van bezárva. Van helye igen szaladgálni. De emellett írtam is, hogy van vele foglalkozva. Ezért se ment ki eddig, a kapu vonalát se lépte át soha. Még úgy se, hogy a szomszéd macska az utcán ült.

Ha volt nagyobb luk se ment ki. Az előző tacsinkkal se ment ki.

Sőt míg a másik helyen kiment a mostani tacsink se ment ki, pedig ki tudott volna ha nagyon akar.

Ezért nem értem, hogy most miért ment ki. Mi lehet az ami a másik oldalt érdekes lett neki. Pedig kb ugyan azon vannak. Van utva, van másik kutya mindkét oldalt. És a rotinak nem lehet a tavasz, mivel műtve van. Így nem az hajtja.

2022. márc. 19. 10:29
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok, sehol nem írtam, hogy ne lenne helye szaladgálni a kutyádnak, nem tudom honnan vetted. A foglalkozás mennyiségéről sem írtam semmit, mint ahogy arról sem, hogy a "hormonok" miatt menne.


Annyit írtam, hogy talán a többi kutya miatt, akihez megy a tacsi is és nem a párosodási szándékra gondoltam, hanem szimplán ő is társaságban akar lenni, bandázna a többi kutyával.


Egy kutyát amúgy lehetőleg változatos helyekre kellene vinni sétálni, mert egy bármilyen nagy udvar nem fogja az igényeit kielégíteni, mert megunja. A fő hangsúly meg a változatoson van, azt is ugyanúgy megunják a kutyák, ha mindig egy úton mennek, de ez talán kevésbé kapcsolódik már a témához...


Szerintem kár ennyire az okokat keresni, valami átkattant neki és ment. A helyedben inkább azzal foglalkoznék, hogy ezt megakadályozzam pl villanypásztorral.

2022. márc. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
94%

Tehát az összes kutyád szökős. Inkább ne tarts állatot, ha ennyire nulla a felelősseg tudatod! Es nem, rohadtul nincsen velük normálisan foglalkozva, ha szöknek! Egy megfelelően tartott és nevelt kutya sosem szökik!


A törvény egyértelmű: a kutya nem szökhet! Egyszer sem! Azonnal old meg ezt a helyzetet és soha a büdös életben ne engedd ki őket! Vagy inkább jobb lenne, ha keresnél nekik egy normális, felelős gazdát!

2022. márc. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem foglalkozol velük rendesen ugyanis szöknek! Ez tény.


A kutyát a telkeden belül kell tartanod, te erre nem vagy képes, ami probléma, mert oké, hogy kicsi a rotti, de egy kisgyereket az is fellökhet, vagy bármi.


Szóval ne neked álljon feljebb, mikor a kutyád miattad, a te hanyagságod miatt szökik.

2022. márc. 20. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!