Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel ízesítsem a tápot hogy...

Mivel ízesítsem a tápot hogy egye?

Figyelt kérdés
Adott egy kölyökkutya és egy zsák táp amit nem hajlandó enni. Maradt az előző tápjából és azt megeszi de az előzőt nem. Pedig kóstolót is vettünk amit megevett. Majd fokozatosan nem kellet neki. Ha nem eszi meg elveszem előle és megkapja estére. Van hogy 2 étkezést is kihagy. Egy időben ment az is hogy egy kis szaftot kapott rá és be is falta. Erről leszoktunk nem akartam hogy megszokja. Legközelebb ilyen tápot nem veszek de még csak prémiumot se! Minden honnan azt hallom hogy úgy eszi a kutyája a tápot. A enyém mért nem?! Pedig képes rá! Nincs valami ízfokozó kutyák részére? csak addig még ez a zsák el nem fogy.
2010. szept. 15. 14:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Az én kutyám vízzel vagy tejjel keverve eszi meg a tápot.
2010. szept. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
ét vagy oliva olajat önts rá, épp, hogy "megmutasd " a tápnak. Ezekben nincs semmi káros anyag és fűszer sem, ami árthat a kutyusnak.
2010. szept. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Ha van még abból amit megeszik, akkor ahhoz kezd el keverni az újat. Én úgy szoktam, hogyha tápot váltok, akkor mindig hagyok a régiből, és azt ráöntöm az új zsák tetejére, így az elején, ha bele merek, még alig van az újból, egy idő után meg már alig van a régiből benne. Szóval a lényeg, hogy a régi arányát csökkentsd, az újét meg növeld, ne hirtelen válts.


Én vízbe mindig beáztatom (felnőtt a kutyám) lehet, hogy az ízét kicsit az is javítja.


Egyébként meg nagyon jól csinálod, ha nem eszi meg, vedd el. Ha két étkezést hagy ki, akkor kettőt, ha hármat, akkor hármat, ne tegyél rá semmit. Egy kölyök szerintem 2 napnál többet nem dacoskodik, 2 nap alatt meg még egy kutya sem halt éhen.


Nekem egyszer (nem is tápváltásnál) hisztizett be a kutyám úgy, hogy 5 napig nem evett. Azóta egyszer se volt gondunk kajával, bármit elé teszek befalja.


Légy szívtelen. Ha elé teszed naponta 3-szor a tápot, nem fog éhen halni.

2010. szept. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Ja és maradj a prémium tápnál! A rossz minőségű tápokat telerakják ízfokozókkal, azért ízlik jobban, a tartalmát ha elé tennéd sosem enné meg. Én is szívesebben eszem gumicukrot, mint egy szelet sült húst salátával, de gondolom nem kérdés, melyik a jobb :)
2010. szept. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Pár évvel ezelőtt vidéken az állatkereskedésben voltak különböző izesitési szószok (kolbász, szalonna,) flakonban. Azokat nagyon szerette a kutyám, ha bekevertem pl. Gréti-mix-szel. Sajnos Pesten még nem láttam ilyet. Sokan irják, hogy vizbe áztatják a tápot, és az javit az izén. Nem hiszem, mivel a viz iztelen. Esetleg az állaga lesz más, és ezért eszi a kutya.

Nekem is az a tippem, hogy keverd össze olyan táppal, amit szeret. Persze először csak egy adagot, mert ha igy sem eszi, akkor kárbavész az egész.

2010. szept. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Nem az íze miatt vizezem, hanem hogy a vízben felszabaduló gázok ne a gyomrában szabaduljanak fel, hanem a tányérban, így kisebb az esélye egy gyomorcsavarodásnak. De mivel kicsit feloldja, talán az íze is jobban kijön, merthogy más lesz az állaga. Érted a tésztának sincs íze míg nem vizes.
2010. szept. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
én ha a kutyám nem hajlandó megenni a tápot, teszek rá egy kiskanál natúr joghurtot, úgy befalja seperc alatt.
2010. szept. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Keveréssel is próbálkoztam de a kutyám átlátott a szitán.

Még várok 1 napot és ha akkor se beáztatom vízbe vagy olvasztott vaj. Hosszútávon nem baj a vízebe ásztatot táp?

A rágás a fogkopás....stb

2010. szept. 15. 16:12
 9/21 anonim ***** válasza:

A kutyák nem íz, hanem szag alapján esznek. Ők nagyon kis mértékben érzik az ízeket, ellenben minnél jobb illata van, annál jobban eszik. Próbálkozz meg valami olyat rárakni, aminek jó az illata.

Amíg kicsi volt a kutyám, addig nekem is sok gondot okozott ez, de úgy oldottam meg, hogy lefőztem 2-3 liter teljesen natúr húsleves alaplét kockából, és egy kicsit rácsöpögtettem, éppen csak alig, hogy érezni lehessen az illatát, és rögtön nem volt semmi gond. Mindig kevesebbet tettem rá, a végén már elég volt 1-2 csöpp, és ette úgy is.

Sok sikert!

2010. szept. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nekem egy állatorvos ismerős mondta, hogy ő mindig beáztatottal eteti a kutyáját, mert bár nincs bizonyítva, de az ő elmélete az, hogy a tápból felszabaduló gázok okozzák a gyomorcsavarodást. Rágásra meg van mindenféle játék, amit rágcsálhat :)
2010. szept. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!