Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon sír a 10 hetes golden...

Nagyon sír a 10 hetes golden retriever kutyusom! Tippek?

Figyelt kérdés

A gond nem is napközben volt, inkább az éjszakától félek.

Napközben 1-1 órát nyugodtan volt, majd az egyik neki kialakított szoba ajtajára ugrált és nyüszített. Volt levegőn, evett, ivott, kakilt, pisilt, játszott, majd újabb szundi.

De éjszaka nem tehetem meg, hogy óránként ugrálok hozzá, vagyis megtehetem, de ha valamivel tudok könnyíteni a helyzetén és a sajátomon, akkor szívesen várom a tippeket!

Nektek végig alszik éjszaka? Ha nem, hagyjátok sírni, vagy azonnal mentek hozzá? nektek hogy telt az új otthonában töltött első éjszaka?

Sajnos az nem opció, hogy ágy mellé rakom, vagy a hálószobába.

Tapasztalatokat és véleményeket várok.



2022. ápr. 5. 20:39
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
11%
Mutass képet a cuki pofájáról.
2022. ápr. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
93%
De, az az opció, hogy az ágyad mellé teszel egy kosarat/dobozt/ládikát, bele takarót vagy párnát, és éjjel, ha megmukkan, lenyúlsz, megsimogatod a fejét, elmormolsz pár nyugtató szót és alszotok tovább.
2022. ápr. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
92%

Nem szokott még hozzá, hogy egyedül is el kell lennie.

Érdemes hagyni hogy picit magában is eljátszon és feltalálja magát, amikor meg foglalkozol vele akkor érdemes tanítani, mozogni vele, hogy kifáradjon.


A sírást meg majd abbahagyja ha hozzászokott a szituációhoz.

2022. ápr. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
78%
Mióta van nálad?
2022. ápr. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
74%
Miért nem opció, hogy a hálószobában legyen? Egész életére be akarod zárni a szomszéd szobába? A kutya társállat, ha jól értem most lett elválasztva, nyilván igényli, hogy ne egyedül legyen, hiszen eddig az anyjával volt testközelben.
2022. ápr. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Ahj, sajnos sejtettem, hogy bele fogtok kötni.

Kedves 5. válaszoló neked külön is szólnék: nyilvánvalóan nem akarom egész életében egy szobába bezárni, úgyhogy ezért kár volt koptatni a billenytűzetet.

Minden esetre mindenkinek köszönöm az “értékes” megnyilvánulásokat.

2022. ápr. 5. 21:06
 7/27 A kérdező kommentje:

A harmadik válaszolónak köszönöm a válaszát.

A negyediknek pedig: 2. éjszakáját tölti nálam.


Tudom, hogy nagy trauma a picinek:( igyekszem nagyon sokat játszani vele, tanítgatni.

Már most sokkal felszabadultabb, de

remélem egy pár nap múlva már a sírás is elmúlik.

2022. ápr. 5. 21:09
 8/27 anonim ***** válasza:
40%
Nem múlik el, ha továbbra is egyedül hagyod.
2022. ápr. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
34%

Jaj istenem, ne foglalkozz velük. GYIK-en állatvédők, az életben állatok. Az a típus, aki a kisnyugdíjast is fellöki a buszon, csakhogy levágja a lusta valagát az ülésre.


Semmi baja nem lesz, mi sem raktuk be a hálószobába, hanem a nappaliban volt és semmi baja nem lett, néha mászkált, mikor nem tudott aludni, de ennyi. Próbáld meg rászoktatni, hogy lefekvés előtt vele vagy egy pár percet, elbúcsúzol tőle látványosan és majd rutinszerűen megszokja,hogy most bizony az elválás ideje van.

2022. ápr. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

9. válaszolónak nagyon köszönöm, jó ötlet!

Most alvás előtt rendesen összeharapdosott, úgyhogy megvolt a “jóéjt puszi” :)

2022. ápr. 5. 21:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!