Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehetne tenni ellene?

Mit lehetne tenni ellene?

Figyelt kérdés
Egy másik kutyás behordja a boxerét a futtatóra hozzánk kiskutyások közé. A kicsik félnek tőle, kéredzkednek ölbe, ugatják. Az illető nem veszi észre magát, pedig már mondtuk neki hogy ez így nem jó. Ha ölben vannak a kicsik, képes ránk ugrani hogy kivegye az ölünkből a kutyáinkat, azért ez nem vicces! Nem igaz hogy nem bír utánunk, vagy előttünk egy órával lehozni a sajátját! Mit lehetne tenni, elegünk van belőle?!
2022. márc. 19. 13:43
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
21%
Nincs valami állatvédő egyesület felétek, akik segítenének nektek helyretenni ezt a fazont? Szerintem direkt csinálja.
2022. márc. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:
Szerintem is direkt. Nem tudom hogy állatvédő egyesületnek nem-e lenne piszlicsáré ügy. Próbáltam vele szépen és csúnyábban is megbeszélni, de mintha leperegne róla a dolog. Most is mi jöhettünk ki az idős nénivel és a kutyáinkkal, ő meg leült a padra és telefonozott. Kedvem lett volna felképelni.
2022. márc. 19. 14:59
 13/42 anonim ***** válasza:
80%

A futtató nyilvános terület. Nem lehet kisajátítani, nem küldhetsz el jogilag senkit és nem kötelessége hozzátok igazodnia. Mondhatod neki, de ha nem akar elmenni, nem tehetsz semmit.


Annyi szabály van ott, mint minden más közterületen - ha a kztyája sérülést, kárt okoz, azért ő felel.

2022. márc. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 A kérdező kommentje:
Intelligencia kérdése, hogy kiskutyákhoz ne hozza be a kutyáját. Azt se nagyon hiszem el, hogy nem férne bele hogy akár fél óra késéssel jöjjön be, és mi addigra elmennénk. Nincs kemény munkája ennek az embernek hogy későn végezne, főleg hogy már lefuttatja máshol a kutyáját. Ezt ő mesélte.
2022. márc. 19. 15:03
 15/42 anonim ***** válasza:
87%

Ezt már többször kiírtad. Az a bajod azzal a kutyával valójában, hogy a gazdája az exed és még mindig játszadoztok egymással hogy ki tud jobban kicseszni a másikkal, ahelyett hogy felnőtt ember módjára megbeszélnétek a dolgokat.

Pl hogy ki milyen idősávban megy.

A futtató mindenkié.

A kutyák pedig nem szívhatnak amiatt mert a gazdáik kicsinyes bosszút forralgatnak egymás felé. Sem a kicsik, sem a nagyok. Mindegyiknek joga van ahhoz a futtatóhoz, nektek meg kutya közelességetek lenne az ő érdekeiket nézni a saját egótok helyett.

2022. márc. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
56%
Nézd, felelős ember, aki minőségileg foglalkozik a kutyájával, nem hár futtatóba.
2022. márc. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
24%

16, ezt a hülyeséget honnan vetted? Igenis szocializálni kell a kutyákat, és ennek a legelérhetőbb módja a futtató ahol együtt játszhatnak biztonságos körülmények között.

Persze attól még el kell vele menni naponta sétálni is, hétvégente pedig kirándulni, de a közös játékra is éppúgy szükségük van.

Ez olyan mintha soha nem vinnéd játszótérre a gyerekedet, nehogy véletlen játszhasson más gyerekekkel is..

2022. márc. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
100%
10# Ez 40+-os pasi egyébként?
2022. márc. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
49%
Az emberek beülnek a futtatóba, beszélgetnek, a kutyák meg elfoglalják magukat. Ez nem szocializáció.
2022. márc. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 Maya Bunnyheart ***** válasza:
40%
Direkt csinálja az biztos. Esetleg a futin nincs olyan erősebb kiállású gazdi aki "elbeszélgetne" vele? Ugyanis alapnak kéne lennie hogy egy neveletlen nagytestű nem való a picik közé, mondom ezt úgy hogy nekem közepes testű kutyám van, és sokszor a kistestűek között vagyunk. Ez nem tudom mennyire jó ötlet de esetleg valamivel lezárni a futtató kapuját hogy ne tudjon bejönni?
2022. márc. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!