Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyám 24. -én lesz még...

A kiskutyám 24. -én lesz még csak 3 hónapos. Szerintetek van értelme már most elkezdenem megtanítani őt az alapvető parancsokra?

Figyelt kérdés
Amúgy nagyon okos úgy látom, de még játékos, hiszen kiskutya.
2010. szept. 14. 15:52
1 2
 1/13 anonim válasza:
Igen persze hogy van ertelme mert igy hamar megtanul mindent es okosabb lessz mint a tobbi!!!
2010. szept. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze h érdemes.

Barátnőm kiskutyája - holnap lesz 3 hónapos:

http://www.youtube.com/user/phaedra89#p/a/u/0/D5l5-CbkYpY

2010. szept. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Andrea8606 válasza:
Nekünk is van egy 3 hónapos kiskutyánk és mi elkezdtük tanítani és sokkal jobb ha már most elkezded mert tényleg okosabb lett meg még könnyebb vele bírni a szomszédomnak 8 hónapos a kutyája és nem igazán tud már bírni vele!!!
2010. szept. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
enyém már ül meg fekszik :D 3-4 hónapos
2010. szept. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Minél előbb elkezded annál jobb!

A vakvezető kiskutyákat is már 6 hetesen tanítgatják az alapokra.

Én az ÜL! paranccsal kezdtem. Csak úgy kapta meg a vacsoráját, reggelijét, ebédjét ha leült és megvárta amíg leteszem. Kis jutalomfalatokkal (virsli, párizsi) hamar megtaníthatod neki az alapokat. A behívás is könnyebb lesz így :)

Sok sikert!

2010. szept. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

OFF:Brynt klikkerrel tanítják? Ez csodálatos, hogy egy ilyen kölyöknek mennyire megy még a formálás! A felnőtt kutyámmal most kezdtünk el formálással próbálkozni, és egyelőre ott tart a dolog, hogy már ki tudom mozdítani abból, hogy előttem ül és engem bámul, de a doboz felé még csak teljesen véletlenül járt :)


ON: nem tudom, hogy milyen tanítási módszereket ismersz, vagy használsz, de a pozitív megerősítéses tanulást már nyugodtan el lehetett volna korábban is kezdeni, akár elvárások nélkül is.


Az én barátnőmnek 11 hetes a kiskutyája, már ül, fekszik, hempereg, persze segítséggel és nem parancsra. Egyszerűen annyit csinál ebben a korban, hogy minden olyan viselkedést megjutalmaz, ami neki tetszik. ha kiskutya magától ült, kapott egy falatot, ha magától feküd, akkor is kapott, ha séta közben láb mellé ment, akkor is, és így tovább. Egyre gyakrabban csinálja ezeket a viselkedéseket, így már gyerekjáték parancshoz kötni.

2010. szept. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

off: igen, klikkeres kutya

Ennél meg még durvább Silvia Trkman kutyája/kutyi - keress rá youtube-on ;o)

2010. szept. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Korábban? Ennél? 2 napja vagyxok a gazdája!
2010. szept. 14. 16:10
 9/13 anonim ***** válasza:
Off (bocs, hogy szétoffolunk) de gondolom ezeket már inkább megvezetéssel, vagy pálcával tanította, szerintem az sokkal kevésbé nehéz. A formálás az igazi durvaság, amikor a kutyának teljesen egyedül kell rájönnie mit kell csinálnia a dobozzal. Szerintem csodás.
2010. szept. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Bocs, közben realizáltam, hogy nem 3 hónapos, hanem 24-én lesz csak annyi :) Mindenesetre nyugodtan a kezdetektől tanítgasd az alap dolgokat, csak ne támassz elvárásokat. Jutalmazz mindent, ne gyakoroljatok többet 5 percnél, és a tanulást mindig játék kövesse, hogy jó élmény kötődjön hozzá.
2010. szept. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!