Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért pont a beagle-k?

Miért pont a beagle-k?

Figyelt kérdés
Időről időre megjelenik a hír, hogy laboros beagle-ket lehet örökbe fogadni. A kérdésem az lenne, hogy miért pont beagle? Miért nem pl. tacskó vagy keverék? Félreértés ne essék, maximálisan elítélem az ilyen kísérletezgetéseket. Igazából arra lennék kíváncsi, hogy miért pont ez a fajta az áldozat?
2010. szept. 15. 14:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert nagyon szívos fajta és kevés genetikai betegsége van.

Keveréket azért nem, mert nem lehet velük homogén kisérletet végezni, pont a különbözöségük miatt ... ugyanannyi anyag máshogy hat egy 5 kilos kutyára mint egy 40 kilosra.

2010. szept. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
29%
szegény beaglek igy is mondjuk már tul vannak szaporitva
2010. szept. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nem is tudtam,hogy pont ők a kísérleti kutyák de ez most nagyon elkeserített,mint ahogy bármilyen kutyus is elkeserítene csak nekem is Beagle-em van és belegondoltam ,hogy hál istennek neki nem ez a sors jutott!
2010. szept. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi is ilyen Beagleket mentünk ki! Szegények eddig csupa steril laboratóriumi környezetben nőttek fel, a többi kutyát, embereket, sőt az egész külvilágot alig ismerik, Valamelyik annyira félt az ismeretlen zajoktól, a látottaktól, hogy be is pisilt, de mostmár gazdis, és vígan agilityznek vele, amiben nem is rosszak. Mert mindenki mondja, hogy ezek biztos beteg, ideggyenge kutyák, ezért is óckodnak a befogadástól, pedig amint megértik, mennyi pozitív dolog van "odakint" felszabadultak lesznek, valamelyiknek több, valamelyiknek kevesebb idő a megvilágosodás. Beteg sem szoktak lenni, hisz mint mondtam, steril laboratóriumi körülmények közt vannak, oltják és féregtelenítik is őket. Szőr és emésztési problémák szoktak lenni (főleg ha valami új kutyatápot, vagy szőrápoló kozmetikumot teszteltek rajtuk), de ezek hamar kikezelhetők, és korrigálhatók.
2010. szept. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A beagleket rra tenyésztették ki, gogy a nemesek kennelsorában éljenek akár 60 példány egy nagy kennelben és amikor mentek falkavadászatra, mindet kiengedték. Ennyi kutyát csak úgy lehet együtt tartani ha az agresszív egyedeket kiszelektálták, így a beagle mára teljesen békés fajta lett, akár 100-at is együtt tarthatsz és nem marják egymást. Ráadásul kicsi és rövid szőrű, így laborban is könnyen kezelhető.
2010. szept. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!