Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem engedte enni a...

Miért nem engedte enni a kutyám, a másikat?

Figyelt kérdés

Van 3 kutyám egy már 10 év feletti, szegény már nagyon öregszik. És kettő fiatal. Régen az öreg volt a feljebb náluk, Ő "diktált". Már, hogy öregszik, volt, hogy el akart venni egy csontot a másiktól, a másik erre neki esett, Én tettem rendet(tudom, hogy elrendezik egymás közt, de én vagyok a vezér, nem hagyhatom, hogy összeharapja a másik...) Ma, már kaptak enni a fiatalok, és adtam az öregnek. És, letette, ott tettem vettem, és oda ment az egyik, és nem engedte szó szerint enni. Morgott rá. Nem is ette, nem volt éhes, csak nem engedte enni. Jött hozzám, és láttam, hogy nem engedi oda. Persze, elküldtem őket onnan, és megvártam, még megette, de nem tetszett nekik. Jöttek volna oda, de rájuk szóltam, és figyelték csak.

Régen ilyen még nem fordult elő sose. Miért teszik? Tudok valamit tenni?


2010. szept. 14. 19:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem a macskáim ilyenek, de könnyedén megoldottam. Az egyik macsek a konyhában kap enni, a másik a teraszon, az ajtó csukva, így nem tudja egyik sem elenni a másik elől a kaját. Etesd te is külön helyen őket! Pláne idős kutyust már ne tegyél ki ennek az állandó harcnak.
2010. szept. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ahogyan írtad, régen az öreg volt feljebb, de a koránál fogva elvesztette a dominanciáját és a rangsor aljára szorult, ezért estek neki a többiek. Etesd őket külön, ne egyszerre egy helyen.
2010. szept. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Érzik hogy gyengül és ezért nem tűrik.
2010. szept. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Morfologus ***** válasza:
Apám ezt úgy oldotta meg hogy amelyik morgott azt elzavarta és nem kapott enni, elég hamar megtanulták, de azért éhen ne haljon :)
2010. szept. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!