Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beagle-mopsz keverék=pugle....

Beagle-mopsz keverék=pugle. Sokan ellenzik az ilyen keveréseket, de ha egyszer nekem pont ilyen kutya kéne és a fajták között nem találtam megfelelőt miért fáj nekik hogy olyat szeretnék?

Figyelt kérdés
2010. febr. 15. 11:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Amikor valaki fajtatiszta kutyákat tenyészt, akkor valamilyen célja van. Szeretné a fajtát javítani, és tudja, hogy milyen karakterű, küllemű kutyákat kell ehhez tenyészteni. Viszont amikor valaki két különböző fajtát rak össze, nem lehet ilyen célja, hiszen keverékeknél nem lehet tudni, melyik szülőtől mit örökölnek a kicsik. Például nézd meg ezeknek az afgán agár-labrador keverékeknek a képeit: [link]

Ha nem írják oda, hogy ugyanolyan "fajta" mindegyik, nem látnám rajtuk. Magyarul az egész teljesen ellenőrizhetetlen. Csak a pénzért csinálják, olyan keverékeket, amilyeneket bármelyik menhelyen töredék áron kaphatnál, eladnak jó pénzért.

Amúgy miért pont beagle-mopsz keveréket szeretnél?

2010. febr. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha neked ilyen kell,hát legyen. Amúgy miért ellenzik és kik? És hol fogod beszerezni az ebet?
2010. febr. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
nem kell minden hülyeségben amerikát majmolni ... érdekes modon normális államokban eszébe nem jutna senkinek akkora marhaság ...
2010. febr. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Jaj, az a görbelábú kép:(

Már milliószor néztem végig az összes fci által elismert és jó pár még nem elismert fajtát tartalmazó könyvet és lehet h én vagyok túl igényes, de nincs egy olyan kutya, ami kis-közepes, így az udvaron tartható, de kocsiba bármikor bepattan ha megyünk kirándulni és rövidszőrű, hogy ne szálljon szét a szőre a kocsiban az út alatt, de nincs semmilyen defektje.

A beaglet meg azért nem vállalnám be mert nagyon elterjedt, szaporított fajta és túl kaja központú és szökős.

Igazából a pugle sem az igazi, afféle utolsó esélyként gondoltam rá, az első válaszoló könnyen le is beszélt róla.

Könnyű azoknak akik el vannak kötelezve gy fajta iránt és az minden szempontból megfelel az életvitelüknek.

2010. febr. 15. 11:30
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

kimész a menhelyre (sintértelepre) van mindenhol 100-150 keverék .. aztán válogatsz

olcsobb megoldás és kizártnak tartom hogy nem találsz olyan kutyát ami neked megfelel, a legtöbb helyen a gondozok nagyon szívesen segitenek

mit szolnál hozzá: [link]

[link]

ments meg egy életet ha lehetőséged van rá

2010. febr. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%
Ha fajtatisztát szeretnél, akkor a schipperkét ajánlom, ő kis méretű, könnyen nevelhető kutya, udvaron is tartható. De ha nem fontos a fajtatisztaság, akkor válassz menhelyről felnőttet. Ők is ugyanúgy tudnak ragaszkodni, mint a kölykök és ők is jól nevelhetőek. Ha elmondod az igényeidet, kiválasztanak neked egy megfelelő kutyát. Gyakran egy rossz körülmények közül mentett kutya a leghálásabb.
2010. febr. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Amit te keresel az egy menhelyi, sintértelepi keverék kutyus. Amúgy meg minden a nevelés kérdése! Menhelyen találsz olyan kutyust ami csak neked van hiszen ők mind különböznek és mivel több fajtából származnak ezért általában strapabíróbbak is. Az általad felsorolt autóba ugrás, kirándulás csak a szoktatás/nevelés kérdése. Szökés és egyéb gondok neveléssel/ivartalanítással és odafigyeléssel megelőzhetőek. Fogadj örökbe! :)
2010. febr. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Az én kutyusom is keverék kutyus de hűségesebb és hálásabb mint a régi Coccer spánielem.Hiperaktív jószág és akár hihető akár nem ha kell megvigasztal ha szomorú vagyok.Csak pozitív dolgokat tudok mondani a keverék kutyukról :) az egyetlen "rossz" dolog az h. nem mindegyik olyan szép mint a fajtiszta kutyuk. de sokkal cukibbak =D
2010. febr. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Végül igazatok lett: ahogy nézelődtem, utána láttam meg hogy mennyire különböző minden egyes kutya, van amelyik aranyos, van amelyik csúnya. Ennyi erővel keverékből is lehet kifogni ilyesmit.
2010. márc. 31. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!