Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj ha mindig ugyanarra...

Baj ha mindig ugyanarra sétálok a kutyával, ugyanabba a futtatóba megyek?

Figyelt kérdés

Van tőlünk 5 percnyire egy nagy kb focipálya méretű kutyafuttató (igazából nem rendes futtató csak egy nagy elkerített füves-fás terület.)

A kutyàmmal minden nap odajárunk, naponta 2-3-szor. Van hogy minden sétànál találkozunk más kutyákkal, van hogy 3 napig senkivel. Szerintetek baj hogy mindig ide jövünk? Nem monoton a kutyànak? Illetve nem csavarodik be attól hogy mindig körbe-körbe megyünk a pályàn? (Tempótól függően 4-8 perc alatt lehet körbejàrni).

Esetleg néha, hetente párszor vigyem màsfelé is hogy "világot lásson" és jobban szokja a pórázon való sétálást is?

Néha amúgy szoktam másfele hazamenni vele, kicsit hosszabb úton, az nem 5 perc hanem 15.


2017. jún. 2. 21:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát ha csak körbe-körbe mentek, akkor az úgy nem a legszerencsésebb, a kutyának szüksége van rá, hogy szabadon tudjon szaladgálni, szaglászni.
2017. jún. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amig kis kölyök volt az én kutyám is elvolt a körbe körbe sétával, azóta megunta és olyan unalmas lett neki hogy pótcselekvéseket vett fel.
2017. jún. 3. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
59%
Én pont mindig máshova vinném, nem csak pár naponta. És sokat kell menni vele, nem 15perceket.... 2-3óra. Minden kutya igényli. És a szocializációban is fontos, hogy minden idegen helyen nyugodt maradjon és jól viselkedjen,ne pánikoljon, stb.
2017. jún. 3. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem baj, de szerintem sem szerencsés. Én télen csináltam ezt, hogy a legközelebbi futtatóba vittem, hogy ott játszhasson, amitől jobban elfárad, és kevesebb volt a kimondott séta. Itt a jó idő, vidd el messzebbre is, járjátok be a környéket, keressetek új helyeket. Neked is unalmas már gondolom, azért is tetted fel a kérdést. Fontos, hogy a kutyát új ingerek érjék, új kutyákkal, új szagokkal találkozzon. Neki csak ez van, annyit kap a világból, amennyit te mutatsz neki.
2017. jún. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!