Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem gyanús ez egy tenyésztőtől?

Nem gyanús ez egy tenyésztőtől?

Figyelt kérdés
Régóta szemezek a kutyafajátval, benne vagyok több fajtával kapcsolatos fb csoportban is. Láttam egy kutyust utánanéztem a tenyésztőnek, MEOSZ tag, minden rendben, kutyusok oltva, törzskönyvel, cihpelve, stb. Felhívtam a hölgyet a kutyussal kapcsolatban, nagyon kedves volt beszéltünk bő fél órát, mondtam még alszom rá egyet és jelentkezni fogok. Ez meg is történt elkértem a bankszámlaszámot és el is utaltam a foglalót. Eddig minden oké is, mondta majd kapok képeket videókat róla. Azóta majdnem másfél hét eltelt és semmi...Hívtam mobilon, rám csapta, hogy ő 6-ig dolgozik (persze értem, én is dolgozom, de ezt lehet nem prosztó módon is közölni), ha hazaért majd visszahív (nem hívott). Hívtam másnap 7 körül most vacsoráznak, nem alkalmas...Elvileg úgy volt április 30-án kapjuk meg a kutyust, írt egy messenger üzenetet, hogy bocs neki nem jó legyen május 8.-a. Mondom nem annyira örülök mert direkt a kutya miatt vettem ki két hét szabit. Hát ő nem tud mindenkihez alkalmazkodni. Nem tudom, nekem ez fura, vettem már állatot (cica) tenyésztőtől, de egyáltalán nem így viselkedett, küldte a képeket, videókat mindenről egyeztettünk, stb...Azóta is a kutyáról se kép, se semmi, fb-on még mindig foglalhatónak van feltüntetve. Én megértem, ha esetleg nem vagyok neki szimpatikus és nem nekem akar eladni kutyát, de akkor miért fogadta el a foglalót, vagy mért nem mondja meg, és utalja vissza...? Márha becsületes tenyésztő ugyebár.

2022. ápr. 11. 15:18
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
25%
Facebook-on tilos az élőállat-kereskedelem.
2022. ápr. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Tudom tűnhet kamunak a kérdésem, de nem az...Nem néztük meg élőben a kutyust, mert 200km-re van a tenyésztő tőlünk, és nincs autónk (az volt a megállapodás, hogy felhozzák Bp-re, természetesen a vételáron felül pulsz pénzért. A cicával is ez volt, működött, ezért bíztam benne, hogy ez most is lehet problémamentes..



..

2022. ápr. 11. 23:20
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Hát, hacsak nem külföldről jön a kutya, azért legalább egyszer el kellett volna menni személyesen találkozni.
2022. ápr. 12. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 búzaszem ***** válasza:
79%
Komoly tenyésztő sosem hirdet sem Facebookon sem a jófogáson. Önálló honlapja van, Google térképén is fent van, értékeléssel. És persze mindenféle egyesületnek a tagja. Szerintem ha tenyésztő is az illető, akkor kezdő, amatőr, aki gondolom olcsóbban adja mint akiket én ismerek és profik.
2022. ápr. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

De azért gyanús mert egy csaló!

Azonnal jelentesd!!!

2022. ápr. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Igennel szavaztam így viszont végig olvasva el tudom képzelni, hogy a 200 km út valamiért tényleg nem kivitelezhető akkor. Old meg és ajánld fel, hogy Te mész 30-án a kutyáért. (Én másra se bíznám az első autós élményét, plusz mindenképpen személyesen választottam volna ki.) Ha viszont így is hablatyol, hogy Te mennél, akkor jelezd, hogy itt valami nem stimmel...
2022. ápr. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Csináld azt amit a 8 as és a 16 os írt!

Tuti (!) Hogy csaló.

Nézz másik embert azaz tenyésztőt vagy menj menhelyre

2022. ápr. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Nem tudom megoldani mert se autóm se jogosítványom, és ismerős sincs aki bevallania ekkora utat.De mindegy is, mivel azóta se hajlandó kommunikálni még egy képet sem küldeni ezért megkértem küldje vissza a foglalót mert nem szeretnék ezek után tőle kutyát. Egybeként nem lett volna olcsó 250 ezret kert érte.
2022. ápr. 15. 11:47
 19/26 anonim ***** válasza:
66%
Nem jár arra semmi? Vonat, távolsági busz? Legalább megnézni a kutyákat elmehettél volna a foglalózás előtt. A kutya elhozatalát meg már meg lehet utána szervezni, hogy ki hozza el neked. Az anyai nagyszüleimhez többet utaztunk gyerekkoromban vonattal + távolsági busszal, nem volt autónk, a te hozzáállásoddal hozzájuk sem mentünk volna soha (más kérdés, hogy lehet, hogy jobb is lett volna, de ez nem tartozik ide). Ha neked ekkora gond a távolság, miért nem kerestél hozzád közelebbi tenyésztőt? Most mondjam azt, hogy így jártál?
2022. ápr. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia kérdező!

Tudom, nem illik, de megkérdezhetem ki az a csaló tenyésztő?

Szerintem tudom kiről van szó!

Itt is de privátban is jó lesz.

2022. ápr. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!