Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehet az az ember, aki...

Mit tehet az az ember, aki "betegesen" szereti az állatokat, főleg a kutyákat. Kutyakozmetikus akart lenni, de kiderült, hogy allergiás a kutyaszőrre?

Figyelt kérdés
Én lennék az a személy :((
2011. máj. 3. 17:58
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudsz mit tenni. Ha allergiás vagy rá, ne kockáztass.
2011. máj. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Mióta vagy allergiás a kutyaszőrre? mikor derült ki? Van otthon kutyusod? Azért kérdezem mert a tünetek elmúlhatnak egy idő után. Volt egy ismerősöm aki "kinőtte" pedig ő is allergiás volt a kutyaszőrre. Persze ez nem minden esetben van így. Sajnos ha nagy mértékben vagy allergiás a szőrre akkor le kell mondanod erről. :(
2011. máj. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%

Pár hete véletlenül kigugliztam orvosi gyógymódot erre, de most sehol sem találom:(

De VAn és tutti kikutatnám, mi.


Vagy marad a szőrtelen kutya-macsek meg a westie, aki állítólag "hipoallergén". (?)

2011. máj. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

Nézd, a fiam allergiás a fű- és fapollenekre, de az orvos mégis azt ajánlja, hogy menjen sokat a szabadba.

Kérdés, milyen mértékű az allergia. Egyébként ez változik.

Nekem is kimutattak kutya és macskaszőrre allergiát. Több, mint húsz éve van kutyánk, de semmi bajom.


Egyébként szerintem aki "betegesen" szereti a kutyákat, az nem megy kozmetikusnak.

Én sajnálom azokat az állatokat, amelyek ki vannak kötve órákra, hogy valami mássá formálják őket, mint amilyenek.

Most nem az egészségügyi dolgokra gondolok, a szőr ápolására, hanem a fazonra nyírásra.

A kutyák kiszolgáltatottak ilyen helyen és igazán nem nekik való, hogy hülyét rakjanak belőlük.

2011. máj. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Már vannak nagyon jó gyógyszerek pl. otrivin amivel teljes nyugodt életet élhetsz úgy,hogy észre sem veszed,hogy allergiás vagy

a kutyaszőrre.

2011. máj. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A kutyakozmetikus mellék állás lenne a védőnői diploma mellé.

Úgy gondolom, hogy a kutyakozmetikusi szakmának 2 ága van, akik divat kedvéért csinálják és mindenféle természet ellenes színűre festik a kutyákat, de vannak olyanok is (én közéjük tartozok) akik nem ezt csinálnák, hanem például egy össze filcesedett szőrű pulit nyírnának. Tehát ennek is van két véglete, én úgy gondolom. Vannak a lusta kutya tulajdonosok, akik fürdetésre is beviszik a kutyát vagy csak nincs elég nagy lakásuk hozzá.

2011. máj. 3. 18:37
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Figyi, ha nemrég derült ki és nem erősek a tünetek, akkor simán lehetsz kutyakozmetikus. Rólam is kiderült h allergiás vagyok a cicaszőrre van itthon 2 hosszú szőrű cicám, és immunizálódtam - gyógyszer nélkül :) Nekem ilyen szezonális az allergiám - ez ilyen enyhe allergiás asztma - ha szőrváltás van, hőemelkedésem lesz és folyik az orrom. Olykor felülfertőzöm magam torokgyuszival - ne csodálkozzon a hülye aki -20 fokban sál nélkül lovagol - de semmi.

Simán kinőheted, vagy gyógyszerrel segíthetsz ezen, ha nem vészes. nem eszik olyan forrón a kását :D

2011. máj. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Borotvàld kopaszra a kutyàkat
2011. máj. 4. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a kutyakozmetikus iskolák orvosi alkalmassági papírt kérnek, azzal a szöveggel, hogy "Nem szenved kutya- és macskaszőr-allergiában". Tehát sajnos már az iskolát sem tudnád elvégezni. Egyébként meg, ha mégis sikerülne, feltalálták a gumikesztyűt és a szájmaszkot :)
2011. máj. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Keredzkedj be egy kutyakozmetikaba gyakornoknak. Egyreszt jobban belelatsz majd ebbe a szakmaba, es nem mondasz majd olyanokat, hogy 2 aga van, a csomos puli nyiros es a festos, mert ez nem igy mukodik. Masreszt hamar kiderul, hogy birod az egesz napos "szorben allast", amikor a lenyirt szor beleall a borodbe (a kesztyus maszkos verzio eleg nevetseges, de gondolom, ezt belatod). Ez egy nagyon szep, de nehez szakma, es nem art kiprobalni magad, birod-e es valoban ezt akarod-e csinalni, meg mielott penzt olnel a tanfolyamba. Nagyon sok kozmetika van, ahol orommel latnak gyakornokot, aki be tud segiteni a bontasnal, furdetesnel, szaritasnal - ez ezek kepezik az alapot, a nyiras muveszete csak ezutan jon!
2011. máj. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!