Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sajnalod a kobor allatokat?

Sajnalod a kobor allatokat?

Figyelt kérdés
A munkahelyem elott van egy kutya ,aki minden reggel itt szokott ulni.En meg sajnaltam,es a maradekot mindig el hoztam neki otthonrol,es e miatt ide kapott.Vettem neki bolhaport is,mert nagyon vakarozott,es mar nem birtam nezni a szenvedeset.Most meg jottek a melletem levo bolt tulajdonosai a szabadsagrol,es el akartak kergeti,de en sajnalom szegenyt,es mondtam nekik ,h hadjak beken,mert az en allatom.Most beken is hadjak,de a kutya kezd mostmar kicsit boldogabb lenni,mert erzi h valaki szereti,eddig mindig nagyon szomoru volt,de van egy kis baj,neha jonnek a kis gyermekek,es ha utogetik,akkor ugatni kezd,es felek,h valamelyiket meg harapja,es en leszek a hibas erte,az allatok vedik a teruletuket.Mit csinaljak??
2010. szept. 15. 12:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Ez nem feltétlen van így. Ráadásul a kutyáknak alapvető igényük van arra h ne piszkítsanak a saját helyükre, sőt sok kutya pl. csak füvön hajlandó pisilni.

Hol van ez a kutya? Budapesten?

2010. szept. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Nem Budapest-en van,en egy kis varosban lakom,meg csak nem is magyarorszagon:((
2010. szept. 15. 13:18
 13/17 anonim ***** válasza:
nem biztos ám, hogy a menhely olyan túl jó ötlet. Főleg, ha idős a kutya, mert akkor nehezen fogadják örökbe. Helyette ott fog élni élete végéig egy ketrecben összezárva 6-8 másik kutyával. Én kétszer is meggondolnám, hogy menhelyre vigyem.
2010. szept. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nézd, nem akarlak leszólni meg nem bántásból mondom, de nem itt kéne siránkozni, hogy téged vesznek elő, meg hogy milyen szegény az a kutya. Ettől nem fog megoldódni a probléma. Én 1 hete találtam egy kölyök kutyát az utcán. Kidobták. Hazahoztam, itt volt pár napig. Közben ezerrel kerestem neki helyet, felhívtam vagy 20 menhelyet. Persze majdnem mindenhol azt mondták, hogy teltház van. Végül találtam egyet, ahol befogadnák. Adtam nekik pénzt oltásra és otthagytam. Persze jobb lett volna, ha gazdinál van, de legalább kap mindennap enni és zárt helyen van. Remélhetőleg valakinek meg fog tetszeni és hazaviszi.

Gondold át, hogy kell-e neked kutya, kibírna-e annyi időt egyedül, tudnád-e etetni, orvosi költségeket tudnád-e állni (egy idős kutya esetén különösen számítani kell ilyen jellegű kiadásokra) stb. Ha igen, vidd haza. Ha nem, keress neki menhelyet. Amúgy Pomázon (Pesttől 4km-re van) van egy menhely, ott azt mondták, idős kutyákat fogadnak be inkább. Meg van egy menhely Pesten is, ahol kifejezetten idős vagy sérült kutyákat szoktak bevenni. Rá lehet kérdezni, hátha elfér még egy kutya.

2010. szept. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, nem láttam, hogy nem Mo.-n élsz. Nem tudom, ott milyen lehetőségek vannak.

A környéketeken keress menhelyet vagy te fogadd be. Egy idős kutyára nagyon valószínű, hogy nem lesz már jelentkező (ha pl. feladnál hirdetést).

2010. szept. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Irtam,h volt mar menhelyen,a kolyket be fogadtak,ot meg ki raktak ujbol az utcara,mert nincs hely,kinek sirankozzak,nem sirankozok,csak tanacstalan vagyok,es nem tudom mit tegyek,mert itt ha el meselem valakinek h ijenen faj a fejem,akkor azt mondjak h huje vagyok,es h sz*jam le magasrol a kutyat.Sajnalom,de nem tudom mit kene tegyek.
2010. szept. 15. 13:59
 17/17 anonim ***** válasza:

De egy menhely van a környéken? Meg attól még, hogy tavasszal nem volt, lehet, hogy most felszabadult egy hely, mert örökbefogadtak egy kutyát. Mondjuk ez is jó kis menhely, hogy kiengedik utcára a kutyát...

Ez az egyik lehetőség, a másik az, hogy hazaviszed. Ha nem tudod befogadni és nincs hely menhelyen, marad az utcán. Nem nagyon van más lehetőség. Sajnos nem ő lesz az egyetlen kutya, akit kiraktak és ott éli le az életét. Ha pedig annyira sajnálod, tényleg vidd haza. Mi sem tudunk jobb megoldást, legalábbis én nem.

2010. szept. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!