Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most mi lesz, a kutyám lehet,...

Most mi lesz, a kutyám lehet, hogy megölt egy másikat?

Figyelt kérdés

Tegnap történt az eset. Argentin Dog kutyámmal mindig egy városon kívüli részen szoktunk futni, csak néhány tanya van a közelben. Egy út melletti ház kertjében már messziről láttam, hogy egy nagyobb testű kutya rettenetesen ugat minket. Futottunk tovább, hisz láttam, hogy nincs nyitva a kapu. Igen ám, csak mikor oda értünk, a kutya odébb szaladt, feltehetően volt ott egy rés, amin ki tudott jönni, és tized másodpercek leforgása alatt ott termett előttünk, nekem ugrott, és elestem. Szerintem nem engem akart bántani, az én kutyám a másik oldalamon volt, szerintem rajtam keresztül akart hozzáférni a kutyámhoz.


A kutyám védett engem, abban a pillanatban nekirontott annak a korcsnak, a nyakát kapta el. Nagy vonyítás, elsőre, mikor szóltam neki, hogy ereszd nem engedte el, pedig minden parancsomat teljesíti, csak a második utasításra eresztette el, de a másik kutya nem kelt fel, csak feküdt ott.


Én annyira borzalmasan megrémültem, hogy fogtam a kutyát és rohantam vele kocsihoz, de olyan gyorsan, hogy ez nekem is újdonság, hogy így tudok futni!:S:S:S Beraktam a kocsiba, és tűz haza. Még most is remegek, nem aludtam egész éjjel, ilyen még soha az életben nem történt velem!:(


Félek, hogy valaki látott minket, esetleg felírta a rendszámot és jelenti a dolgot. Félek, hogy elaltathatják emiatt a kutyámat, hisz gondolom kiderült mindenki számára, hogy szájkosár nem volt rajta. De ő csak engem védett, normális esetben soha senkit sem bántana, ha nincs rá oka. Azt sem tudom mi van azzal a másik kutyával, és azt sem hogy jól tettem-e, hogy eljöttem, vagy sem. Nem tudok semmit, csak azt, hogy nem szeretném elveszíteni a kutyámat, ő a társam, nem bírnám ki nélküle!!!:'(:'(


24N


2011. aug. 2. 08:49
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 A kérdező kommentje:
sosem láttam még ilyennek a kutyámat, még nem volt rá alkalom, hogy meg kellett volna védenie, teljesen átment vadállatba:S de viszont, ha nem teszi, akkor meg ő, vagy én jártunk volna rosszul nem?
2011. aug. 2. 08:52
 2/72 anonim ***** válasza:
Nem kell beszarni, önvédelem volt úgymond, a kutyád megvédett, egy nyilvánvalóan veszélyes szituációtól. Max a kutya gazdáját vonhatnák felelősségre, hogy miért volt ilyen veszélyes a kerítés..
2011. aug. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 A kérdező kommentje:

és mi van, ha az a kutya elpusztult, és a gazdái siratják, és nagyon szerették?:S:S

Bár, teszem hozzá, mindig ott futunk, és még sosem találkoztunk az említett ebbel. jajj ne haragudjatok, hogy írogatok itt, mint egy hülye:S

2011. aug. 2. 08:57
 4/72 anonim ***** válasza:
100%
És biztos vagy benne, hogy meghalt a másik? Én értesítettem volna a tulajdonosokat, hogy azonnal vigyék orvoshoz, hisz biztosan szerették a kutyát. Annyira, mint te a tiedet. Ezért nem altatják el a kutyát, mert téged védett. De szerintem vállalnod kellett volna a felelősséget és segítened a másik kutyán.
2011. aug. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 anonim ***** válasza:
Második válaszoló vagyok. Egyet értek az előttem hozzászólóval is, ez a másik kutya gazdájának a hibája is, mert rossz a kerítésük, a kutya kiszökött. Ez nem a te hibád!
2011. aug. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 A kérdező kommentje:

nem, nem vagyok benne biztos, hogy elpusztult, annyit láttam, mikor visszanéztem, hogy ott fekszik.

Igen, és ha becsöngetek, kijön egy 120 kilós roma fickó, és agyonüti a kutyámat hirtelen haragjában?

Vagy menjek el ma ahhoz a házhoz, és beszéljek velük?

2011. aug. 2. 09:00
 7/72 anonim ***** válasza:

Nem te tehetsz róla, viszont nem szabadott volna eliszkolni.

Lehet az a kutya még élt/ él.

2011. aug. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj el,hátha kedves lesz a 120 kilós roma fickó.Legalább menj el a ház előtt,lehet ott lesz a kutya és kutyabaja sincs,legalább segítene megnyugodni.
2011. aug. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:
Nem a te hibád, hisz egyrészt a kerítés rossz, másrészt pedig a te kutyádnak az a dolga, hogy megvédjen téged, és ő épp ezt tette.
2011. aug. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 anonim ***** válasza:
2.válaszoló vagyok. Értem az álláspontodat, csak szerintem úgy lett volna tisztességes. Sajnos nem tudom mit kéne tenned, mert ha visszamész és a kutyus meghalt, akkor biztosan nagyon dühösek és te már nem tehetsz semmit. Ha észrevették a gazdák a bajt és tudtak rajta segíteni akkor is kiakadnak, mert akkor épp nem segítettél. Szerintem most már ne menj vissza és fuss máshol egy darabig. Sunyi dolog, de már úgyis mindegy sajnos.
2011. aug. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!