Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát ajánlanátok?

Milyen fajta kutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Nekünk gyerekkoromban volt kutyánk, úgyhogy tudom, mivel jár a kutya, de most "felnőttéletemben" első kutya lenne. Ebből kifolyólag valamilyen "könnyebb" kutyafajtát keresnék. Családi házban lakna, az udvarban. Napi 1 séta férne bele, olyan 1-1,5 órás, nagyobb kifárasztás ritkábban jöhetne szóba. Közepes-kis méretűt keresnék. Fontos, hogy szeresse a gyerekeket, családi kutya legyen, mivel van itthon 2 gyerek. Gyerekkoromban labradorunk volt, nagyon szerettük. Csak hiába vettük tenyésztőtől, azért előjöttek idősebb korában a csípő és gerincproblémák. 12 évet élt, de sajnos el kellett altatni, mert eljött az idő, hogy nem tudott a hátsó lábára állni, az utolsó időben csak nyüszített és szenvedett ezzel, ezért kellett elaltatni, ami az egész családot megviselte. Vagy minden fajtának van valami gyenge pontja?

2022. márc. 20. 08:47
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Minden kutyafajtának megvan a fajta jellegű betegsége. Gyerek mellé yorkiet, csivavát ne. A francia bulldog aranyos, de annak is sok nyavalyája lehet, de gyerekek mellé simán vállalható lenne. A Beagle is aranyos, de ha nem foglalkoztok sokat vele, szökős lehet. Nem is tudom mik lehetnének még.
2022. márc. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Menhelyes kutyust fogadj örökbe
2022. márc. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
Csak udvarban tartani kis és/vagy rövid szőrüt nem lehet, legalább télen és esténként be kéne engedni.
2022. márc. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%

#1.Eleve írta,hogy udvaron lnne a kutya.Ez a két fajta akiket írtál,kint meg is fagynának!🤦


Az udvaron tartás miatt nehéz a választás.Olyan kellene neked amelyik jol bírja a hideget.Esetleg garázs,vagy pince ,vagy kazánház van ahova legalább éjjelre be engeded?Nekem van egy kis szoba kutyám,ő csak bent van,meg egy kaukázusim.A kau jol bírja a hideget,szeret is kint lenni,viszont éjjelre bejön,így szokta meg pici korától.Ha meleg van nappal,akkor meg azért jön be,mert hűvösebb van bent.Neked talán egy berni pásztor vagy egy goldenretriver jöhetne szóba.Igaz ezek drágák,de jó kutyák.

2022. márc. 21. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A csodás írásképében nem láttam. Hát, akkor fogalmam sincs. Laktam családi házban, estére mindig beengedtük a kutyát télen.
2022. márc. 21. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem minden fajta beteges!Írjál be a keresőbe kutya fajtákat,ami szóba jöhet és ott olvasd el a jellemzőket!#4-es voltam!
2022. márc. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!