Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanított kan kutyámat...

Ivartalanított kan kutyámat miért hágja más kutya?

Figyelt kérdés

Másfél éve -azaz nem közelmúltban- ivartalanították. A kutyák egy része - nála kisebbek is- nagy kedvvel szokták szagolgatni a nemi szerve környékét majd utána megpróbálják hágni. Többek közt olyanok, akik a gazdáik szerint másokkal sose viselkednek így. Volt hogy lány kutya is nekiállt (aki amúgy nem tüzelt). A kutyám túlzottan is toleráns ebben. Nem foglalkozik vele helyette pl. fut a labda után. Csak amikor többedszerre csinálják, akkor kezd el morogni.

Ez kezd már nagyon kellemetlenné válni. Nem ismerjük az okát ill. a megoldást rá. Valaki szerint simán dominancia de ha csak az, akkor mitől függ hogy melyik kutyát akarnak meghágni, egyáltalán mit tehetünk? Azt lehetne hogy nem visszük más kutya közelébe, de az meg más szempontból hátrányos neki (nem mozogja ki magát stb). Bárkinek bármi ötlet?



2022. ápr. 2. 23:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
Dominancia, vagy belefeküdt egy tüzelő szuka pisijébe és azt érzik rajta. A másik gazdinak kéne a kutyájára szólnia, h fejezze be.
2022. ápr. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
#1 Az eddigiek alapján a kettő közül csak az első lehet. Szokatlan hogy ilyen sok kutya akarná "ledominálni". A köztudatban az van, ha ivartalanított akkor ez ritkán fordul elő.
2022. ápr. 2. 23:49
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Dominancia. A többi kutya érzi rajta, hogy "gyenge". Ivartalanított kutya is dominál, illetve azt is ledominálják.
2022. ápr. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

Dominaljak.


Sajnos en is tapasztalom ezt.


Ivarosan nem akarták ennyien meghagni.


Szólj a gazdiknak vagy lokd le a masik kutyat. En ezt szoktam.


Ha a gazdanak feljebb all megmondom, hogy ezt a kutyam nem tolleralja. Aztan verekedes lesz. Attol megijednek. Enyem is tur egy darabig de aztan vissza fordul a masikra. Eddig egyszer volt ebbol verekedes, de akkor mar a kutyam sokat turt. Vegul eljottunk nem vkkt kedvem mar hesegetni a hago kutyakat a kutyamrol,meg tenylrg nem akartam tobb verekedest.


Sajnos sokan nem szólnak ra a kutyaikra. Multkor is a futin mar egy kanbol csopogott a sperma, ez mar reszemrol nem a dominalas es undorító.. Szerencsere nem az en kutyamnal tortent ez.. Masik kutya is tiszta sperma lett...


Nem ertem miert kell ezt hagyni.. Sokan ivarosan hagyjak a kanjaikat.. Aztan mindent d. Unak..

2022. ápr. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Úgy látom a fő kérdésre egyöntetű a válasz. Milyen megoldást javasoltok? Ha mindig én lököm le róla a többit, akkor sose tudja meg hogy védje meg magát. Persze kérdéses, anélkül meg fogja-e tanulni. Mint írtam, jó darabig nem zavartatja magát. A dolog eddig sose torkollott verekedésbe. Nem is nézem ki belőle, ami kutya szempontból rá nézve hátrányos. Egy "verekedősebb" alkalom legalább egy darabig elvenné pár társa kedvét a próbálkozástól. És persze ő is rájönne hogy ki tud magáért állni.
2022. ápr. 3. 00:13
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős a kutyus ? Az én szuka kutyám 3 éves kora körül kezdte el megvédeni magát.. Ivartalan szintén. 1es voltam
2022. ápr. 3. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
#6: 3 éves. Tettetek bármit hogy elkezdte megvédi magát? Illetve a többi kutya viselkedése mennyire változott.
2022. ápr. 3. 01:30
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A gazdáknak kellene rászólni a kutyáikra, amúgy meg inkább pakolgasd te le róla a többi kutyát, mint a sajátod kezdje el "megvédeni magát", mert abból meg könnyen lehet verekedés.


A két ivartalanított kanommal szerencsére ritkán csinálják ezt, az egyik ráadásul nagyon öreg és nem a legjobb a csípője már, így meg szoktam mondani az embereknek, hogy ez baromira fáj neki és szóljanak a kutyáikra. Ilyenkor elszégyelik magukat és sikerül megoldaniuk, h a kutyuska normálisan viselkedjen. Egy ilyet azért megpróbálnék bekamuzni.


Amúgy van egy ivartalanított szukám is, ő annyira tiszteletben tartatja a privát szvéráját, hogy senkinek sem jut eszébe ilyet csinálni vele.


Régebben az én kanjaim a másik oldalt erősítették valamennyire, de csupán szóra képesek abbahagyni és miután már a lábemelésnél kb 3x rájukszólok, megértik, h ilyet nem csinálhanak. Egyszóval nem egy lehetetlen elvárás a többi gazditól.

2022. ápr. 3. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, magától kezdte el, nála fiatalabbakkal. A többi meg annyi, h nem vittem nagyon ilyen kutyák közelébe.... Nem értem a gazdikat, h miért nem szólnak a kutyájuknak h álljanak le..
2022. ápr. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Dominálni akarja.
2022. ápr. 5. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!