Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyák kaphatnak füstmérgezést...

Kutyák kaphatnak füstmérgezést? Viszonlag akut helyzet.

Figyelt kérdés
Röviden a szituáció hogy vasarnap delutan (ma hetfo este van) kigyulladt a mellekepuletunk. Sajnos nem vettuk időben észre, a szomszéd riasztott minket, és mire kiértem már lángokban allt minden. Kerestem a kutyamat az udvaron (jack russel, 6 éves), de nem találtam. Kiderült, hogy a tűz beszorította a melléképület és a kerítés közé. Amint tudtam érte szaladtam, kimentettem és bevittem a házba, folytattuk az oltást. Kiértek a tűzoltók de rosszul lettem és beszállítottak a gyermek sürgősségire füstmérgezessel. Most értem haza, a kutyámon látható égesi nyom nincs, jó a kedve, étvágya van. Nincs miert aggódnom ugye? Sajnos mergező gázok keletkeztek mert műanyag is égett az udvarban. 17L
2022. márc. 21. 20:01
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Ha füstmérgezése lenne, nem tűnne egészségesnek.
2022. márc. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Persze, ők is kaphatnak. De gondolom az látszana rajta ha rosszul lenne.
2022. márc. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Ha józan ésszel átgondolod, minden oxigénnel lélegző lény kaphat füstmérgezést, azaz amikor nem jut hozzá elegendő oxigénhez, szóval igen, kaphat, de ezt amúgy az első Google-találat is kiadta volna.

A tiéd viszont szerencsére feltehetőleg nem kapott, ha látszólag minden rendben vele. Nyilván a kutya furcsán viselkedne, esetleg koordinációs zavarja lenne, esetleg eszméletlen lenne, lihegne, vagy valamit csinálna, ha baja lenne. Biztonsági okokból persze megérheti egy vizsgálat, de tekintve, hogy jónak tűnik és nyilván nektek ez valamilyen anyagi kárt is okozott most, nem biztos, hogy fognak a szüleid érte fizetni. Ettől függetlenül figyelgesd 1-2 napig nyugodtan, de gyanítom, hogy ha már eddig nem volt látható baja, akkor nem is lesz. :)

2022. márc. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
44%

Na ezért nem kell úgy kutyát tartani,hogy k*rvára azt se tudod merre jár a ház körül csak mikor már baj van..


Persze,hogy kaphat füst mérgezést (minden kaphat ami lélegzik..),de azzal már rég őt is orvoshoz kellett volna vinni.Annak max egy óra alatt kijött volna mindenféle kellemetlen tünete.

-Zihálás,lihegés,nehéz légzés

-Erős nyalzás,hosszan kilógó nyelv (a lihegéstől)

-Fekvés,szédülés,rosszul lét,ájulás

-Köhögés

-Rossz tájékozódás,zavartság,aluszékonysag

Ezeket ha tapasztalod/tapasztalta a család a kutyán (vagy magán) orvoshoz kell fordulni.A füst mérgezés nem játék.Ha a füst bármilyen módon megsérti a légcsövet (megég,mérgező anyagok érik,stb) az feldagad és a kutya nehezen lélegzik tőle,ebből következően az oxigén hiánytól jelentkeznek a fent említett tünetek,vagy rosszabb esetben a halál (is).

2022. márc. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Rendben, köszi szépen! Tudod nem mindenkinek 20m²es udvara van 4es, és főleg melléképületekkel elég beláthatatlan.. Szerintem senki sem úgy kalkulál minden reggel amikor kiengedi a kutyáját, hogy akármi kigyullad az udvaron...


Mindenki másnak hálás vagyok, szerencsére nem tünt aznap sem betegnek, én ugye az intenzíven voltam de anyáék felhívtak hogy jó kedve van az állatnak, akkor kicsit megnyugodtam. Azert gondoltam jobb félni mint megijedni :)

2022. márc. 21. 23:07
 6/10 anonim ***** válasza:
38%
Igaz,eszedbe se jusson,hogy felügyelet nélkül baja lehet kint.Miért is kellene alap dolgokra gondolni,elvégre csak egy kutya.Majd szereztek másikat,nem? Úgyis elég nagy a kert,abba mindig kötelező valami élőt kirakni. 🙄
2022. márc. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem zavar hogy korhazba kerültem, hogy kimentsem a kutyát? 😅 azért szarabb gazdák is vannak a világon..
2022. márc. 22. 07:51
 8/10 anonim ***** válasza:
Egy kutya a család felelőssége, nem csak az ott lakó gyerekéé, még ha ő is akarta a kutyát elsősorban, szóval ne hordjátok már el mindennek a Kérdezőt. Rengeteg baleset van állatokkal és emberekkel egyaránt.
2022. márc. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%

Kaphat füstmérgezést. Nálunk a macska (velünk együtt) kaphatott valószínűleg, tiszta korom volt az orra, tüsszögött, mindannyiunkat a tűzoltók hoztak ki a lakásból, őt is. Mire kijöttünk 2 nap múlva a kórházból, és dokihoz tudtam volna vinni, már nem tűnt úgy hogy baja van, így nem vittem el. Teljesen normálisan viselkedett, talán kicsit meg volt szeppenve hogy új lakásban van. 4 hónap múlva meghalt, leukózishoz hasonló vérképet produkált, a gyorsteszt viszont negatív volt. Előtte semmi, de semmi baja nem volt, 10 éves teljesen egészséges benti macska volt. Hirtelen lerobbant, és 2 hét leforgása alatt vége lett. A doki szerint a fokozott stresszhelyzet lehetett a kiváltó oka, más értelmes magyarázat nem volt.

Figyeld a kutyát, és azért orvoshoz elvihetnéd hogy ránézzen.

2022. márc. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha 4 hónap múlva halt meg, 9-es, azt nem a tűzeset okozta. A stresszhelyzet nem tart 4 hónapig. Bárkinek bármikor keletkezhet betegsége.
2022. márc. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!