Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek a kutyámmal ha fél...

Mit tegyek a kutyámmal ha fél leugrani az ágyról?

Figyelt kérdés
nos most lett 2 éves, lány kutya! kb 10-12 hetesen hozhattuk el bár szerintem ez lényegtelen! a lényeg hogy kiskora óta félénk, ami nagyobb nála vagy idegen attól fél de embertől vicces módon nem! tehát ruhaszárító, porszívó stb... ilyenek mellett félve megy el mindig és nem tudjuk miért de mert különös bajt nem okozott ezért nem is foglalkoztunk ezzel! de mostanában kezdte hogy fél leugrani az ágyról! nagyon bátran és ügyesen felmegy de valamiért nem mer lejönni! egyszerűen nagyon nehéz rávenni hogy lejöjjön! szóval mit tegyek? nem tudom lecsalni vagy rávenni, néha ugat meg nyüszít de akkor sem mer lejönni! mégis mit tudnék tenni vele?

2022. márc. 24. 14:47
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Milyen fajta kutya? A gerincüknek nem jó a fel- le ugràlàs. Tegyèl ràmpàt neki
2022. márc. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Lehet kapni direkt erre a célra kifejlesztett lépcsőt, amit az ágyhoz lehet tolni és szépen lesétálhat rajta a kutyus. Nézz utána, szerintem praktikus!
2022. márc. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Mekkora? Egy kis méretű kutyának nem bátorság, hanem fizikai teljesítmény feljutni, tegyél oda lépcsőt.
2022. márc. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Lehet az egyik leugrásnál rosszul landolt és beütötte a száját, orrát és azóta fél.
2022. márc. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagy kutya! Nagyobb mint az ágy! Lehet hogy akkor fogokvenni lépcsőt neki csak attól félek hogy félni fog tőle
2022. márc. 24. 14:59
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
Jutifalattal kell felcsalni rá és jól meg kell dicsérni, ha használja. De ezt úgyis tudod, meg te ismered a kutyádat! :)
2022. márc. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát szerintem elég egyértelmű, hogy ha reggelit vagy vacsorát kap és szólítgatod, előbb-utóbb le fog menni az ágyról...
2022. márc. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Uh, honnan van? A leírás alapján elég rossz idegrendszere van, ami valószínűleg öröklött. Ezen nem is próbáltatok meg dolgozni? Megoldani nem lehet, de javítani rajta igen.


Egyébként orvos látta? Ízületei, gerince, látása minden rendben?

2022. márc. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#8

teljesen egészséges, orvos többször is megvizsgálta már! csak annyi a baj vele hogy elég félénk szegényke de szerencsére az utóbbi napokban picit jobb lett a helyzet

2022. márc. 25. 07:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!