Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek a kutyám hogy...

Szerintetek a kutyám hogy sétáltassam az erdőben és a réten? Rövid póráz? Kb 2 m Flexi? Kb 5m Kiképző? Kb 10 m Retriever póráz? Szabadon mehet amerre akar? Szabadon de mellettem? 100% behívható!! Csak kíváncsi vagyok hogy érdemes.

Figyelt kérdés
Köszönöm annak aki értelmes választ ad.

#séta #póráz #Hogyan a séta
2022. ápr. 3. 18:43
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Én 7 méteressel szoktam vinni, régebben 15 méteressel vittem, de egyszer megugrott egy vad miatt, megfogtam, az nem volt gond, de akár meg is sérülhetett volna. Azt viszont nem szeretem, ha nincs semmi mozgástere. Elsősorban azért megyünk, hogy ő szórakozzon:), az nem lenne túl érdekes neki, ha láb mellett kellene jönnie.
2022. ápr. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Ha valóban behívható, akkor minek raksz rá pórázt? Esetleg rakj rá egy 10 m-eset és dobd le a földre.


Olyan réten és erdőszakaszban, ami nagyon közel van a házakhoz és nincsenek vadak én szabadon viszem a kutyáimat, ahol már jobban előfordulnak, ott 2 m-es rugós pórázzal és hámmal sétálunk, tök jó, mert még húznak is.


Menhelyre is járok önkénteskedni, ott erdő közeli mezőkön van a séta, a mentett kutyusokat legjobban flexivel szeretem vinni, ha az nincs, akkor hosszú pórázzal. Így jobban tudnak szaglászni, bemehetne a dzsindzsába anélkül, hogy nekem is mennem kellene és én is sokkal egyenletesebb tempóban tudok haladni egy viszonylag egyenes útvonalon. A flexi azért jobb, mert mindig visszahúzza magát és nem kell átlépegetni rajta.

2022. ápr. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
hát ha 100% hogy behívható akkor elengedheted, max ha olyan hely van ahol több az ember vagy hallasz látsz vadat akkor megfogod, de ha nem szeretnéd elengedni akkor is valami husszú pórázon, akár flexin de az is legyen legalább 8-10 méter mert az 5m soknak tűnhet de annyira nem az.
2022. ápr. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm. Olyan helyen sétálunk ahol előfordulhatnak vadak.
2022. ápr. 3. 19:49
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Biztos vagy a 100% behívhatóban? Ha egy macska elfut előttetek, oda jön egy kutya ugatni és morogni, meglát egy csipogó labdát, kaja van a földön, vissza fog jönni hozzád?


Én póráz nélkül szoktam sétáltatni ha kirándulni megyünk, de ha észreveszek bármit is azonnal behívom, nem bízok semmit sem a véletlenre. Mindig körülöttem van, max 15 méter távolságra megy el.


Ha kutyások jönnek szembe, akkor behívom, ráteszem a pórázt és szagolunk egyet/játszunk ha normálisak a gazdik.

Emberek esetén mindig behívom, megvárom míg lehagynak. Nem mindenki szereti ha oda megy hozzá egy idegen kutya csak úgy megszagolni.

2022. ápr. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
62%
Ha tényleg behívható, akkor miért nem engeded el? Visszahívod, ha felugrik egy vad. A kutyának kell a mozgás, a hosszú póráz pedig csak felakad mindenben, a flexi pedig rövid. Még a 8 m-es is. A 10 m retriever póráz pedig a lehető legrosszabb, nem tudom ki találta ki.
2022. ápr. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utcai részeken stabil 2m-es. En jobban szeretem a flexit mint a hosszut mivel nem gabajodok bele, de azt csak es csak akkor hogyha alapbol el lenne engedve.
2022. ápr. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!