Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért húz a kutyám akkor,...

Miért húz a kutyám akkor, amikor a kerítés mentén megyünk és a többi eb ugat?

Figyelt kérdés
Egyébként szépen jön, de amikor veszettül ugatnak (főleg ha az egész utca zeng) akkor elkezd húzni, mintha el akarna onnan húzni de nagyon gyorsan. :D
2022. márc. 31. 15:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Pontosan. El akar onnan húzni ahol ezer decibellel fenyegetik idegen, pszichopata kutyák.


Talán ha nem tennéd ki annak...!?

2022. márc. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Zavarja őt a többi kutya, lehet hogy fél is tőlük. De amit az előző mondott az a jó válasz. Ne menj arra ha van rá lehetőséged, mert így ő se tud eléggé kikapcsolni
2022. márc. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
46%
A kettes jól mondja. Továbbá igen kevés az olyan kutyák százaléka, amik nem nézik területsértőnek a járókelőt, kerékpárost, motorost, járművet. Naponta járok egy utcába (ebédszállítás), de a dögök neeeem tudják megszokni a jelenlétem (hiába megyek eltérő időpontokban arra), szinte ki akarják dönteni a kerítést. Haladok tovább, az udvaron belül fut utánam a dög, hogy még ugathasson. És ezt úgy mondom, hogy nem hergelem, nem kiáltok rá, hogy csend legyen. Kicserélem az ételhordót és megyek a dolgomra. A sok dög meg koncertezik...
2022. márc. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
Ha van autód, inkább vidd el valami nyugisabb helyre. Én el szoktam vinni a közeli tóhoz pl, 2 perc kocsival és legalább nem kell átsétálni a falun az idegbeteg kutyák mentén :D
2022. márc. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Amennyire csak tudom, kerülöm az olyan helyeket, nyilván nekem sem jó hallgatni + az ottlakó emberek közül is szóltak már meg, hogy miért verem fel a környéket... Nyilván valamerre el kell indulnom ahhoz, hogy nyugis helyen tudjunk sétálni, és sajnos a táv 10-20%-át az ilyen szar környékek teszik ki, de megéri, hiszen az utána levő szakaszok a legjobbak. Ki kell bírnunk azt az egy kilométert, sajnos.
2022. márc. 31. 16:22
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Úttest, szemben a forgalommal? Kivitelezhetetlen?


Specko mellényben természetesen, kutyára is és eb a járda felőli oldalon

2022. márc. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
6# Azon a szakaszon életveszélyes.
2022. márc. 31. 16:34
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem tudsz a házak mögött menni? mert pl nálunk ugyanez van az úton, viszont ha megkerülöm a házat hátul át tudok vágni egy ilyen nézős részen. Ha nálatok sehogy sincs ilyen egérút a legjobb ha olyankor sétáltatsz már amennyire tudsz amikor az emberek még nincsenek otthon. Én régebben direkt kora reggel 5 körül, délután 2 kor és este 11-kor mentem hogy elkerüljünk mindenkit. De ekkor bp-n laktunk.


Egyébként rendes tőled hogy viszed sétálni.

2022. márc. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
29%
Sem a pórázfegyelem nincs meg rendesen, sem a szocializáltsága nem megfelelő. A nevelésén is és a szocializáción is dolgozni kellene.
2022. márc. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én inkább annak a híve vagyok, hogy ha valami félelmetes a kutyámnak, (de a valóságban biztonságos) első körben arra próbálom rávezetni, hogy ne vagy kevésbé féljen az adott szituációban. Az üvöltő kutyák melletti séta pont ugyanez, ha nagyon húznak, veszek egy mély levegőt, megállok, visszahívom őket lábhoz és megpróbálom őket egy nyugodt sétára rávenni. Sok esetben amúgy a kerítés mögötti kutya is megnyugszik, ha már nem roham tempóban megyünk előtte.


Amúgy a válaszaidból kijött, hogy nem csak a kutyádnak stresszes ez a szituáció, te is szorongsz, hogy szólnak a lakók. Az igazság viszont az, hogy neked minden jogod megvan, hogy a kutyádat előttük sétáltasd és egyedül ők a hibásak, hogy üvölt a Buksijuk... Mások miatt én biztos, hogy nem futnék plussz köröket és szórnám a CO2-t a levegőbe a kocsimmal.

2022. márc. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!