Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mely kutyafajták felelnének...

Mely kutyafajták felelnének meg nekünk?

Figyelt kérdés

Olyan fajtát szeretnénk venni a párommal, ami a lehető legjobban tűri, ha napközben egyedül van hagyva és beéri nem napi 2x2 óra sétával.

Főleg saját tapasztalatra lennék kíváncsi azoktól, - akik hasonló beosztásban dolgoznak, mint mi - és nem egy google-ös 'dog breeds that can be left alone for 8 hours' keresésre.

Én minden hétköznap 6:30-kor indulok dolgozni és 15:45-ra vagyok otthon, hétvégék szabadok. Párom beosztása változó, van, hogy reggeltől délutánig, van, hogy déltől estig dolgozik. Az ő szabadnapjai általában hétköznapra esnek, ritkábban hétvégére.

Egy rövid séta reggel és egy hosszabb kutyaprogram délután minden nap lehetőség lenne.


Ezzel csak arra szerettem volna utalni, hogy a kutya nem lenne 7-ből 7 nap egyedül hagyva 9 órán keresztül.


Kis testű kutyusra gondoltunk, a tacskó a favorit jelenleg, nem tudom tűrné-e az egyedüllétet. Bármilyen más kutyafajta ötletet szívesen fogadnánk.



2022. márc. 23. 14:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
A tacskó vadászkutya, és eléggé makacs is. Ezzel mennyire lennétek rendben?
2022. márc. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nekem a családi háznál amerikai akitám volt, úgyhogy egy makacs kutyus nem akadály. :)
2022. márc. 23. 15:20
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

Tacskom van, elvan egyedul, de pisiles nelkul max 8 orat bir ki. Szoval erre figyelni kell, kistestu kutyusok elvileg kevesebb ideig is birjak tartogatni a dolgukat, bar 8 ora inkabb a max szerintem egyebkent is, ennel tobbet nem feltetlenul egeszseges pisiles nelkul tolteni, de ez mar csak az en velemenyem.

Egyebkent a mi napunk ugy nez ki, hogy reggel csak 15 perces setara viszem, igy is en keltem, utal reggel setalni, aludna meg :D

Aztan delutan 1 ora seta, este pedig az utolso seta 30 perces. Hetvegente pedig egy napot mindig turazunk, 10-15 kilometereket szoktunk menni. Kiveve ha borzaszto az idojaras es nem tudunk menni, akkor csak a szokasos seta van, mar ha a kutya hajlando kimenni, mert az esot gyuloli pl, ilyenkor nagyon nehez pisilni is kirangatni, de muszaj nyilvan.

Altalaban napi 3 seta van, de van az ugy, hogy o jelez, hogy menne ki (foleg ha melegebb van, akkor tobbet iszik), es akkor beiktatunk egy plusz egeszsegugyi setat.

De ez az en kutyam, neki ennyi setara/ turara van szuksege, most azt nem tudom, hogy mas tacskoknal hogy van, de azt latni lehet, ha tul keves vagy epp tul sok a mozgas szerintem.

2022. márc. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
Bármelyik menhelyen találsz az igényeidnek megfelelő kutyá(ka)t.
2022. márc. 24. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
39%
Napi két sétával egyik fajta sem.
2022. márc. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Az kemény lenne :)
2022. márc. 24. 14:20
 7/13 anonim ***** válasza:
52%

Kemény lenne hogy egy lakásban tartott kutyának kemény a napi két séta?


Tudod te mekkora egy kistestű kutya hólyagja?

2022. márc. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%

Napi ket seta mondjuk tenyleg nem eleg. Kiveve akkor, ha nem zavar, hogy bentre vegzi majd a dolgat, bar ez a kutyanak is kinzas.

3 seta kene (van, amikor 4, ha tobbet iszik), de nem kell mind a haromnak hosszunak lennie, egy hosszu es ket rovid, egeszsegugyi eleg.

2022. márc. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%

Napi 3* azért ki kell vinni, még ha nem is sok időre, de a dolgát el tudja végezni, ne szenvedjen.

A 3-ból elég egy nagyobb séta, vagy kétnaponta 1 nagyobb séta.

Enyém is menhelyes, kistestű, napi 3*20 perc elég neki, 2 naponta az egyik séta 1 órás és tökre elfárad.

De pisilni, kakilni ki kell vinni 3* egy nap.

2022. márc. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Levinni, hogy elvégezze a dolgát és levinni sétálni az én értelmezésemben mást jelent. :)
2022. márc. 25. 07:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!