Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor jött el az a pont,...

Mikor jött el az a pont, amikor úgy döntöttetek, hogy nincs más megoldás, mint elaltatni a kutyátokat?

Figyelt kérdés

Orvosi tanácsra? Vagy láttátok, éreztétek, hogy itt az idő?

10 éves a kutyusunk, autoimmun izomsorvadása van, ennek hatására (többek közt) kitágult a nyelőcsöve.

Magasról kell etetni, itatni. Evés/ivás után ültetni kell, hogy a gravitáció segítségével le tudjon folyni az étel/víz a gyomrába. De így is, a legtöbbször a nyelőcsőben marad a kaja vagy a víz, ami visszafolyik a tüdőbe és fuldokolni kezd.

Egyébként korához és állapotához képest nagyon fitt és fürge. De ma elég nehéz napja volt. Volt, hogy félóránként hányt és hörgött. És átfutott az agyamon, hogy mi lehet az a pont, amikor már szenvedés számára az élet...



2022. ápr. 14. 23:29
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Az én kutyám daganatos volt. Nálunk eléggé egyértelmű volt. Egyik napról a másikra nem tudott felkelni, az elején még úgy ahogy felkelt, de a hátsó lábait mintha nehezebben használta volna, de aztán másnap estére már fel sem tudott kelni... enni evett, mint mindig, viszont például pisilni is mi vittük ki, és mi tartottuk a lábát, mert már nem tudta megtartani magát hogy pisiljen. Csak lihegett és lihegett, ha a szemébe néztél, már nem Őt láttad, hanem csak ürességet, már mintha nem is ő lett volna, már csak szenvedett. Muszáj volt megválni tőle. Egyik este romlott le ennyire az állapota, másnap volt elaltatva. Emlékszem, hogy az utolsó este, mikor mentem lefeküdni mellé (mellette aludtam), napok után végre először csóválta a farkát... hamis reményt adott, azt hittem valamilyen csoda folytán reggelre talán jobban lesz, de nem lett. Az orvosok mindez előtt a daganat miatt azt mondták neki, hogy 2-3 hónap van hátra, max fél év. Mielőtt elvittük orvoshoz, senki sem gondolta volna, hogy baja van. Aztán elkezdte a sok gyógyszert, és hirtelen leromlott... nagyon bánom, hogy elkezdtük neki adni azt a sok gyógyszert. 3 héttel a gyógyszerek elkezdése után halt meg. Reménykedtünk a végsőkig, arra a napra, amikor el kellett őt altatni, arra a napra volt eredetileg időpontunk egy másik onkológiára a daganat miatt, mert akihez eredetileg jártunk a kutyánkkal, kiderült, hogy na... hiba volt hozzá menni. Annyira hirtelen romlott le az állapota. Sosem hittem volna, hogy konkrétan egyik nap még jól van, aztán a másik nap már moccanni sem bír.. sosem hittem volna, hogy ilyen hirtelen megtörténhet ez. És egyébként nem is a daganat miatt halt meg, hanem kitudja. Szóval nálunk eléggé egyértelmű volt, egy olyan kutyával, aki már fel sem tud kelni, az már csak szenvedés neki. A te esetedben viszont tényleg nem tudom, meg az én kutyusom és a te kutyusod betegsége között nincs semmi megegyezés, mármint az én kutyusomat egyértelműen altatni kellett, szóval igazából az én kis sztorizgatásom nem sokat segít. Nehéz döntés. Kérd ki az orvos tanácsát, de csak olyan orvosét, akiben meg is bízol. Ha több rossz napja van, mint jó napja, akkor lehet, hogy az már inkább szenvedés. Amúgy mióta van ez a kutyusoddal? Milyen gyakoriak az ilyen rossz napok, mikor fél óránként hány és hörög?
2022. ápr. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Az én kutyám szintén daganatos volt, 11 éves. A farkán volt a daganat, megműtötték, azt mondták, hogy mivel tőből csonkolták minden esélye megvan, hogy ne újuljon ki. 1 év sem telt el a daganat újra előjött, amikor már tenyérnyi volt, és a végbelét nyomta úgy döntöttem, hogy nem szeretném megvárni, mire elkezd szenvedni. Ő jól volt, én jobban szenvedtem, csak azon gondolkodtam, hogy hogy a leghumánusabb. Itthon altatták el, úgy, hogy simogattam közben.
2022. ápr. 15. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a 8 éves törzskönyves beagle kanom már hátrafelé körözött a füvön. Nem bírtam nézni.

Az egyetlen törzskönyves kutyám volt. Csak őt kellett elaltatni...:(

2022. ápr. 15. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Csak a szüleim elbeszéléséből tudom. Daganatos volt a kutyánk, meg kellett műteni, ami után sokkal jobban lett. De sajnos ez nem tartott sokáig, néhány hónapot kapott csak. Utána áttétes lett, és amikor már szó szerint fetrengett a fájdalomtól, akkor nem volt más hátra, mint elaltatni. Egyszer pedig befogadtunk egy kutyát, akiről kiderült, hogy epilepsziás - valószínűleg emiatt dobták ki - és már annyira súlyos volt, hogy napi több rohamot is kapott, amik után azt sem tudta, hogy hol van, szörnyű volt, őt is el kellett altatni.
2022. ápr. 15. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szintén daganatos kutyusomat altatták el. 18 éves volt.a daganat a végbelét nyomta, az ürítés már szenvedés volt szegénynek :(
2022. ápr. 15. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
Én akkor döntöttem így, amikor már nem akartam látni, hogy jobban leépül. 14 éves volt, elkezdett lebénulni. Mellette már bepisilt, alig hallott, látott. A te esetedben, ha nem lenne erre gyógymód, én is az altatás mellett döntenék😞Nem tudnám nézni a mindennapos szenvedését.
2022. ápr. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom:(

A német juhászom hátsó lábai adták fel:( 1 évig naponta kötöztük (volt 2 nem gyógyuló seb a könyökein), amikor nem tudott felállni, hogy megegye a vacsoráját, akkor hoztuk meg a döntést (minthogy tudtuk, hogy ez már nem lesz jobb). Állatorvos rendszeresen látta, ő tanította meg nekünk a kötözést is, az utolsó 1 évben folyton ott lebegett a levegőben, hogy mikor jön el az idő:(

2022. ápr. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szívelégtelenségben szenvedett a kutyám. 2 évig jól volt gyógyszerekkel, de az utolsó 2 hétben a nyári nagy meleg miatt már a vízhajtók sem segítettek, nem kapott rendesen levegőt, próbálkoztunk még hörgőtágítókkal, hogy átvészelje a meleghullámot, de amikor 2 nap egymás után már aludni sem tudott lefeküdni, akkor sajnos meg kellett hozni a döntést. Kihívtam az orvosunkat, aki jól ismerte az állapotát, megerősítette ő is, hogy jobb lesz neki az altatás. Itthon, a megszokott kis helyén lett elaltatva, végig mellette voltam és szépen békésen ment el.

Egyetértek az 1. válaszolóval. Ha több a rossza napja, mint a jó, akkor ideje elengedni. Az orvosod tud támpontot adni, de te ismered a kutyádat és ezt a döntést, bármennyire is nehéz, neked kell meghozni. És akármennyire is nehéz, az altatás alatt végig légy vele, mert így tud békésen, nyugodtan elmenni.

2022. ápr. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
78%

Nekem 15 ev korul volt a kutyam (utcarol fogadtak be unokatesomek, de ok kulfoldre koltoztek es nalunk kotott ki az eb)


Nem tudni, hogy mi valtotta ki, de epilepsziás rohamhoz hasonlo dolog jott ki rajta idonkent. Zavart tekintet, jarkalas, remeges...

Elvileg valamilyen agyi gorcs okozta.

2019 nyaran osszeesett es soha tobbet nem allt labra. Az allatorvos nem volt hajlando kijonni, be kellett vinni szegenyt az orvoshoz (total meg volt merevedve)... Ezen a ponton kellett volna Ot elengedni. De nem, a kedves doktorur meg egy ejszakan at szenvedtette es hitegetett minket, hogy felepul. Hat nem igy lett. Szornyu ejszakaja volt szerencsetlennek. Egyaltalan nem volt maganal, csak fekudt meredten...

Reggel ismet hivtuk a "doktor urat", persze ezuttal sem volt hajlando kijonni. Amikor bevittuk, akkor varakoznunk kellett 1 orat, apammal sirtunk folotte, majd egy no megkerdezte hogy beteg-e a kutya?

Hat bakker, ha ketten is sirunk folotte es lepedoben vittuk be, akkor bizonyara egeszseges.

Szoval vegre sorra kerultunk, majd belekezdett volna az "orvos" a szokasos monologjaba, hogy szenved a kutya. Igen, sajnos lattuk es hallottuk. Kozbe is szoltam hogy nem akarom hogy szenvedjen...

Majd kozolte, hogy mivel sokan vannak (3 ember vart de mindegy) ezert max 1 percet tud adni ameg elkoszonunk tole.

Szornyu erzes amikor itthagynak. De mivel szerettuk, nem akartuk, hogy tovabb szenvedjen. Mai napig sirok ha ez eszembe jut, pedig mar 3 eve nincs velunk. Hianyzik...

2022. ápr. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!