Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem gyanús ez egy tenyésztőtől?

Nem gyanús ez egy tenyésztőtől?

Figyelt kérdés
Régóta szemezek a kutyafajátval, benne vagyok több fajtával kapcsolatos fb csoportban is. Láttam egy kutyust utánanéztem a tenyésztőnek, MEOSZ tag, minden rendben, kutyusok oltva, törzskönyvel, cihpelve, stb. Felhívtam a hölgyet a kutyussal kapcsolatban, nagyon kedves volt beszéltünk bő fél órát, mondtam még alszom rá egyet és jelentkezni fogok. Ez meg is történt elkértem a bankszámlaszámot és el is utaltam a foglalót. Eddig minden oké is, mondta majd kapok képeket videókat róla. Azóta majdnem másfél hét eltelt és semmi...Hívtam mobilon, rám csapta, hogy ő 6-ig dolgozik (persze értem, én is dolgozom, de ezt lehet nem prosztó módon is közölni), ha hazaért majd visszahív (nem hívott). Hívtam másnap 7 körül most vacsoráznak, nem alkalmas...Elvileg úgy volt április 30-án kapjuk meg a kutyust, írt egy messenger üzenetet, hogy bocs neki nem jó legyen május 8.-a. Mondom nem annyira örülök mert direkt a kutya miatt vettem ki két hét szabit. Hát ő nem tud mindenkihez alkalmazkodni. Nem tudom, nekem ez fura, vettem már állatot (cica) tenyésztőtől, de egyáltalán nem így viselkedett, küldte a képeket, videókat mindenről egyeztettünk, stb...Azóta is a kutyáról se kép, se semmi, fb-on még mindig foglalhatónak van feltüntetve. Én megértem, ha esetleg nem vagyok neki szimpatikus és nem nekem akar eladni kutyát, de akkor miért fogadta el a foglalót, vagy mért nem mondja meg, és utalja vissza...? Márha becsületes tenyésztő ugyebár.

2022. ápr. 11. 15:18
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
35 szavazat
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
91%
Jelentsd fel. Hamar utánanéznek, már ha nem kamu az irományod
2022. ápr. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
96%
Küldj neki egy sms-t, hogy amennyiben nem hív vissza mondjuk ma este 21 óráig feljelented csalásért.
2022. ápr. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Dehogy, kamu miért találnék ki ilyet?
2022. ápr. 11. 15:33
 4/26 anonim ***** válasza:
97%
Nagyon sajnálom, főleg hogy szabit is vettél ki... de szinte biztos, hogy csaló. Esze ágában sem volt odaadni neked a kutyust, csak zsebre rakta a foglalót. Esélyes hogy azok nem is az ő kutyái, hanem egy másik hirdetésből lopta a képeket. Remélhetőleg ha feljelented a nyomára akadnak, külföldön nagyon gyakori az ilyen :(
2022. ápr. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
34%
Hát... Érdekes.. Az én hozzàszólàsom törölve lett. Linket kértem, hogy megnèzzük.. Úgy látszik titkos az üzlet
2022. ápr. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
83%
Ez kamu, tuti valami szélhámos. Egy tenyésztőnél azzal kezdődik, hogy odamész személyesen, és meggyőződik róla, hogy ki vagy, mert nem ad ki akárkinek kutyát. Te meg anélkül utaltál pénzt, hogy nem is láttad a kutyákat? minketten furák vagytok.
2022. ápr. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
95%
Fel kell jelenteni. Szinte biztos hogy kamu.
2022. ápr. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
92%
Hívasd föl egy barátnőddel, aki nulláról érdeklődik, mint te anno amikor még kedves volt. Esetleg kettő vásárlásáról mutasson szándékot, ill. kérdezze meg hány kutyus van. Lássuk egy első telefonálónál milyen az üzemmód. Ha olyan, mint veled akkor a rendőrségre ballagj el.
2022. ápr. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
94%
Melyik kennel? Miért nem találkoztatok személyesen? Én ha tenyésztőtől vásárolnék kutyát, a minimum az lenne, hogy elmegyek hozzájuk és megnézem a kutyákat, nem telefonon meg interneten kommunikálunk csak. Látatlanban nem utalok senkinek. Az örökbefogadott kutyámmal is először személyesen találkoztam az egyesületnél, mielőtt szerződést kötöttünk és hozzám került.
2022. ápr. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
40%

"Látatlanban nem utalok senkinek"

Ez olyan nehéz?


"MEOSZ tag, minden rendben, kutyusok oltva, törzskönyvel, cihpelve, stb. Felhívtam a hölgyet a kutyussal kapcsolatban"


Most akkor nem értem?

2022. ápr. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!