Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehetne tenni ellene?

Mit lehetne tenni ellene?

Figyelt kérdés
Egy másik kutyás behordja a boxerét a futtatóra hozzánk kiskutyások közé. A kicsik félnek tőle, kéredzkednek ölbe, ugatják. Az illető nem veszi észre magát, pedig már mondtuk neki hogy ez így nem jó. Ha ölben vannak a kicsik, képes ránk ugrani hogy kivegye az ölünkből a kutyáinkat, azért ez nem vicces! Nem igaz hogy nem bír utánunk, vagy előttünk egy órával lehozni a sajátját! Mit lehetne tenni, elegünk van belőle?!
2022. márc. 19. 13:43
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
46%
Járjatok le ti máskor..
2022. márc. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
Nem 7-8 kiskutyás fog alkalmazkodni egy neveletlen lóbaxó méretű kutyához és gazdájához. Dolgozunk vagy tanulunk, így érünk rá.
2022. márc. 19. 13:55
 3/42 anonim ***** válasza:
73%

Ez egy ilyen iratlan szabaly, hogy x oratol x oraig csak kistermetu kutyakkal vagytok bent? Ha igen, akkor fel kell vilagositani.

Egyebkent meg a futtato kozos terulet ugye, pont annyi joga van bemenni, mint nektek. Az mas kerdes, hogy en se vagyok paraszt, en se vinnem akkor oda a kutyamat, de alapvetoen nalunk pl keverednek a kis es nagytestuek a futiban, nincs ebbol problema. Bar szerencsere minden kutya normalis, ritkan van olyan, hogy behoznak egy viselkedesproblemasat, de olyankor szajkosar es poraz is van rajta.

2022. márc. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:

Igen, ez egy szabály úgymond.


A kicsik rettegnek tőle, és tényleg durván játszik a kutya, és a lábával "pofozgatná" a mieinket. Yorkik vannak, shih tzu-k, havanese kutyusok, azért ez nem poén egy ekkora kutyától....


Százszor elmondtuk neki, de leszarja. Én külön megmondtam neki, hogy ha ne adj isten megmarja a kutyája az enyémet (5 kilós yorkim van), vagy a kulcscsomóval fog kapni, vagy a sokkolóval a kutyája.

2022. márc. 19. 13:59
 5/42 anonim ***** válasza:
42%
nem cukorból vannak azom a kutyák, nem kll felkapdosni őket te jó ég. Hagyjátok kutyként élni őket, azért félnek mert ti túlreagáljátok a szituációt.
2022. márc. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:
4 éve összeharapdálta egy ilyen a kutyámat, persze hogy féltem! Örültem hogy túlélte. Nem kell a kioktatásod. Szerinted a semmiért féltem ennyire?
2022. márc. 19. 14:12
 7/42 anonim ***** válasza:
40%

"Egy másik kutyás behordja a boxerét a futtatóra hozzánk kiskutyások közé."

A futtató nem kizárólag kistestűeknek van, nehogymár probléma legyen, ha bevisznek egy nagyobb testűt.

A boxer egy aktív, kajla, de nem agresszív fajta, nem fogja széttépni a kutyádat. Az, hogy egyszer megtámadták, nem azt jelenti, hogy a széltől is óvni kell. Nyilván nem a boxer hibája, ha az ölebek befosnak egy nagyobb kutya láttán.

2022. márc. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
68%
De ha ti akkor értek rá, akkor ezen az elven ő is akkor ér rá, ugyanazok az indokai neki is. Szép szóval kompromisszumot kötni próbáltatok? Vagy random időpontban is ha viszitek ő pont kimegy? Akkor sanszos, hogy ott lakik és figyel az ablakból és szándékosan szívózik. Ez utóbbi esetben nem kulccsomóval, hanem kemény bakanccsal és kisflakonos hajtógázas hajlakkal adnék a kutyának amikor ugrálva szedné ki a kezemből az enyémet. Mivel paprikasprayt tilos használni, egyébként azzal kapna. Talán erre megtanulná a gazda a jogait. Sajnálnám a kutyát, persze, de ha direkt szemétkedik a gazdája akkor azért az én kutyám lenne az első. Más esetben viszont stílusosan szólva az erősebb kutya b@szik, a futtató mindenkié.
2022. márc. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
48%

Ha saját kutyádnak a fegyelmezését megismered, egycsapásra a boxerét is.

Amikor odajön az óriáskutya ,akkor a zsebkutyádat és az óriást is helyre rakod, egycsapásra élhetővé válik a helyzet.

2022. márc. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:
8-as, én is erre tippelek. Most délután 1 órakor is bementünk egy nénivel meg a kutyáinkkal, természetesen megjelent a kutyájával. Sosem szoktam hétvégén ekkor bemenni, a lakása ablaka a futira néz, így én is azt gondolom hogy figyel minket és akkor megjelenik ő is. Én figyelmeztettem őt, jön a kulcscsomó vagy sokkoló. Az én kutyám az első, és nem fogja még egyszer megmarni más kutya.
2022. márc. 19. 14:48
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!