Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem gyanús ez egy tenyésztőtől?

Nem gyanús ez egy tenyésztőtől?

Figyelt kérdés
Régóta szemezek a kutyafajátval, benne vagyok több fajtával kapcsolatos fb csoportban is. Láttam egy kutyust utánanéztem a tenyésztőnek, MEOSZ tag, minden rendben, kutyusok oltva, törzskönyvel, cihpelve, stb. Felhívtam a hölgyet a kutyussal kapcsolatban, nagyon kedves volt beszéltünk bő fél órát, mondtam még alszom rá egyet és jelentkezni fogok. Ez meg is történt elkértem a bankszámlaszámot és el is utaltam a foglalót. Eddig minden oké is, mondta majd kapok képeket videókat róla. Azóta majdnem másfél hét eltelt és semmi...Hívtam mobilon, rám csapta, hogy ő 6-ig dolgozik (persze értem, én is dolgozom, de ezt lehet nem prosztó módon is közölni), ha hazaért majd visszahív (nem hívott). Hívtam másnap 7 körül most vacsoráznak, nem alkalmas...Elvileg úgy volt április 30-án kapjuk meg a kutyust, írt egy messenger üzenetet, hogy bocs neki nem jó legyen május 8.-a. Mondom nem annyira örülök mert direkt a kutya miatt vettem ki két hét szabit. Hát ő nem tud mindenkihez alkalmazkodni. Nem tudom, nekem ez fura, vettem már állatot (cica) tenyésztőtől, de egyáltalán nem így viselkedett, küldte a képeket, videókat mindenről egyeztettünk, stb...Azóta is a kutyáról se kép, se semmi, fb-on még mindig foglalhatónak van feltüntetve. Én megértem, ha esetleg nem vagyok neki szimpatikus és nem nekem akar eladni kutyát, de akkor miért fogadta el a foglalót, vagy mért nem mondja meg, és utalja vissza...? Márha becsületes tenyésztő ugyebár.

2022. ápr. 11. 15:18
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
19-es amúgy igen BKV + vonat + távolsági busz (ami nagyon ritkán jár) szóvá rámenne egy egész nap aminek a jó része szobrozás lenne megállóban. Ez nem olyan mint lemenni vidéki rokonokhoz akik időre kivisznek a buszhoz/vonathoz... Amúgy a tenysztő ajánlotta fel, h felhozza a kutyust (plusz pénzért!) , különben nem vállaltam volna be ilyen messziről. De már rég nem erről van szó, hanem ahogy hozzááll ehhez a dologhoz (nem hiszem, hogy nem lehet hetente küldeni a kutyáról 1-2 képet, és normálisan kommunikálni). Nem akarom itt nyíltan leírni a kennel nevét. Egyébként shetlandi juhász tenyésztő.
2022. ápr. 19. 11:54
 22/26 anonim ***** válasza:
Végül visszakaptad a pénzed?
2022. ápr. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

"Ez nem olyan mint lemenni vidéki rokonokhoz akik időre kivisznek a buszhoz/vonathoz... "


Minket nem vittek ki soha, szóval ha egy nap alatt meg akarjuk látogatni mondjuk nagymamámat, aki már idősek otthonában él, de ugyanabban a térségben, az 12 óra utazás oda-vissza, nincs kocsi meg hasonló. Szóval még mindig azt mondom, hogy hacsak nem külföldről jön a kutya (egyik szomszédomnak volt Oroszországból fajtatiszta törzskönyves kutyája, oda nem ment ki megnézni), akkor egy napot rá lehet szánni, hogy legalább lecsekkold a tenyésztőt, meg a kutyákat. Mi az az egy nap abból a 10-15 évből, ameddig a kutya veled lesz? Megelőzhetted volna a problémát azzal, hogy beáldozol egy napot annak, hogy utánajársz, és megspóroltad volna ezt a tanulópénzt.

2022. ápr. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

Nem, azon még vitázunk, mert szerinte én álltam el a vásárlástól , szóval nem jár vissza szerinte a foglaló. Ő hozta volna a megbeszélt időpontban (amit közben 2x módosított...) a kutyát. De azért megemlítette, lenne szimpatikusabb vevőjelöltje, aki nem lakásba viszi, akkor inkább neki adja (telefonon mielőtt utaltam volna pénzt átbeszéltük milyen körülményeket tudok biztosítani, és rögtön rövidre zárhatta volna azzal, hogy ő csak kertes házba adja).

23-as nem azt mondom, hogy nincs amiben igazad van, de ahhoz már végképp nem lett volna kedvem, hogy lemegyek és nincs ott senki/nem engednek be.

Mint mondtam cicát már vettem tenyésztőtől, oda sem utaztam le és nem volt semmi probléma.

2022. ápr. 19. 16:04
 25/26 anonim ***** válasza:
85%
Hát, de nagyon is gyanús. Én is úgy vettem kutyát, hogy nem mentem le érte vidékre, viszont skypeon többször beszéltem a tenyésztővel és mutatta kiválasztott kutyust. Sajnálom, hogy átveretek, ha neten sem hajlandó kommunikálni, videót/képet stb küldeni akkor hagyd a fenébe a következőt (remélem nem ment el végképp a kedved az egésztől). Ne küldj foglalót se hirtelen felindulásból, és nyugodtan meséld el, hogy már így jártál sajnos egyszer ezért vagy ilyen bizalmatlan. Sajnos tenyésztők között is egyre több a pénzéhes/csaló, meg akik Istennek képzelik magukat és még te teszel szerintük szívességet, hogy veszel egy kutyát vagy macskát 200-300 ezerért. Persze nézze meg kinek adja mert neki se érdeke, hogy visszahozzák 3 hónap múlva vagy rossz sora legyen, de sokan túllőnek a célon. Ha simán csak talált neki szimpatikusabb vevőt, akkor úgy lett volna korrekt, hogy rögtön szól, és azonnal visszautalja a foglalót, (sőt szerintem még bánatdíjat is akár, mert mi van ha már az illető elkezdett bevásárolni a kutyának, táp póráz, stb), de még így sem korrekt ha már lefoglaltad. Akkor mondta volna, hogy van több érdeklődő, majd eldönti kinek adja és csak utána fogadja el a foglalót.
2022. ápr. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia először is katasztrófális a hozzáállásod az utazáshoz, ez nem így működik... egyrészt a tenyésztőnek nem is kellett volna tudnia, hogy még azt sem tudod hogy oldod meg (és meg lehetett volna oldani csak akarni kell), csak a dátumban próbáltam volna ezzel segíteni, hogy elérd ha elérhető és nem humbuk az egész.

De látom azóta már más bajod van amiben szintén próbálok segíteni: szerződést küldött amikor a foglalót kérte? Abban van leírva ez, hogyha elállsz nem jár vissza? Mi van még benne, mik lettek volna az Ő feladatai? Ha nincs leírva akkor pedig talán szóbeli szerződésszegésre is hivatkozhatsz, hogy amit Ő ígért (fotók és szabadságod kezdetére érkezés) nem teljesítette és ezért kénytelen voltál ezt a lépést megtenni.

Közben megkezdődik a szabid, körülnézel menhelyeken esetleg fajtamentőknél?

Ne szegje kedved ez a rossz tapasztalat!

2022. ápr. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!