Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan viselkedjek a kutyámmal...

Hogyan viselkedjek a kutyámmal, miután előkerült?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, befut az erdőbe (nem volt rajta póráz (tudom, magyar jogszabályok szerint kötelező)/kitépi a kezemből a pórázt/elpattan a karabiner/kibújik a hámból...) mert megérezte a vadszagot, és elindul egy vadcsapáson. Csatangol, bulizik egy nagyot az erdőben, és mondjuk 2-3 nap múlva kerül elő az elvesztés helyszínén, addig hiába kerestem. Hogyan viselkedjek vele, hogy érezze, itt most nagyon rossz fát tett a tűzre?
2022. febr. 17. 08:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
57%

Sehogy. Ilyen ugyanis nem fordulhat elő egy felelős gazdánál. Hosszúvezető, több póráz, nem is tudom, kiképzésről hallottál már? Kézbentarthatóság? Behívás? Valami?!


A kérdésedre a válasz: normálisan viselkedj vele, neki ugyanis fogalma sincs, hogy mit csinált rosszul 3 nappal ezelőtt.


Okulsz az esetből, és legközelebb megfelelő feszerelésse viszed sétálni, és elballagtok egy kutyasuliba, ahol képzed!

2022. febr. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%

Ha nem behívható, akkor ne sétáltasd póráz nélkül. Hámból kibújás, persze, ahhoz Houdininek kell lenni. Kutyasuliban tanítják a behívást, amúgy annyi a lényege, hogy sétánál gyakran hívd oda magadhoz és mindig adj neki jutifalit, nagyon dicsérd meg, ha odajön. Kutyasuliban azért jó ezt gyakorolni, mert ott sokminden elvonhatja a figyelmét, vagy épp játék hevében van más kutyákkal, de ha úgy is odajön, akkor bármilyen helyzetben oda fog.


Büntetni ne büntesd, mert már tényleg nem tudja, mit csinált rosszul.

2022. febr. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
71%
Sehogy, mert ha elcsatangol, az a te hibád.
2022. febr. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
52%
Persze egyes, elsősegélyre se készüljünk fel a közlekedésben, mert felelős sofőr elkerüli a balesetet? 😂
2022. febr. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
33%

#4 hát, ez egyébként pontosan így van. Ha mindenki odafigyelne és betartaná a szabályokat, nem lennének balesetek.


Nekem volt már 3 kutyám, soha egy sem csatangolt el, mert mindig figyeltem rájuk és hámmal sétáltattam őket. Szóval igen, ez a gazda hibája.

2022. febr. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%

Nem árt időnként ellenőrizni a felszereléseket, hogy kell-e cserélni. Igyekezz olyat venni, ami elég erős, biztonságos. Én például azért szeretem a derékövhöz csatolható futópórázt, mert azzal nem fordulhat elő, hogy olyat ránt a kutya, mert megijed valamitől, hogy kitépi a kezemből, de ezt is ellenőrizni kell, mert használódik.

De tegyük fel, hogy a legnagyobb odafigyelés mellett is történik baleset, mert Murphy pont minket akar bosszantani. Behívás tanításnál azt szoktam olvasni tanácsnak, hogy ha odamegy, ne szidd le, mert akkor a kutya azt úgy értelmezi, hogy azért kapott büntetést, hogy visszament, és nem érti meg belőle, hogy vissza kell menni. Legyen számára pozitív élmény, ha visszamegy hozzád. Viszont a következő időszak álljon szigorú tanulásból, gyakoroljatok többet láb melletti sétát, hívd vissza gyakran magadhoz, ha látod, hogy kezd elterelődni a figyelme, állítsd le és adj neki pár feladatot, tereld magadra a figyelmét.

2022. febr. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
72%

Orulj neki, hogy elokerult es nincs semmi baja, maskor meg hasznalj megfelelo nyakorvet (hambol konnyebben kibujik egy rafinalt kutya), es hosszu 5-10 meteres kikepzo porazt az erdei turakhoz, amibel gyakorolhatod a behivast is.

Velunk is elofordult mar hogy elpattant a karabiner, pedig K9es poraz volt, de rogton megfogtam. Ha nem 100%os a behivasa, akkor eletmento a poraz, es egy hosszuval a szabadsaga sincs korlatozva annyira.

2022. febr. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
93%
"hambol konnyebben kibujik egy rafinalt kutya" - Ez a kutyától és a hámtól is függ. Én H-hámot használok, abból még nem bújt ki, de kicsi a feje, nyakörvből könnyebben kicsusszan, ha valamitől esetleg megijed.
2022. febr. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
15%
Csípőre tett kézzel szótlanul nézel rá összevont szemöldökkel. A kutya elbizonytalanodva odasomfordál hozzád. Amikor már a lábadnál van, kitörő boldogsággal lehajolsz hozzá hatalmas műmolyossal az arcodon és úgy köszöntöd, mintha 10 éve nem láttad már volna.
2022. febr. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
89%
Mondjuk mielőtt ócska pórázzal indulsz el az erdőbe, ahol a kutyád "bulizhatna", jusson eszedbe hogy az ostobaságodért a kutyád az életével fizethet, valószínűbben mint hogy előkerüljön. A kutya dúvadnak számít, a vadásznak ki kell lőni (jogosan!) a póráz nélkül lődörgő kutyákat a vadállomány védelmében. Szóval neveld meg a kutyád, és ügyelj a felszerelésére. Az ejnye-bejnye meg neked járna, nem a kutyának. A te hibád, veszélyeztetted a többi állatot, és a saját állatodat is.
2022. febr. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!