Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök kutyát meg lehet...

Kölyök kutyát meg lehet tanítani, hogy ugyanarra a helyre végezze a dolgát?

Figyelt kérdés
És hogyan, mi a menete?

2022. márc. 19. 22:28
 1/10 Maya Bunnyheart ***** válasza:
38%
Igen, annyi a módszer hogy evés-ivás-alvás-játék után illetve ha látod hogy nagyon szaglászik, oda viszed a kiválasztott helyre, és ha ott elvégzi a dolgát akkor nagyon megdicséred/jutalomfalat, ha nem oda sikerül akkor meg szó nélkül feltakarítasz utána.
2022. márc. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Sokszor azért idővel kialakul egy zóna, amin belül kakilnak, persze kinek nagyobb, kinek kisebb ez és kevésbé tudod ezt te kijelölni a kutyusnak, főleg, ha egész nap egyedül van kint.
2022. márc. 20. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Persze, úgy, hogy éjjel-nappal, szó szerint a nap 24 órájában vele vagy és figyeled, és sosem hagyod, hogy máshova ürítsen. 2-4 hónap alatt megtanulja.
2022. márc. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Rakj ki egy tablat oda amire rá van irva h oda kel pisilni
2022. márc. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Kipontozotle?
2022. márc. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%

Én hazahoztam a nyolchetes német juhász kiskutyát, és egy pici alvás után már aznap rögtön azzal kezdtem, hogy levittem mindig a házból a kertünk egy bizonyos pontjára.

Ezután óránként mindig felkaptam egyszer, és levittem oda, akkor is, ha nem kellett neki pisilni.


Na így történt, hogy sohasem pisilt be, és másnap már magától ment le a lépcsőn és pisilt-kakilt.

2022. márc. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%
6-os ez a szobatisztaságra nevelés. A kérdezőnek szerintem az lenne a szándéka, hogy a kutyus magától menjen el a kert legtávolabbi pontjára és ott végezze el a dolgát, ne a szép előkertben vagy az ajtóig vezető út közelében, hogy ne kelljen nézni a kakit.
2022. márc. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
43%

7-es, szövegértelmezés elégtelen.


"azzal kezdtem, hogy levittem mindig a házból a kertünk egy BIZONYOS pontjára."

2022. márc. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#6 így van!
2022. márc. 22. 15:25
 10/10 anonim ***** válasza:

8-as szerintem nálad vannak bajok...


Egy szóval sem írtad, hogy azóta ott végzi a dolgát, csak azt, hogy a kutyád sosem pisilt be és magától ment le a lépcsőn, ami még csak annyit jelent, hogy szobatiszta. Azért van egy kis kutyás tapasztalatom, hacsak az a "bizonyos pont" nem a bejárat közelében van vagy valami központibb helyen, az átlag kutya nem fog egy pisi miatt odáig elbattyogni, hanem megáll az első füves területen/fa/bokor mellett és pisil...

2022. márc. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!