Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felelős kutyatartás ma az...

Felelős kutyatartás ma az országban? Hogyan értékeled az elmúlt 10 évet?

Figyelt kérdés
A kutyákba lassan 10 éve kötelező a chip? Az ivartalanítást miért nem tették még kötelezővé? Mennyire felelősek a kutyatartók napjainkban?

2022. márc. 26. 16:58
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Igen.
2022. márc. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
97%

Nagy atlagban meg mindig felelotlenek, nem eleg tajekozottak, de a helyzet jobb, mint 10 eve. Mostanaban kevesebb kobor kutyaval talalkozom. A kornyezetemben van jo pelda is, pl. Mamameknak mindig csak szukaik voltak, sosem volt alom naluk, de az oreg kutyanak emlodaganata lett sajnos, mert nem volt ivartalanitva, a mostanit mar elvittek ivartalanitani is, mert belattak hogy jobb ez igy.

A szomszedunk meg olyan, mint valami rossz kutyamenhely, mar 5 kutyajuk van, akikkel nem foglalkoznak. A kollegam most akar masik kutyat szaporitotol, mert hat o nem fog kiadni tobb szazezret egy kutyaert, es szerinte amugy is tultenyesztettek, meg betegesek a torzskonyves kutyak... szoval itt tartunk meg mindig, es hiaba allnek le vele vitazni...

2022. márc. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
97%
Van még bőven hova fejlődni, de azért sokat javult a helyzet. Ez szerintem az internetnek is köszönhető, ma már azonnal elérhető cikkek garmadáját lehet olvasni az ivartalanítás előnyeiről, a menhelyekről, a megbízható tenyésztőkről stb. De persze még mindig van és sajnos szerintem lesz is, aki tojni fog ezekre, ahogy chip sincs még azért sok kutyában, mert pl még életükben nem láttak orvost.
2022. márc. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A környezetem hatalmasat fejlődött kutyatartás ügyileg. 10 éve még minden harmadik háznál volt kutya a falumban, most meg alig van 1-2 utcánként (szerintem az is hatalmas lépés, hogy valaki felfedezi, hogy nem kell neki kutya). Nagyon sok kutyát sétáltatnak, régebben meg én volt kb az egyedüli "őrült" és szintén sok helyen bemehet a kutya a házba is.
2022. márc. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Sokat javult, de még mindig sok a felelőtlen. Fontos lenne a már meglévő szabályokat betartani, felmérni az igényeket, ahol hiányosságok vannak, pl sok helyen még kommunális kuka sincs elég, nemhogy kutyaürülékgyűjtő, sok helyen nincs elkerített kutyafuttató, ahol a kutyák bandázhatnának, szocializálódhatnának.
2022. márc. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!